Yeni Windows 10 Güncellemesi ile Eski Intel İşlemcili PC’lere Destek Kesiliyor

Creators Update güncellemesi ile eski Intel işlemcili bilgisayarlara destek kesiliyor. Windows 10 Creators Update aşağıda listeleyeceğimiz işlemciye sahip bilgisayarlara yüklenmeyecek.

Windows 10 Creators Update yüklemek isteyen bazı bilgisayar ve tablet kullanıcıları yükleme sırasında sorunlar yaşıyor. Yüklemeden önce Windows Update kullanıcılara cihazlarının bu güncellemeyi desteklediğini söylese de, dosyalar inip kurulumu gerçekleştirirken “Windows 10 artık bu bilgisayarı desteklemiyor. Şimdi kaldırın çünkü bilgisayarınız Windows 10 ile uyumlu değil.” diye hata mesajı alıyorlar.

Windows 10 Creators Update Hatası

Bahsettiğimiz durum kulağa biraz kötü geliyor olabilir ama endişelenmeye gerek yok. Çünkü bu mesaj aslında Windows 10’un yeni güncellemesi olan Creators Update’i desteklemediğini kast ediyor. Tabii bu da gelecekte başınıza uyumsuzluk sorunu çıkma konusundaki bir uyarı diyebiliriz.

Creators Update güncellemesinin desteklemediği Intel’in Clover Trail işlemcilerinin listesi:

  • Atom Z2760
  • Atom Z2520
  • Atom Z2560
  • Atom Z2580

Bu işlemcilere sahip bilgisayarların kullanıcıları Creators Update‘i yükleyemeyecek. Güncelleme ile beraber gelecek olan yeni güvenlik önlemleri ve diğer yeniliklere de bu nedenle ulaşmak mümkün olmayacak.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın