Windows Phone Gözden Düşüyor!

Microsoft’un Windows 10 ile beraber gelecek olan yükselişin her alanda olmasına yönelik temennisi suya düşmüş görünüyor.

Microsoft artık mobil için Windows Phone’u gözden çıkarmış diyebiliriz. Her ne kadar aksine açıklamaları bulunsa da görünen göy kılavuz istemiyor. Hatta öyle ki Windows Phone’un sadık kullanıcıları dahi Microsoft’un onlara üvey evlat muamelesi yaptığı görüşünde.

Microsoft geçtiğimiz günlerde iOS ve Android için yeni bir uygulama sunmuştu. Bu uygulama ile mobil cihazınızda gezindiğini web bağlantılarını direkt olarak Windows 10 yüklü bilgisayarınıza aktarabiliyordunuz. Ve önümüzdeki günlerde bu uygulamanın daha da işlevselleşeceğini de kullanıcılara bildirmişti. Bu uygulama ne yazık Windows Phone için yok. Tabii Windows Phone’da Edge üzerinden bu işlevi gerçekleştirebiliyorsunuz ama dediğimiz gibi uygulama daha da gelişeceği için yeni gelecek işlevlerden Windows Phone mahrum kalacak. Bu yüzden ki Windows Phone kullanıcıları 2. plana atıldıklarını düşünüyor.

Windows Phone’a Destek Devam Edecek

Microsoft’un önemli çalışanlarından bu konu hakkında Twitter üzerinden açıklamalar yapıldı. Windows Phone’a desteğin devam edeceğini ve geri plana atılmadığını bu açıklamalar ile öğrenmiş bulunmaktayız. Her ne kadar bu yönde açıklamalar olsa da kullanıcılarda oluşan intiba bu yönde değil.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın