Windows Defender’a Yeni Özellikler Geliyor!

Windows Defender uygulamasını kullananlar için yeni gelişmeler var! Uygulama Windows 10 ile beraber kendini yenileyerek ve geliştirerek gelmişti. Çıkacak olan yeni güncelleme ile daha da gelişecek. Windows 10 Creators Update bize yeni Windows Defender’ı sunacak.

Microsoft, gelecek olan Windows 10 Creators Update güncellemesi ile Windows Defender yeni güvenlik özellikleri kazanacağını söylüyor.

Windows Defender’ın gelişmiş tehdit koruması Defender ATP özelliği önzileme sürümü ile kullanıcıya sunulmuş idi lakin final sürümü Windows 10 Creators Update ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

Windows Defender grubu program sorumlusu Raviv Tamir, Windows blog’unda şunlara yer verdi:

“Bu odaklı güvenlik yatırım, Windows Defender ATP ve Windows güvenlik yığınının en iyi taraflarını bir araya getiriyor. Windows 10’un yeni önleme özelliklerini Windows Defender’a entegre ettik, script tabanlı saldırıları daha iyi algılamak için dahili sensörlerimizi geliştirdik, Windows Defender’a yeni yanıt yetenekleri ilave ettik ve güçlü analiz araçları açtık.”

Yani Windows Defender, gelecek olan yeni güncelleme ile oldukça güven odaklı ve güçlü bir yapıya sahip olacak. Hatta gelecek yeni özelliklerin bir tanesinden bahsedecek olursak; Eğer kullanıcı zarar bir URL’ye tıklayacak olursa Windows Defender’dan bir uyarı alacak ve bununla beraber yöneticilere uyarı gidecek. Güvenlik aracı, engellenmiş uygulamalar firewall engellemelerinin günlüğünü okumaya çalıştığında bu işlemi günlüğe kayıt edecek.

Windows Defender Gelişmiş Yönetim Paneli

Windows Defender ATP’nin gelişmiş bir yönetim ekranı olacak. Bu ekran üzerinden Defender Antivirus, Firewall, SmartScreen, Device Guard ve Exploit Guard gibi eylem günlüklerini daha detaylı bir şekilde görüntüleyebileceksiniz. Bu yeni arayüzde güncellenmiş analizler, raporlama ekranları ve diğer uygulamalara veri aktarabilmek için API‘lar bulunacak.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın