Windows 10’u Daha Hızlı Kapatmanın Yolu!

Merhaba arkadaşlar, sizler bu yazımızda Windows 10’u en kısa sürede kapatmanın yolunu anlatacağız.

Bilindiği üzere Windows 10’u kapatırken Windows simgesine tıklayıp daha sonra güç simgesine ve oradan da bilgisayarı kapat seçeneğine tıklamak gerekiyordu. Veya Alt+F4 tuşlarını kullanarak kapatma seçeneğini açıp kapat diyorduk. Ama bunlardan daha kısma bir yöntem daha var. İşte bu yazımızda sizlere bunu anlatacağız.

Windows 10’u daha hızlı kapatmak için güç düğmesine görev atamanız yeterlidir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz. İşlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Windows 10 Daha Hızlı Nasıl Kapatılır?

  • İlk olarak arama bölümüne “Güç seçenekleri” yazın ve çıkan sonuca tıklayın.
  • Daha sonra sol tarafta yer alan menüden “Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin” seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra “Güç düğmesine bastığımda” yazan kısmın karşısındaki 2 seçeneği de “Kapat” şeklinde ayarlayın.Veya “Kapağı kapattığımda” seçeneğinin karşısındaki seçenekleri de “Kapat” yaparsanız aynı şekilde kapağı kapadığınızda bilgisayarınızı hızlı bir şekilde kapatmış olacaksınız.

    Bilgisayarı Kapatma Seçenekleri Ayarları

  • Daha sonra “Değişiklikleri kaydet” seçeneğine tıklayın ve çıkın.

Bu işlemlerden sonra güç simgesine tıkladığınız direkt olarak bilgisayarınızı kapatacaktır.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın