Windows 10’da PIN ile Oturum Açma

Windows 10 işletim sisteminde Parola yerine PIN ile oturum açabiliyorsunuz. PIN girme işleminde 4 adet rakam girerek oturum açma işleminizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Birde açılış esnasında PIN kodunu girince direkt olarak açılıyor. Bu da PIN kodunun pozitif yönlerinden biridir.

Windows 10’da PIN ile Oturum Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak Ayarlar penceresini açın. Ve açılan ekrandan Hesaplar seçeneğine tıklayın.
  Windows 10'da PIN ile oturum açma adım 1

  Windows 10’da PIN ile oturum açma adım 1

 • Bu bölümden de Oturum açma seçeneklerine tıklayın.
  Windows 10'da PIN ile oturum açma adım 2

  Windows 10’da PIN ile oturum açma adım 2

 • Eğer şifre eklemediyseniz ilk olarak şifre ekleyin. Daha sonra PIN yazan kısımda ki ekle butonuna tıklayın. Ve karşınıza gelecek olan ekranda Hesap Parolanızı doğrulayın.
  Windows 10'da PIN ile oturum açma adım 3

  Windows 10’da PIN ile oturum açma adım 3

 • Son olarak da girmek istediğiniz rakamları girin ve Tamam’a tıklayın.
  Windows 10'da PIN ile oturum açma adım 4

  Windows 10’da PIN ile oturum açma adım 4

 • Artık Windows 10’u PIN ile açabilirsiniz.

Windows 10’da PIN ile oturum açma işleminiz bu kadardır. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız hem güvenli hem de açılışı kolay olacak.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

2 yorum

 1. Tuğçe kılıç Tarih:

  meraba benim bilgissyrım casper
  Ve windows 10 mudur bedir her neyse iste yukselttimi yukledimi bilmiyorum uzun zamandır da diyodu yükseltin diye bende tıkladım 4 haneli bir pin istiyor ve ne pini gircegimide bilmiyorum zaten oncedende pin oluştur gibi bisey demedi ztn bana yardımcı olur musunuz lutfen ben pin olusturmadıgım icin kendi kendine pin istiyor

  • Güç düğmesine tıkladıktan sonra Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatın. Daha sonra güvenli moda giriş yapın ve aşağıdaki adımları uygulayın:

   Klavyeden Win + R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açın ve “control userpasswords2” veya “netplwiz” komutlarından birini yazarak devam edin. İki komut ta Kullanıcı Hesapları ekranını açacaktır

   Kullanıcı Hesapları ekranında “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.” uyarısının yanındaki tiki kaldırın ve Tamam’a tıklayın.

   Otomatik oturum aç alanında kullanıcı adınız yazılı geldiğinden sadece hesabınızın parolasını girin. Tamam’a tıklayıp onaylayın.

Yorum Yazın