Windows 10 Yüklü Bilgisayarınızı Hızlandırmanın Yolu

Windows 10 yüklü bilgisayarınızın daha hızlı olmasını istiyorsanız bu konumuz size yardımcı olabilir. Bilgisayarınızın Ram’ini yükselterek elde edeceğiniz hızın yanında pek bir şey ifade etmese de bilgisayarınızı hızlandırma konusunda size yardımcı olabilir.

Sistem hızlandırmanın en kolay ve etkili yolu başlangıçta yer alan programların sayısını azaltmak olacaktır. Lakin bununla beraber görsel efekt sayısını da azaltarak sisteminizi küçük bir yöntemle hızlandırabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Görsel Efekt Sayısını Azaltarak Sistem Performansı Nasıl Hızlandırılır?

  • Bunun için ilk olarak Windows logosunun yanında yer alan arama simgesine tıklayın ve Performans yazın. Daha sonra gelen seçeneklerden Windows’un görünümünü ve performansını ayarlayın seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza Performans seçenekleri ekranı gelecektir.

    Windows 10 Performans Seçenekleri Görsel Efektleri Ekranı

  • Bu ekranda zaten seçili sekme Görsel Efektler sekmesi olacaktır. Bu sekmede yer alan seçeneklerden En iyi performans için ayarla seçeneğine tıklayın.

    Windows 10 Performans Seçenekleri Görsel Efektleri Ekranı En İyi Performans

  • Bu seçeneği seçtikten sonra bütün görsel efektleri kapatmış olacaksınız. Uygula ve Tamam diyerek çıkış yapabilirsiniz. İşlemeniz bu kadardır.
Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın