Windows 10 Teknik Önizleme (Technical Preview) Sürümü İndir

Microsof tarafından 30 Eylül 2014 tarihinde duyurulan Windows 10 işletim sisteminin Teknik Ön İzleme Sürümü (Technical Preview) indirmeye sunuldu.

Ücretsiz olarak indirmeye sunulan işletim sistemini indirebilmek için Microsoft hesabınız ile Windows Insider Programı’na kayıt olmanız gerekiyor.

Henüz geliştirme aşamasında olduğu için son kullanım amacıyla kurulmaması öneriliyor. Windows 10, selefi Windows 8 ile aynı sistem gereksinimlerine sahip.

Windows 10 Minimum Sistem Gereksinimleri

  • 1 GHz ve üzeri işlemci,
  • 32 Bit sürüm için 1 GB, 64 Bit sürüm için 2 GB RAM ve üzeri,
  • 32 GB ve üzeri sabit disk

Microsoft, Windows 8’de kaldırdığı, 8.1 ile Metro arayüzüne yönlendirdiği başlat menüsünü Windows 10 ile tekrar kullanıma sundu. Gündemdeki haberlere göre Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz sunulacak Windows 10 işletim sistemi 2015 ortalarında kullanıma sunulacak. Tabii bu haberlerle ilgili henüz resmi kaynaklardan bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Windows 10 Teknik Ön İzleme (Technical Preview) Sürümü Nasıl İndirilir?

Buradaki adresi ziyaret ederek “Başlayın” butonuna tıklayın. Ekrana Windows Insider Programı ile ilgili bir açıklama gelecek. Açıklamanın altındaki “Join Now” butonuna tıklayın. Microsoft hesabınıza giriş yapın ve gelen “Kullanıcı Sözleşmesi”nin sağ altındaki “Accept” bağlantısına tıklayarak sözleşmeyi kabul edin. “Congrats, you’re an Insider” başlıklı bir sayfa gelecek. Sayfadaki “Install Technical Preview” bağlantısına tıklayın. Gelen sayfanın altında indirme bağlantılarını kullanarak bilgisayarınızla uyumlu Windows 10’u indirebilirsiniz. Windows 10 şu an sadece 4 dil destekliyor. İngilizce (ABD), İngilizce (British), Portekizce ve Çince.

Windows 10 Ekran Görüntüleri

Windows 10 Tanıtım Videosu (İngilizce)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.