Windows 10 S’i Kullanmaya Başlayabilirsiniz!

Geçtiğimiz günlerde Windows 10 S ile alakalı yayınladığımız konuda Windows 10 S’in Creators Update güncellemesi ile birlikte geleceğini açıklamıştık. Fakat Microsoft bu konuda biraz hızlı davranıp Windows 10 S’i herkes için indirime sundu.

Windows 10 S, sadece Windows Mağaza‘sında yer alan uygulamaları kullanıma izin veren ve eğitim odaklı bir işletim sistemidir. Microsoft, Windows 10 S’i üst düzey güvenlik arayan kullanıcılar için yayına sürdü. Sadece kendi mağazasındaki uygulamaları yüklemenize izin vereceği için oldukça güvenli bir işletim sistemi diyebiliriz.

Surface Laptop, Windows 10 S kurulu olarak satışa sunulacak ilk cihaz olacak. Ayrıca yine bu işletim sistemini kullanacak eğitim odaklı yeni birçok bilgisayarda olacak.

Windows 10 S yüklü Surface Laptop

Windows 10 S hakkında daha detaylı bilgi için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: Windows 10 S nedir?

Windows 10 S Nasıl İndirilir?

Başlangıçta yıllık yüksek miktar ile kayıt olunabilen MSDN üzerinden sunulan Windows 10 S artık tüm kullanıcılara açılmış halde.

Windows 10 S’e geçiş yapabilmek için Windows 10 Pro, Windows 10 Pro Education veya Windows 10 Enterprise sürümlerini kullanıyor olmanız gerekiyor. Ne yazık ki Windows 10 Home işletim sistemini kullananlar Windows 10 S’e geçiş yapamayacak. Windows 10 S’i bilgisayarınızda bir kez etkinleştirdiğiniz zaman yeni gelecek olan geliştirmelere de ücretsiz bir şekilde sahip olabileceksiniz.

Ayrıca Windows 10 S’den Window S 10 Pro’ya dönüş yapabileceksiniz. Bunun için Windows Mağaza’sını kullanabilirsiniz. Ayrıca Microsoft özel sürücüler gerektiren bazı aygıtların Windows 10 S işletim sisteminde düzgün çalışmayabileceğini de belirtti.

Windows 10 S’i indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Ayrıca daha fazla bilgi için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Windows 10 S İndir

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın