Windows 10 S Beta Sürümü Testi Artık Herkese Açık!

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Windows 10 S işletim sistemini sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılar için Microsoft’tan yeni bir haber geldi. Artık Windows 10 S beta sürümünü Microsoft Insider programına kayıt olarak kullanmaya başlayabileceksiniz.

Surface Laptop veya VivoBook W202 model laptop gibi yalnızca belirli cihazlara yüklenebilen Windows 10 S, bundan böyle belli şartları sağlayan her bilgisayara yüklenebilecek.

Windows 10 S’i kullanmaya başlayabilmek için ilk olarak Insider programına kayıt olmanız gerekiyor. Bu işlem oldukça basittir. Bu bağlantıdan kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi başarı ile hallettiğimize göre gelelim asıl noktaya. Windows 10 S’i kullanabilmeniz için Windows 10 Pro veya Enterprise sürümlerine sahip olmanız gerekiyor. Windows 10 Home kullanıcıları ne yazık ki Windows 10 S’ten yararlanamıyor.

Windows 10 S installer Uygulaması

Windows 10 S sürümünü yüklemeden önce verilerini yedeklemenizi şiddetle öneriyoruz. Windows blog’da yer alan bir yazıya göre Windows 10 S, “Windows Store’da ihtiyaç duyduğu her şeyi bulabilenler ve güvenli Windows Store uygulamalarıyla huzur içinde yaşamayı isteyenler için ideal.” durumunu kapsıyor.

Microsoft, Windows 10 S’in kullanımını arttırmak için kullanabilecek olanak sayısını arttırmaya devam ediyor. Gelecek günlerde yeni imkanlar mutlaka çıkacaktır.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın