Windows 10 Redstone 3 Güncellemesi Yakında Çıkıyor!

Microsoft tarafından Eylül ayına doğru tamamlanması beklenen 2017 yılının en büyük Windows 10 güncellemesine ait RTM derlemesinin sürüm numarası ortaya çıktı.

Microsoft’un Windows 10 için planladığı her yıl 2 büyük güncelleme stratejisi üzerinde ilerlemeye devam ediyor. Redstone 3 adını alan bu yeni büyük güncelleme Eylül ayının sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor. Yeni elde edilen bilgilere göre RTM yapısının sürüm 1709 olarak yayınlanacağı ortaya çıktı.

Açıklanan bu sürüm numarası ile büyük güncellemenin ne zaman çıkacağı da öngörülebiliyor. Örnek verecek olursak; sürüm 1607 olarak yayınlanan Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi gibi son Windows 10 güncellemerinde derleme yılını ve ayını temsil eden sürüm numarası veriyor. İlk iki basamak yılı, diğer de ayı temsil ediyor. Yani bu durumu referans alacak olursak; bu güncellemenin Temmuz 2016‘da derlendiğini görebiliyoruz.

Windows 10 Güncelleme Listesi

Windows 10 sürümleri hakkında önemli ve gerçek bilgiler veren WZor tarafından gün yüzüne çıkarılan Microsoft belgeleri, Eylül 2017‘de çıkması beklenen Redstone 3 güncellemesinin RTM derlemesi olduğunu görebiliyoruz.

Fall Creators Update güncellemesi hakkında bilgiler verecek olursak;

Windows 10 Redstone 3 güncellemesi resmi olarak Fall Creators Update adını alacak. Güncelleme halihazırda Windows Insider‘a katılan kullanıcılar tarafından geliştirilmeye başlamış durumda.

Microsoft henüz Fall Creators Update yapısı hakkında kesin bir tarih vermese de yapı Eylül ayında derlenirse, geliştirmeyi gerçekleştiren kullanıcılar güncellemeyi Ekim ayının başlarında alabilecekler.

Fall Creators Update güncellemesinin geçtiğimiz ay içerisindeki Build geliştirici konferansında Microsoft tarafından özellikleri açıklanmıştı. Bunlardan birisi de Fluent Design (Akıcı tasarım) adını alan yeni bir özellik idi. Hem bilgisayarlarınızdaki hemde mobil cihazlarınızdaki Windows 10 uygulamalarına yeni animasyonlar ve görsel efektler ekleyecek güncel tasarım dilidir.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın