Windows 10, Project Neon ile Yeni Bir Görünüme Kavuşuyor

Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi üzerinde çalıştığı Project Neon teknolojisi gerçek hayata geçtiğinde neler olacak? İşte bunun cevabı bu ilginç videoda!

Microsoft firmasının Windows 10’un tasarım ve kullanım dilini geliştirmeye yönelik ince bir çalışma içinde olduğunu biliyorduk. Tabii bu arada Aero Glass görünümünün hatta Zune‘un  bile geri dönme ihtimali belirmişti.

Konsept görüntülerinin bir şekilde internete sızmasının sonrasında Reddit ve diğer platformlardaki tüm kullanıcılar, kendi Project Neon tasarımlarını düzenlemeleye, geliştirmeye ve kendi fikirlerini paylaşmaya başladılar.

Windows işletim sisteminin 15019 numaralı Insider yapısı ise Project Neon API anahtarlarının bazılarına erişim sunmaya başladı. Bu fırsatı kaçırmayan bir geliştirici, API anahtarlarından faydalanarak Project Neon ile neler yapılabileceğini şimdiden keşfetmeye başladı. Bunun için Interop Unlock Tools adlı bir uygulama geliştiren geliştirici, Project Neon’un büyülü yeteneklerini gözler önüne serdi.

Interop Unlock Tools’un nasıl çalıştığını ve genel olarak mantığını yukarıdaki videoda net bir şekilde izleyebilirsiniz. Aracı çok merak ediyorsanız, aracın önizleme sürümünü buradan indirebilirsiniz ancak 15019 yapı numarasına sahip Insider Preview’a sahip olmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın