Windows 10 Pro Türkçe 32 Bit ve 64 Bit ISO İndir

Windows 10 İndirme Aracı –  Merhaba, değerli kullanıcılar. Bildiğiniz gibi, Windows 10 kullanıma sunuldu. Pek çok sitede güvenli olmayan .iso dosyaları paylaşılmaya başlanmış. Bu yazımızda, Windows 10 Pro 32 Bit ISO ve Windows 10 Pro 64 Bit ISO kurulum dosyalarını Microsoft’un sunucularından güvenli bir şekilde indirmenin yöntemini anlatacağım. Bu sayede, içine herhangi bir yazılım enjekte edilmiş olma ihtimaline sahip, güvenilirlikten uzak .iso dosyaları yerine orjinal Windows 10 Pro ISO kurulum dosyalarına sahip olabileceksiniz.

Türkçe Windows 10 Pro 32 Bit ve 64 Bit ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

 1. Öncelikle aşağıdaki indirme butonlarına tıklayarak (Sisteminize uygun olanı seçmelisiniz. 32 Bit sisteme sahipseniz 32 Bit için olanı, 64 Bit sisteme sahipseniz 64 Bit için olanı.) “Manuel Windows 10 Yükseltme ve İndirme Aracı (Media Creation Tool)“nı indirmelisiniz.
 2. İndirdiğiniz MediaCreationTool.exe dosyasına çift tıklayın ve çalıştırın.
 3. Açılan pencereden, “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini seçin ve İleri butonuna tıklayın.
  Windows 10 Türkçe ISO İndir 1. Adım: Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 1. Adım: Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur

 4. Açılan pencereden, Dil olarak, kullanmak istediğiniz dili (Biz Türkçe’yi seçtik), Sürüm olarak, sahip olduğunuz Windows 8 ya da Windows 7 sürümünün karşılığı olan sürümü (Hangi sürümün hangisine karşılık geldiğini alt satırda paylaştığım bağlantıdaki tablodan görebilirsiniz), eğer 32 Bit Windows 10 ISO dosyasına ihtiyacınız varsa mimari olarak da 32 Bit‘i, 64 Bit Windows 10 ISO dosyasına ihtiyacınız varsa 64 Bit‘i seçin ve İleri butonuna tıklayın.
  Windows 7 ve Windows 8 Kullanıcılarının Geçiş Yapabileceği Windows 10 Sürümleri

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 2. Adım: Dil, Mimari ve Sürüm Seçimi

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 2. Adım: Dil, Mimari ve Sürüm Seçimi

 5. Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi; “Kullanılacak medyayı seçin” başıklı bir pencere gelecek. Biz, Windows 10 PRO ISO dosyasını indirmek istediğimiz için “ISO Dosyası” seçeneğini seçerek “İleri” butonuna tıklıyoruz.
  Windows 10 Türkçe ISO İndir 3. Adım: Kullanılacak medyayı seçin

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 3. Adım: Kullanılacak medyayı seçin

 6. İndirilecek “Windows.iso” dosyasının kaydedileceği konumu seçin, “Kaydet” butonuna tıklayın.
  Windows 10 Türkçe ISO İndir 4. Adım: ISO dosyasının kaydedileceği yeri seçin

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 4. Adım: ISO dosyasının kaydedileceği yeri seçin

 7. Tebrikler. Windows 10 PRO Türkçe ISO dosyanız indiriliyor. Bu dosyayı kullanarak temiz Windows 10 kurulumunu yapabilirsiniz. Üstelik Microsoft güvencesiyle 🙂
Not: Eğer Windows 8.1 ya da Windows 7 kullanıcısı iseniz, kullandığınız işletim sistemi orjinal lisansa sahipse ve siz Windows 10'a ücretsiz geçiş yapmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken şey "Yükseltme Kurulumu". Bu kurulum sırasında size orjinal Windows 10 lisansı tanımlanacak. Eğer yükseltme yapmadan, doğrudan ISO dosyası ile kurulum yaparsanız bu lisansı alamazsınız! Bu yüzden önce yükseltin ve lisansınızı alın, sonra temiz kurulum yapın.
Paylaş.

Yazar Hakkında

10 yılı aşkın süredir bu sektörde faal olarak araştırmalarımı ve çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Microsoft'un Windows 98 ile Windows 10 sürümlerini tamamiyle kullandım. Tüm bu sürümlerin genel sorunları hakkında size yardımcı olmaya çalışacağım. Oyun sektöründe de çok eski olduğumu söyleyebilirim. Piyasaya her yıl onlarca, yüzlerce oyun çıktığı için biz biraz tecrübe olarak geride kalabiliriz. Bunun içinde sizin affınıza sığınıyorum. Ama kendime yine de güvenerek oyun konusunda size yardımcı olup en iyi şekilde bildiklerimi aktaracağım. Teşekkür ederim..

229 yorum

 1. Windows 8.1 den 10 yükselttim herşey problemsiz halloldu. Gelecekte temiz kurulum yapmak istersem ürün anahtarımı nerden bulacam yada neren görüntüleyebilirim?

 2. Selamlar, Widows 7 pro kullanıyordum.teklifi değerlendirip Windows 10 a yükselttim.Fakat dolby digital live surround 5,1ses alamıyorum artık.Realtek’in sitesinden en son sürümü driverları yükledim olmadı.Gigabyteın sitesinde ise windows 10 için anakart sürümü bulunmuyor.sanırım windows 10 un çıktıgından haberleri yok.3 gündur uğraiıyorum ne denediysem kar etmedi.sizden bir çare var mıdır.
  Anakartımdan alıyorum sesi.optik ve HDMI Ddan denedim olmadı.stereo ses geliyor ama surround hata veriyor.
  Anakartım Gigabayte 880GMA UD2H

  • Kullandığınız anakart’ın ses çipi Realtek ise Realtek’in sitesinden indirdiğiniz sürücü şu an için işe yarayabilecek tek çözüm. Bazı kullanıcılarda yaşadığınız soruna benzer sorunlar mevcut. Sanırım Realtek, sürücü konusunda bazı sorunlar yaşıyor. Kısa süre içinde işe yarar bir sürücü sürümü yayınlayacaklarını düşünüuyorum. Ben yine de araştıracağım. Eğer bir çözüm bulabilirsem burada paylaşacağım.

 3. Ofis bilgisayarıma Win 10 kuruldu, ara sıra takılmalarla sorun yaşasam da memnunum. Evdeki bilgisayarıma da (laptop) Win 10 kurmaya başladım. Kendi normal güncelleştirmesi geldi ve kurulum esnasında ilk restart’tan sonra mavi ekran verdi ve bilgisayar çöktü. Güncelleştirmeden önce üzerinde crack yapılmış Win 7 vardı (lisanslı Win 8 yerine kurmuştum) ve her restart’tan sonra sıklıkla mavi ekran veriyordu zaten ancak bunun da üzerindeki SSD’den olduğunu düşünüyorum zira 6 yıllık bir SSD. Yeni bir kurulum yapmak istiyorum ve linkini verdiğiniz indirme aracıyla Win 10 indiriyorum ancak bu bilgisayar için ayrılmış olan lisans anahtarını ve şifresini nasıl öğrenebilirim? SSD’yi çıkarıp USB’den başka bir bilgisayara bağlayabilirim ancak lisans bilgilerini nerden bulabilirim bildirebilir misiniz?
  Çökmeden sonra kurtarma menüleri geliyor: başlangıç onarma, önceki bir geri yükleme noktasına dönüş vs. hepsini de denedim ancak hic biri işe yaramıyor.

  • Bilgisayarınızda OEM (Bilgisayar üreticileri tarafından yüklenen ve bilgisayar ile birlikte gelen) Windows 8 lisansı varmış anladığım kadarıyla. OEM lisanslar, BIOS üzerine yazılır. Hard Disk ya da SSD üzerine değil. Bu yüzden önemli olan BIOS’daki ürün anahtarını okumaktır. Ayrıca doğrudan Windows 10 kurulum yaparak ücretsiz Windows 10 lisansı alamazsınız. Önce yükseltme kurulumu yapmalı ve ücretsiz lisansınızı almalı, ardından temiz kurulum yapmalısınız.

   Yükseltme kurulumu yapabilmeniz için önce orjinal Windows 8.1 kurulumu yapmalısınız (Windows 8’ler ücretsiz olarak Windows 8.1’i kurabiliyorlar. Tavsiyem; Microsoft Media Creation Tool for Windows 8.1 aracını kullanarak Windows 8.1 ISO dosyasını indirmeniz ve direkt 8.1 kurulumu yapmanız. Çünkü Windows 8’den Windows 10’a yükseltme yapamıyorsunuz. Önce 8’i 8.1’e yükselteceksiniz. Sonra Windows 10’a. Bu da çok uzun bir yol.). Muhtemelen kurulum sırasında BIOS’unuzda yazılı olan anahtarı okuyacaktır. Eğer okumazsa lisans anahtarı girmeden Windows 8.1 kurulumunu yapın. Daha sonra aşağıda bağlantısını paylaştığım yazıdaki yöntemi kullanarak mevcut Windows 8.1 ürün anahtarınızı öğrenin ve Windows 8.1’inizi bu anahtar ile etkinleştirin. (Yazıdaki yöntem Windows 10 için hazırlandı fakat Windows 8.1’de de birebir çalışıyor.)

   http://www.windows10.gen.tr/windows-10-urun-anahtari-ogrenme/

   Kurduğunuz Windows 8.1’in tüm güncelleştirmelerini yükleyin. Birkaç gün içinde Windows 10 rezervasyon bildirimini bildirim alanında (Saat ve Tarih’in bulunduğu alan) göreceksiniz. Gelen bildirim ile Windows 10 rezervasyonunuzu yapın. Yine birkaç gün içinde Windows 10 yükseltme bildirimi gelecektir. Bu bildirimi takip ederek sisteminizi Windows 10’a yükseltin.

   Tüm bu adımları uyguladığınızda ücretsiz Windows 10 lisansına sahip olacaksınız. Bu lisans anahtarını yine yukarıda bağlantısını paylaştığım yazıdaki adımları takip ederek bulabilir ve temiz kurulumda bu lisans anahtarını kullanabilirsiniz.

 4. Mufit Çaliskan Tarih:

  Ahmet hocam,
  Vaio laptoptobumun ilk W8 imajı ile W10 rezervasyonu ve nihayetinde de W10 kurulumunu yaptım.
  Bu arada edge ile uğrasırken engel olmaya çalışsam da””iqiyi” programını kurdu laptopa.
  Abuk bir virüsümsü ve onunla beraber bir sürü daha saçmalık kuruldu. Bir türlü anlatılanları
  uygulayarak temizlesem de edge ve bir kaç özellikte çalışmaz oldu.
  Usb w10 ile dosyalarımı koruyarak kurulum yap dedim. Windows kurdu ama tüm program ve vaiyo ya
  ait yazılımları da kaldırdı. SSD ye kurduğum için yedeklemeler vs kapalı olduğundan geri de alamadım.
  Var olan vaio yazılımları vs koruyarak W10 kurmak için ne yapmalıyım. ilk W8 imaja geri dönüp, tekrar W10
  rezervasyonu pozisyonuna aldım.

  • Yeni bir disk’e temiz kurulum yapmışsınız. Bu durumda sistemde var olan yazılımların, recovery içinde dahili olarak gelen uygulamaların ve sürücülerin kaybolması gayet normal. Aynı disk üzerine temiz kurulum yapmış olsaydınız yine aynı sonucu alırdınız. Bu durumun sebebi, SSD’ye kurmuş olmanız değil, “temiz kurulum” yapmış olmanız.

   Eğer programlarınızın ve sürücülerin olduğu gibi kalmasını istiyorsanız, “Uygulamalarımı ve ayarlarımı koru” seçeneğini seçerek yükseltme kurulumu yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde uygulamalarınız silinecektir.

   Bunu da Laptop ile gelen sabit disk’iniz üzerinde yapabilirsiniz. Daha sonra SSD’nizi USB disk kutusu ile bilgisayara bağlayıp Sabit Diskinizi birebir SSD diskinize kopyalayabilirsiniz. Tabi ben bunu önermiyorum. Tavsiyem; sıfır kurulum yapmanız ve uygulamalarınızı da sıfırdan kurmanız. Çünkü SSD ile HDD’nin veri işleme farklılıkları var. HDD’yi birebir SSD’ye kopyaladığınızda HDD yapısını SSD’ye zorlamış olursunuz ve küçük de olsa performans sorunu yaratabilir. Yine HDD’den daha hızlı olur fakat SSD’nin tam hızını alamayabilirsiniz.

  • Mufit Çaliskan Tarih:

   Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
   SSD konusu, (gereksiz yazma ve ömürden yemeyi engellemek açısından) yedeklemeyi ve
   defrag uygulamasını iptal ettiğimi belirtmek için geçti.Bu sebeple yaptığım W10 kurulumunu
   onaramadım bir türlü.
   W10 Kurulumu, sizinde bahsettiğiniz gibi imaj ile ilk haline döndürdüğüm sistemin üzerine kurdum. Ancak kurulumda sadece Dosyalarımı koru gibi bir seçenek gördüğümü hatırlıyorum.
   Eğer Yükseltme kurulumu seçeneği varsa sorunum çözülmüş olacak. Tekrar deneyip
   incelemem lazım. Tekrar alakanıza teşekkür ederim.

  • Rica ederim. Cevaplarım yardımcı olabilecekse ne mutlu.

   “Uygulamalarımı ve Ayarlarımı Koru” seçeneği mevcut kurulum aracında. Bu seçeneği seçerek yükseltme kurulumunu yapabilirsiniz. Önemli olan nokta, “Başka bilgisayar için” seçeneği ile ISO dosyasını indirmemeniz. Ayarlarınızı ve Uygulamalarınızı koruyarak yükseltmeyi yapabilirsiniz.

 5. Abi ben bunu indiriyorum sonra açmaya basıyorum Kurulum başlatada bir sorun oldu diyor. Acil Yardım.

 6. Ahmet bey, Orijinal Windows 8’den Windows 10 yükseltmesini başardım. Fakat Windows 10 Home Single Language yükseltti ben Windows 10 pro kurmak istiyorum mümkün mü?

  • Hangi Windows 8 sürümlerinin hangi Windows 10 sürümlerine geçeceği Microsoft tarafından belirlendi. Maalsef burada sürüm seçimi yapamıyoruz. Windows 10 Home SL sürümüne yükseltme yapıldıysa muhtemelen eski işletim sisteminiz Windows 8 Home Single Language olmalı. Bu durumda Windows 10 Pro’ya geçiş yapabilmek için 119$ ödemeniz gerekiyor. Kullanım konusunda aralarında bir fark hissedeceğinizi düşünmüyorum. Ben de Windows 10 Home SL kullanıyorum ve gayet yeterli. Sadece ihtiyacım olmayan birkaç özellik eksik. Dediğim gibi onlara da ihtiyacım yok 🙂 Aşağıdaki bağlantıdan hangi Windows sürümlerinin hangi Windows 10 sürümlerine yükseltebileceğini gösteren tabloya ulaşabilirsiniz.

   http://www.windows10.gen.tr/windows-10-detayli-inceleme/#windows-8-kullanicilarinin-ucretsiz-gecis-yapabilecegi-windows-10-surumleri

 7. Muhammed Toktay Tarih:

  selamun aleykum öncelikle ellerine kollarına emeğine sağılık. internet RTM ve MSDN sürümleri dolaşıyor bende bir tanesini indirip kurdum ses sorunu + siyah ekran sorunu + chrome yada başka tarayıcıda klavye yazmama sorunu Windows git gide kasma sorunu sistemin i5 8 gb ram laptop bir çok şey yaptım ama bunaldım artık sorunlardan bios güncelledim siyah ekran gitti ses sorunu başladı ses sorunu kulaklık ve hopöler çalışıyor onunda çözümü var en önemlisi kasma sorunu onuda ssd ile çözücem bu sıkıntıları sizin verdiğiniz orginal sürümle yaşamama ihtimalim var mı? demek istediğim RTM VE MSDN sürümlerinden mi kaynaklanıyor Windows çıkış tarihi 29 temmuz ama ben yükleme işlemimde 17 temmuz tarihi var adamlar orginal sürüm diye yazılıyorlar ben orjinal olmayan Windows kullanıyorum burdan indirdiğin sürümü kullanabilir miyim 🙂 şimdi iso yükleme hatası aldım yardım edermisiniz.

  • Rica ederim. Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

   Eğer kullandığınız sistem orjinal değilse buradaki ISO dosyasını kullanarak kurulumu yapabilirsiniz. Sizden ürün anahtarı isteyecektir. “Bu adımı atla” diyerek adımı geçebilir, ürün anahtarı girmeden kurulumu yapabilirsiniz. Daha sonra da internetten bulabileceğiniz yöntemlerle etkinleştirme yapabilirsiniz. Tabi ben bunu önermiyorum. Bu durumda güncelleştirmeleri alamama ihtimaliniz var. Yeni bir işletim sisteminde güncelleştirmeler hayati önem taşıyor.

   İndirdiğiniz RTM ve MSDN sürümleri diye geçen ISO dosyalarının içeriğini bilmiyorum. Bu yüzden bir şey diyemem. Sorun donanım ya da sürücü uyumsuzluğundan kaynaklanıyor olabilir. En az sorunla kurulum yapmak için aşağıda bağlantısını paylaştığım yazıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. İşinize yarama ihtimali yüksek.

   http://www.windows10.gen.tr/0x80070057-0x2000a-safe_os-asamasinda-prepare_first_boot-hatasi-cozumu/#hata-cozumu

 8. emirhan Tarih:

  abi şimdi benimki kaçak windows 7 ve anahtar kodunu bilmiyorum bunu nasıl yapacagım analatırmısın nolur

  • Eğer Windows 7’niz orjinal değilse (Sizin tabirinizle “kaçak”sa) maalesef ücretsiz Windows 10’a yükseltme teklifinden yararlanamazsınız. Ürün anahtarını öğrenmeniz de işinize yaramayacaktır.

 9. Elinize sağlık. Ben win 7 den win 10ye yükselttim. sorunsuz çalışıyor. fakat 64 bit win 10 istiyorum. sizin anlattığınız temiz kurulumu yapmak için indirdiğimiz 32bit programında dil mimari ve sürüm ekranında 64 biti seçmem işe yarar mı? bilmem anlatabildim mi? ayrıca dvd yerine usb seçsem olur mu? şimdiden teşekkürler.

  • Rica ederim. Windows 10’unuz hayırlı olsun.

   Buradaki araç ile 64 bit mimariyi seçerek Windows 10 64 Bit ISO dosyasını indirebilir ve bu dosyayı USB’ye yazdırarak temiz Windows 10 64 Bit kurulumu yapabilirsiniz. Dilerseniz indirme işlemini doğrudan USB’ye yapabilirsiniz. Yani DVD yerine USB’yi seçebilirsiniz.

 10. ARDA OKUMAKLI Tarih:

  Ben Windos 7 kullanıyorum ama orjinal değil. Hatta sonradan crack lenmiş falanda değil. Masaüstüm siyah ve köşede uyarı yazısı her zaman durur. Sizin anlattığınız şekilde Windows 10 kurabilir miyim?
  Hadi kurduk diyelim Windows 10 da yakalanma riski çok mu? Yani kaçak olunca bir çok şey iptal oluyormuş artık. Eskisi gibi rahat at koşturulamayacak mı? Bu doğru mu?

  • Eğer lisanslı bir Windows 7’niz ya da Windows 8’iniz yoksa buradaki yöntemleri kullanarak Windows 10’a yükseltme yapamazsınız. ISO dosyasını indirerek ürün anahtarı sorulan sayfada “Bu adımı atla” diyebilir ve tıpkı Windows 7’yi kullandığınız gibi ürün anahtarı girmeden kullanabilirsiniz fakat bu ne kadar sürer bilmiyorum. Muhtemelen etkinleştirmediğiniz için çoğu özelliği de kullanamazsınız.

   Microsoft, Windows 10 ile yasa dışı yazılımlara savaş açtı. Microsoft Defender ile pek çok crack dosyasını tespit ederek “virüs” adı altında temizliyor. Bu yüzden sizin de dediğiniz gibi şu an için “Eskisi gibi rahat at koşturulamayacak“. Fakat bu çok uzun sürmez. Kısa süre içinde kullanıcılar bunun da etrafından dolaşacaktır. Misal Microsoft Defender’ı devre dışı bırakarak kontrolsüz silinmelerin önüne geçilebilir.

 11. SALİH DÜNDAR Tarih:

  Autocad filaan kullanıcam desteklememe sorunu çıkabilir mi??Hangi programlara benzer programları desteklemiyor??*

 12. Emrah Tarih:

  Merhaba birşey soracaktım biz indirdiğimiz bu iso dosyasını tek sefer kullanma hakkımız mı var bir de orjinal değil mi?

  • Buradan indirdiğiniz Windows 10 ISO dosyası Microsoft tarafından yayınlanan orjinal ISO dosyasıdır. Tek sefer değil, istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

  • Yükselttikten sonra temiz kurulum yapmanız mecburi değil. Yükseltilmiş Windows 10’u da sorunsuz kullanabilirsiniz. Bazı kullanıcılar, yeni işletim sistemi kurulumundan sonra herhangi bir dosya kalıntısı istemeyebiliyor. Eğer ille de temiz kurulum istiyorsanız, önce yükseltme kurulumu yapmalısınız. Böyle bir mecburiyet hissetmiyorsanız yükseltme kurulumu ile edindiğiniz Windows 10’u da kullanabilirsiniz. Şahsen ben yükseltme kurulumu ile edindiğim Windows 10’u kullanıyorum.

 13. Merhabalar benim bir kaç sorum olacak musadenizle ilk önce burdaki win 10 pro iso dosyasını win 7 bilgisayara sıfırdan kurduğumda orjinal olacakmı yani orjinal derken normal win 10 update leri gelicekmi ?
  2. si win 10 pro olan bir bilgisayarım daha var GTX 560 ti SLI mevcut şuan en son geforce experiencedan güncelleme kontrol ettiğimde güncelleme var gözüküyo güncellemeyi yüklemeye çalışıyorum ancak windowsunuzun bu sürümüyle uyumlu değil diyip hata veriyo güncellemeyi indirdikten sonra yardımcu olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

  • İlk kurulumu, buradaki Windows 10 Pro Iso dosyası ile yapmamalısınız. Çünkü bu kurulum, yükseltme kurulumu olmayacak. Bir nevi temiz kurulum olacak. Mevcut Windows 7 lisansınız ile ücretsiz Windows 10 lisansına sahip olabilmeniz için ilk kurulumu “yükseltme kurulumu” şeklinde yapmalısınız. Sisteminizi Windows 10’a yükselttiğinizde mevcut işletim sisteminizin lisansı ve bilgisayarınızın donanımı Windows 10 lisansı ile eşleştirilecek. Daha sonra isterseniz Windows 10 Pro Iso dosyası ile de kurulum yapabilirsiniz. Zaten lisansınız eşleştirildiği için etkinleştirme sorunu yaşamazsınız. Bu sayede Windows 10’unuz orjinal olur, güncellemelerden de faydalanabilirsiniz.

   Windows 10 yükseltme kurulumu’nu bu yazıda paylaştığım, aynı zamanda Windows 10 Pro Iso dosyasını da indirmenizi sağlayan “Media Creation Tool“u kullanarak yapabilirsiniz. Burada anlatılan işlemden farklı olarak, 1. adım’da “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini değil, “Bu bilgisayarı şimdi yükselt” seçeneğini seçerek devam etmelisiniz.

   İndirdiğiniz Nvidia GeForce Experience, işletim sistemi mimarinizle uyumlu kurulum dosyası mı? Eğer işletim sistemi mimariniz 32 Bit ise 32 Bit için olan dosyayı, 64 Bit ise 64 Bit için olan dosyayı indirmelisiniz.

 14. talat Tarih:

  Merhabalar,ben de dün akşam win7 ultimate sürümünden win 10 pro sürümüne yükseltme yaptım,yükleme sırasında ve kurulumda hiç bir sorun yaşamadım sadece şu an ekran çözünürlülüğü sabit ve değiştiremiyorum,aygıt yöneticisinde intel(R) HD Graphic sürücüsünde problem var,laptop kullanıyorum ne kendi markasının sitesinde ne de intel sitesinde hd gaphic olarak win10 uyumlu sürücü yok,bu arada işlemcim P6200 …ekranı 1024*768 olarak kullanıyorum aslında 1366*768 olarak kullanmam lazım ama diğer seçenekler görünmüyor çözünürlük ayarlarında 800*600 ve 1024*768 seçenekleri var sadece..

  • Sorunun sebebi, ekran kartı sürücünüzün kurulamamış olması. Laptop modelinizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

 15. talat Tarih:

  acer aspire 5742 z modeli…. acer ın kendi sitesine baktım ama bu model için güncel sürücü yok..intel sitesine baktım hd graphic için on da da p6200 de kullanılan hd sürücü yok güncel olarak.

  • Söylediğiniz gibi işlemci modeliniz ile uyumlu Intel HD Graphics Windows 10 sürücüsü henüz yayınlanmamış. Yine de aşağıdaki adresten Intel Driver Update Utility‘i indirerek kullanmayı dener misiniz? Bu araç Intel’in otomatik sürücü bulma ve güncelleme aracı. Belki Windows 8.1 sürücüsü Windows 10’da da işlevseldir ya da gözden kaçırdığımız bir sürücü vardır.

   Intel Driver Update Utility İndir

 16. Ferit Sefer Tarih:

  abi , mende simdi yukselttim windows 10 demo , onu nasil pro yapabilirim , sen verdigin linkten yaparsam sorun olmaz di mi?

  • Windows 10 Demo nedir? Windows 10’un böyle bir sürümü bulunmuyor. Windows 10 Pro’ya ücretsiz sahip olabilmeniz için, yani verdiğim bağlantıdan ücretsiz olarak Windows 10 Pro’yu indirip kurabilmeniz için orjinal lisanslı Windows 8.1 Pro, Windows 7 Professional ya da Windows 7 Ultimate işletim sistemlerinden birine sahip olmanız gerekiyor.

 17. talat Tarih:

  Ahmet bey,verdiğiniz linkte ki programı indirdim,herhangi bir güncelleme bulamadı,bu çözünürlük te ne web sayfalarının ne de video ve fotoların zevki çıkmıyor 🙁 Windows 7’ye geri dön seçeneğinden de faydalanamadım nedense..halbuki windows.old klasörü mevcut ama ”geri götürebilmemiz için gereken dosyalar silinmiş ” diyor 🙂 ben de bir ay vaktim var istediğim zaman dönerim win7 ye diyordum 🙁

  • Normal şartlarda 1 ay içinde istediğiniz zaman eski sisteminize dönüş yapabiliyorsunuz fakat anlaşılan yükseltme sırasında yedeklenen eski sistem dosyaları zarar görmüş. Bu yüzden eski sisteminize dönemiyorsunuz. İşlemciniz ile uyumlu Intel HD Graphics‘in Windows 8.1 yada Windows 7 uyumlu sürücüsünü indirip kurmayı denediniz mi? Misal kişisel laptop bilgisayarımın Windows 10 uyumlu kamera sürücüsü bulunmuyor. Ben de Windows 7 için olan sürücüyü indirip kurdum, şu an sorunsuz kullanabiliyorum. Intel HD Graphics için böyle bir deneyimim yok fakat deneyebilirsiniz.

 18. talat Tarih:

  Ahmet bey merhaba 🙂 sorunu hallettim ama sürücü yükleme yolu ile değil,zaten denemediğim sürücü kalmadı hd graphic için ama kurulmuyor zaten uyumsuz olduğundan kırmızı bir çarpı işareti çıkıp uyarı veriyor. Ben win 10 da kurtarma sekmesinden bilgisayarı sıfırla seçeneği ile sorunu çözdüm,nasıl olduysa,sıfırlamadan önce win 7 den kalan, o zamanda yüklenmiş bazı programlar silinecek diye uyarı çıkıp,programların bir listesini gösterdi,ben yine de devam seçeneğini tıklayıp işlemi bitirmesini bekledim,sonuç şaşırtıcı oldu çünkü ekran varsayılan çözünürlükte çalışıyor artık 🙂

  • Sorununuzun çözülmesine sevindim. Tahmin edemeyeceğim bir yöntem ile sorununuzu çözmüşsünüz. Çözüm yönteminizi burada paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim 🙂 Muhtemelen yükseltme sırasında bazı dosyalar, ayarlar sorunlu bir şekilde aktarıldı. Windows 7’ye geri dönememenizin sebebi de buydu. Siz bilgisayarı sıfırla dediğinizde sorunlu ayarlar ve dosyalar silindi, ayarlarınız Windows 10 uyumlu olarak sıfırlandı.

 19. talat Tarih:

  teşekkür ederim Ahmet bey,ben de win 7 ye ait silinen dosya ya da ayarlar geri gelirde win 10 dan win 7 ye dönüş yaparım bir ihtimal diye düşünmüştüm neye niyet neye kısmet win 10 da kaldım böylece 🙂 kullandığım süre içinde izlenimlerim, eğer dokunmatik özellik taşıyan bir cihaz kullanmıyorsam, win 10 benim için bir şey ifade etmiyor.

  • Rica ederim, yardımcı olabilmeyi isterdim.

   Aslında bakarsanız Windows 10, Windows 7’ye nazaran daha performanslı bir işletim sistemi. Windows 7’de yaşanan kullandıkça yavaşlama sorunu Windows 10’da çok daha az yaşanıyor. Eğer çok sayıda ve farklı gruplarda programla çalışıyorsanız çoklu masaüstü yeniliği de işinize yarayacaktır.

   Tavsiyem, Windows 10’a bir şans tanımanız yönünde. Zamanla hem alışacağınızı hem seveceğinizi düşünüyorum. Tabi bu süre zarfında Windows 10 da kendini geliştirecektir.

 20. Kardes ben win10 pro kurdum eski win7 ultime programla etkinleştirmiştim her hangi bir ucret alırlarmı ?

  • Windows 7 Ultimate’iniz orjinal ise ücretsiz yükseltme hakkınız bulunuyor ve bu haktan yararlanmış oluyorsunuz. Bu durumda herhangi bir ücret talebi olmaz.

 21. Windows 7 professional orjinal rezerve geldi yukseltme yaptim lisans sizin paylaştiğiniz serial aynisi mevcut orjinal sürüm deilmi acaaba

 22. Windows Product Key Information

  Product Name: Windows 10 Pro

  Product ID: 00330-80000-00000-AA528

  Installed Key: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

  Original Key:

  Original Edition: Windows 7 Professional OEM:COA

  OEM Key: Windows 7 OEM marker present in firmware

  windows 7 den windows 10 geçiş yaptim orjinalmi acaba lisans

 23. Ben buradan Windows 10’u indiriyorum. Bundan sonra bu Windows 10’a nasıl format atacağım bilgili bir kişi yardım edebilir mi?

  • İndirdiğiniz Windows 10’u önce Flash (USB) Belleğe ya da DVD‘ye yazmalısınız. Aşağıdaki bağlantıdan Windows 10 ISO dosyasını Flash (USB) Belleğe nasıl yazacağınızı, kurulum için yapmanız gerekenleri görebilirsiniz.

   http://www.windows10.gen.tr/uefi-modunda-windows-10-kurulum-icin-onyuklenebilir-usb-flash-surucu-hazirlama/

   Windows 10 kurulumu için Bootable (Önyüklenebilir) Flash (USB) Belleği oluşturduktan sonra aşağıdaki yazıdan kurulumu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

   http://www.windows10.gen.tr/cozum-usb-dvdden-windows-10-yuklemesi-nasil-yapilir/

  • Ama attığınız linklerdeki resimlere baktım serial key istiyor. Bir de şuan yazıştığımız linkteki ile diğer sizin bana yorum olarak attığınız linklerin arasındaki fark ne? Son olarak yazıştığımız link üzerindeki Windows 10 kurulumu’nu USB’ye falan yazmaya gerek kalmıyor demi?

  • Buradan gönderdiğim bağlantıların 1.’sinde Windows 10 ISO dosyasını USB’ye yazmayı, 2.’sinde ise hazırladığınız USB ile temiz Windows 10 kurulumu anlatılıyor.

   Eğer Windows 10 ISO dosyası ile kurulum yapacaksanız, USB ya da DVD’ye yazmanız gerekiyor. Eğer yükseltme kurulumu yapacaksanız Media Creation Tool‘u indirerek USB’ye yazmadan, mevcut sisteminiz üzerinden yükseltme kurulumu yapabilirsiniz. Media Creation Tool, Windows 10 Pro’yu indirmenizi sağlayan, bu yazıda bağlantısı paylaşılan aracın ta kendisi. Yani bu araç ile hem temiz kurulum için ISO dosyasını indirebiliyorsunuz hem de yükseltme kurulumu yapabiliyorsunuz.

   Ürün anahtarı konusuna gelince. Eğer ilk kez Windows 10 kurulumu yapacaksanız, mevcut işletim sisteminiz lisanslı Windows 8 ya da Windows 7 ise ilk kurulumunuz ISO dosyası ile temiz kurulum şeklinde değil, Media Creation Tool ya da Windows Update ile yükseltme kurulumu olmalı. Yani USB’ye yazmadan, yine buradaki Media Creation Tool ile yükseltme kurulumu yapmalısınız. İlk kurulumun yükseltme kurulumu olmak zorunda olmasının sebebi, Microsoft’un Windows 10 lisansını bu kurulum sırasında sizin bilgisayarınıza tanımlaması. İlk kurulumu yükseltme kurulumu şeklinde yaptıktan sonra ihtiyacınız olması durumunda ISO dosyası ile temiz kurulum da yapabilirsiniz. Tabi bu mecburi değil. Böyle bir kuruluma ihtiyacınız olursa yapabilirsiniz. Yükseltme kurulumu ile kurduğunuz Windows 10’u kullanmaya devam edebilirsiniz. Herhangi bir sorun oluşmaz. Daha sonra temiz kurulum sırasında ürün anahtarı istese bile “Bu adımı atla” bağlantısına tıklayarak ürün anahtarı girmeden kurulum yapabiliyorsunuz. Bilgisayarınızı internete bağladığınızda Windows 10, otomatik olarak Microsoft sunucularına bağlanıyor, daha önce yapılan yükseltme kurulumu ile size atanmış ürün anahtarını buluyor ve Windows 10’unuzu etkinleştiriyor.

   Bir de “diğer sizin bana yorum olarak attığınız linklerin arasındaki fark ne?” cümlesini tam olarak anlayamadım. Kusura bakmayın, sitede çok fazla yorum trafiği olduğu için bazı konuşmaları unutabiliyorum. Daha önce farklı bir yorum üzerinden konuşmuşsak bu yorumun hangi yazıda olduğunu öğrenebilir miyim?

  • Benle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Söyledikleriniz çok işime yarayacak. Bugün veya yarın Media Creation Tool ile bilgisayarımı Windows 10 yapacağım. Fakat bilgisayarımı Windows 10 yaptıktan sonra nasıl bilgisayara format atacağımı bana ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız?

  • Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. İsterseniz Media Creation Tool ile yapacağınız yükseltme’yi de format şeklinde yapabilirsiniz. Format atmaktaki amaç geçmiş işletim sistemlerinizin kalıntılarından kurtulmak, sıfır kurulum yapmak sonuçta. Media Creation Tool, bu konuda size yardımcı olabilir. Media Creation Tool’u çalıştırıp yükseltme işlemini başlattığınızda, bir adımda “Saklamak İstediklerinizi Seçin” başlığına sahip bir pencereyle karşılaşacaksınız. Kaçıncı adımda olduğunu tam olarak hatırlamıyorum ama muhakkak karşılaşıyorsunuz. Bu soru penceresinde “Hiçbir şey” seçeneğini seçtiğinizde bilgisayarınız format atılmış gibi Windows 10’a yükselmiş olacak.

   Eğer format atmak için farklı bir sebebiniz yoksa bu yükseltme işlemi işinizi görecektir. Tekrar tekrar kurulum yapmakla uğraşmamış olursunuz. Fakat yine de temiz Windows 10 kurulumu yapmak istiyorsanız bu konuda yeni bir yazı hazırlıyoruz. O yazı tamamlandığında size bağlantısını gönderebiliriz.

  • Mufit Çaliskan Tarih:

   Ahmet Hocam,
   MultiBoot Kurulum USB si şeklinde hem win10 pro hem de win10 home içeren usb flash hazırlamak mümkünmü. Secenek göremedim bir türlü?

  • WinSetupFromUSB ya da alternatif bir araç kullanarak ve Windows 10 Pro, Windows 10 Home ISO dosyalarını indirerek MultiBoot kurulum USB’si oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

 24. merhaba yardımcı olursanız sevinirim. bilgisayarıma format attırmıştım bir pc tamircisinde bilgisayarım normalde 64 bit idi ancak bu format attırdıgım yer 32 bit windows 7 kurmuş daha sonra ben windows 10 a yükselttim pc’yi tabii hala 32 bit görünüyor. yukarıda sizin gösterdiginiz şeyleri yaparsam 64bite geçebilirmiyim eger geçersem işletim sistemi orjinalligini korurmu?

  • Buradaki yöntem, mevcut işletim sisteminizin mimarisine uygun Windows 10 Pro dosyasını indirmenizi sağlar. Sizin mevcut işletim sistemi mimariniz 32 Bit olduğu için buradaki yöntemle indiremezsiniz, hata ile karşılaşırsınız. Daha önce sizinle benzer bir sorunla karşılaşan bir kullanıcımız için Windows 10 Pro 64 Bit ISO dosyasını indirerek bir bulut depolama servisine yüklemiştim. Yüklediğim Windows 10 Pro 64 Bit ISO dosyasının bağlantısını aşağıya ekledim. Siz de bu bağlantıdan indirebilirsiniz. İndireceğiniz bu dosyayı USB belleğe yazarak temiz Windows 10 Pro kurulumu yapabilir ve sisteminiz 64 Bit‘e geçirebilirsiniz. Bu işlem, sisteminizin orjinalliğine herhangi bir zarar vermez. Aynı sürüm işletim sistemi içinde 32 Bit ve 64 Bit arası geçişler yapabilirsiniz. Herhangi bir sorun oluşturmaz.

   Windows 10 Pro 64 Bit ISO Dosyası: Bağlantı kaldırıldı! Lütfen yazıdaki yöntemi kullanarak Windows 10 ISO Dosyasını indiriniz.
   Windows 10 ISO Dosyasını USB’ye Yazma Rehberi: http://www.windows10.gen.tr/uefi-modunda-windows-10-kurulum-icin-onyuklenebilir-usb-flash-surucu-hazirlama/
   USB’den Temiz Windows 10 Kurulum Rehberi: http://www.windows10.gen.tr/cozum-usb-dvdden-windows-10-yuklemesi-nasil-yapilir/

  • bir üstteki yorumda bana yardımcı olmak için ‘Windows 10 Pro 64 Bit ISO Dosyası’ adlı linki vermiştiniz o linki yenilemeniz mümkün mü? şuan link kırık gözüküyor

  • Türkiye’deki internet hızı göz önüne alındığında ISO dosyasını tekrar yüklemek zaman alacaktır. Buradaki 32 Bit Windows 10 indirme aracını indirerek de 64 Bit Windows 10 ISO dosyasını indirebilirsiniz. Yani, 64 Bit ISO dosyasını indirebilmek için indirme aracının da 64 Bit olması gerekmiyor. 32 Bit indirme aracı da 64 Bit ISO dosyasını indirebiliyor.

 25. Pingback: [Çözüm] Temiz Windows 10 Kurulumu için Önyüklenebilir (Bootable) DVD Oluşturma - Windows 10 GEN.TR

 26. Gökdeniz Tarih:

  Admin öncelikle Windows 10 hakkında verdiğin bilgiler için teşekkürler.Ben Windows 8.1 den Windows 10 yaptım ama yaptığım günden beri çok kasıyor.Ne Yapmalıyım çünkü çok büyük sıkıntı oluşuyor bir yere girerken filan çok zorlanıyor.Yardım Lütfen.

  • Aslına bakarsanız Windows 10’un performansı Windows 8.1’den kötü değil. Hatta daha iyi bile denebilir. Bilgisayarınızın özellikleri nedir? Eğer laptop kullanıyorsanız Güç Ayarlarından Güç Modu‘nun “High Performance (Yüksek Performans)” olarak seçildiğinden emin olun. Bilgisayarınız şarjınızın uzun süre dayanması için “Battery Saver” modunda olabilir.

 27. isa koç Tarih:

  Allah razı olsun senden, sayende windows 10’a kavuşacağız. Ben direkt bilgisayarın kendisinde çıkarak yükseltme uyarısından yapmaya çalışıyorum, oda driver yok diye indirttirmiyor, belki ileride link iptal olur, sayende önceden indirmiş olacağız İnşallah.

 28. Mehmet Ali Polat Tarih:

  Ahmet bey iyi akşamlar bir sorum olacaktı benim eski işletim sistemim Windows 8.1 idi ve sonradan win 7 home a cevirdim ve crakledim dün gece büyük bir istekle Windows 10 a yükselttim ancak etkinleştiremiyorum suan da da w10 pro indiyorum sitenizden ne yapmalıyım ?

 29. Not: Eğer Windows 8.1 ya da Windows 7 kullanıcısı iseniz, kullandığınız işletim sistemi orjinal lisansa sahipse ve siz Windows 10’a ücretsiz geçiş yapmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken şey “Yükseltme Kurulumu”.
  Demissiniz Yükseltme Kurulumu nedir soylermisiniz bilgisayardan pek anlamıyorum yani bu Yükseltme Kurlumunu nasıl yapıcaz windows 8.1 kullanıyorum

 30. erdemcan Tarih:

  ahmet bey ben windows 10 32 bit kulnalıyorum 64 bir destekliyor ben windows 10 64 bit yüklesem kurulum da sıkıntı çekermiyim bide dosyalarım kayıp olur mu

  • Windows 10 64 Bit ISO dosyasını indirerek kurulum yapabilirsiniz ve herhangi bir sorun olmaz. Fakat bunu temiz kurulum şeklinde yapmanız gerekiyor. Bu yüzden dosyalarınız kaybolur. Dosyalarınızı D:\ bölümüne ya da harici bir sürücüye yedeklemelisiniz. Aşağıdaki bağlantıdan Windows 10 temiz kurulumunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

   Temiz Windows 10 Kurulum Rehberi

  • Önce Windows 10 32 Bit‘e yükseltmelisiniz. Mevcut sisteminiz 32 Bit ise doğrudan Windows 10 64 Bit‘e yükseltemiyorsunuz. Yükseltme işleminin ardından Windows 10 Pro 64 Bit ISO dosyasını indirerek temiz kurulum yapabilir ve 64 Bit kurulumu yapabilirsiniz.

 31. talat caner Tarih:

  Ahmet bey merhabalar 🙂 bir forum da yükseltme işlemi yapmadan mevcut işletim sistemi üzerine win 10 şu şekilde kurulabilir deniyor;
  ”Şu lisans muhabbetine gelirsek.Win 8 den yükseltme yapmanıza gerek yok.Atıyorum win 8 deyken win 10 dosyasını indirin.O iso dosyasının içine girin ve sources klasörü içindeki gatherosstate.exe dosyasını masaüstüne kopyalayın.Sonra çift tıklayın.Çift tıklandıktan sonra GenuineTicket.xml dosyasını oluştuyor..Bu dosyayı saklayın.Usb ye atın yada diğer sürücülere kopyalayın.Win 10 u temiz kurduktan sonra bu dosyayı C\ProgramData \ Microsoft \ Windows \ ClipSVC \ GenuineTicket klasörüne kopyalayın..Sonra internete bağlanın.Windows otomatik olarak aktif oluyor ve lisansı alıyorsunuz..Bu yöntem legaldir.Tek olay sizi yükseltme derdinden kurtarır..”

  • Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Evet, böyle bir işlem yapılabiliyor. Zaten Windows 10 yükseltme kurulumu sırasında yapılan işlem de bu fakat biraz karışık olduğu için çok fazla önermiyorum. Bu konuda yakın zamanda detaylı bir yazı ve video hazırlamayı düşünüyorum. Eğer uygulama konusunda sorun yaşamayacağınızı düşünüyorsanız uygulayabilirsiniz.

 32. Ahmet hocam benim laptopum casper ben bunu aldığım casper firmasında 8.1 yüklü bir şekilde aldım fakat windows 7 yi kurdum kendim ama şuanda orjinal yani 8.1 sürümüne tekrar döndürmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz

  • Orjinal sistemin Windows 8.1‘in hangi sürümü olduğunu biliyor musunuz? Misal, Windows 8.1 Home Single Language gibi. Buna göre yardımcı olmaya çalışayım.

 33. Mustafa Tarih:

  xbox yeni ekran videosu alma özelliğini ben kullanamıyorum

  bu PC klipleri kaydetmek için donanım gereksinimlerini karşılamıyor diyor

  yardım edin lütfeenn…

 34. Pingback: Windows 10 Günlük Hayatınızda Size Nasıl Yardımcı Olur? - Windows 10 GEN.TR

 35. Merhaba,

  Windows 10 a yükselttim sürümü ancak usb aygıtları sürekli sorun çıkarıyor. Ses aygıtı kayboldu(realtek) ve android telefonu kabloyla bağladığımda o da aktif olmuyor. Nasıl çözebiliriz bunu

  Teşekkürler

 36. merhaba Ahmet Bey elimde lisanslı win 7 home var win 10 pro yüklemem lisansta bir sıkıntı çıkarır mı ?
  ilginiz için teşekkürler

  • Windows 7 Home‘dan ancak Windows 10 Home‘a geçiş yapabilirsiniz. Windows 10 Pro‘ya geçiş yapamazsınız, lisans ve etkinleştirme sorunu yaşarsınız.

  • erdogan Tarih:

   Merhaba.
   windows 10 iso başka bir pc için masaüstüne indirmesini gösteriyorum . % 100 downloadı gürüyorum. hatta indirmeyi doğrudağını da görüyorum. masaüstüne inerken masaüstünde herhangi bir indirme logosu vs. yok. dolayısı ile boş bir yüzde yüz ile indirmeyi defalarca denedim olmadı. sorunun neden kaynaklandığı hakkında bi fikriniz var mıdır? Ahmet bey teşekkürler..

  • Bu sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum. İndirmeye çalıştırdığınız Windows 10 Pro ISO dosyası 64 bit ise alternatif olarak aşağıdaki indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz. Eğer 32 Bit ise isterseniz sizin için Yandex Disk’e onu da yükleyebilirim.

   Bağlantı kaldırıldı! Lütfen yazıdaki yöntemi kullanarak Windows 10 ISO Dosyasını indiriniz.

 37. erdogan Tarih:

  Ahmet bey ilginize teşekkür ederim..
  sanırım ben anlatamadım şöyle ki; MediaCreationToolx64 yolunu izleyerek laptop’ta yükseltme ve indirme yapamıyorum.
  masa üstü pc’de win 7’den win 10 pro 64 bit yükselttim ancak ; c/windows/SoftwareDistribution/Download/içeriğini takip ediyorum 3.23.456 mb (%99) setupı tamamlandığı an da siliyor. ve hata kodu veriyor.
  Laptopu her yöntemi deneyerek inanın 6 kez yükseltmeye-(MediaCreationToolx64 ile indirmeye) çalıştım olmadı. belki biraz saçma olabilir ama microsoftun IP tespiti ile izin vermemesi söz konusu olabilir mi? ya da sorunun sizce kaynağı ne olabilir? teşekkür ederim.

 38. Abi beniö Windows Single Langue ydi sonra xbox hata verdi açılmadı bende formatlayamadım o yüzden yanlışlıkla Windows Home yaptım şimdide Windows Pro iso dosyası yüklüyom herşey sıfırdan başlarmı yani şuan Windows Home Windows Pro olurmu olmassa nasıl sıfırlıyabilirim

  • Windows 10 Home Single Language, Windows 10 Home ve Windows 10 Pro birbirinden farklı sürümlerdir ve ücret ödeyerek satın almadığınız sürece birbiri arasında geçiş yapamazsınız. Yapmaya çalıştığınızda ise etkinleştirme sorunu ile karşılaşırsınız, lisansınız orjinal olmaz. Format atmak için ISO dosyanızı istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan Windows 10 Home Single Language’in ISO dosyasını indirebilirsiniz.

   Windows 10 Home Single Language ISO İndir

 39. sagol admin peki dedigini yapcam Windows Pro ücretsiz yapılmıyomu illa windows 8 den Pro yükseltirsekmi sadece oluyo

  • Windows 10 Home ya da Home Single Language‘den Windows 10 Pro’ya ücretsiz geçiş yapamazsınız. Aynı şekilde Windows 8 Home ve Home Single Language‘den de Windows 10 Pro’ya geçiş yapamazsınız. Windows 10 Pro’ya geçiş yapabilmek için Windows 8 Pro lisansınız olmalı. Eğer Windows 8’iniz Pro değil ise yine geçiş yapamazsınız.

 40. Admin Benim pc 64 bit ama isoyu çalıştırınca bu çıkıyo 64 bit yazan diğer yükleme diskini kullanın. Diski taktığınızda, Windows Kurulumu otomatik olarak yeniden başlar.Bu yazı çıkıyo neden çıkıyo 64 bit zaten pcim şimdiden teşekkürler ilgilendigin için

  • ISO dosyasını çalıştırarak kurulum yapamazsınız. Kurulum yapabilmek için ISO dosyasını kullanarak kurulum USB’si ya da kurulum DVD’si oluşturmalısınız. Kurulum medyasını oluşturduktan sonra temiz kurulum yapabilirsiniz. Aşağıda temiz kurulum rehberimizin bağlantısını paylaştım. Bu rehberdeki adımları birebir uygulayarak sorunsuz kurulum yapabilirsiniz.

   Windows 10 Temiz Kurulum Rehberi

 41. cumhur gezen Tarih:

  Not: Eğer Windows 8.1 ya da Windows 7 kullanıcısı iseniz, kullandığınız işletim sistemi orjinal lisansa sahipse ve siz Windows 10’a ücretsiz geçiş yapmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken şey “Yükseltme Kurulumu”. Bu kurulum sırasında size orjinal Windows 10 lisansı tanımlanacak. Eğer yükseltme yapmadan, doğrudan ISO dosyası ile kurulum yaparsanız bu lisansı alamazsınız! Bu yüzden önce yükseltin ve lisansınızı alın, sonra temiz kurulum yapın.

  ———————————————————
  Öncelikle verdiğiniz bilgiler ve yardımlar için teşekkürler, emeğinize sağlık.

  birkaç reklamınıza tıklayarak destek olmaya çalıştım, gelen arakadaşlarda yapmalı bence.

  w7 orjinal olduğundan yükseltme yaparak geçiş yaptım vede orjinal key atandı.!!!
  Temiz kurulum için ISO dosyası indirmem mi gerekli !? yoksa tecovery sistem üzerinden kendi otomatik kurulumu yapmalıyım ? kısaca FORMAT ATMAK istersem nasıl yapacağım ?

  • Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu.

   Eğer format atmak istiyorsanız ISO dosyasını indirerek bir yükleme medyası oluşturmalı ve bu medyayı kullanarak kurulumu tamamlamalısınız. Recovery işlemi bilgisayarınızı Windows 10 başlangıç haline geri döndürür. İkisi de benzer bir sonuç verir fakat Recovery işlemi “temiz kurulum” olarak geçmez. Virüs ya da sistem hasarı gibi durumlarda ISO dosyası ile format atmalısınız. Eğer öyle bir sorun yoksa, Recovery işlemini tercih edebilirsiniz.

   Eğer Windows 10 yükseltme kurulumunu yeni tamamladıysanız tekrar temiz kurulum yapmanız gerekmiyor. Bazı kullanıcılar temiz kurulum yapmadan kendilerini rahat hissedemiyorlar, bende de önceden böyle bir takıntı vardı. Siz de böyle bir takıntıya sahip değilseniz bence tekrar kurulum ile uğraşmanız gerekmiyor. Microsoft, Windows 10 yükseltme kurulumunu oldukça iyi tasarlamış. Hem dosyalarınızı ve uygulamalarınızı koruyor hem de yeni kurulmuş bir Windows performansı sağlıyor. Ben de yükselttiğim Windows 10’u kullanıyorum, tekrar kurulum yapma gereği duymadım.

  • cumhur gezen Tarih:

   Hocam verdiğiniz cevap için teşekkürler.
   w7 deyken yeni format atmıştım, yükeselteme yapınca sağlıklı çalıştığından gerek duymuyorum.

   Söylediklerinizden anladığım FORMAT ATMA gereği duyarsam ISO dvd si ile yapmam daha sağlıklı !! 64 bit için indirip yedekte tumalıyım !!? acaba ISO DVD güncel olmalı mı ? yoksa eskisini kurduktan sorsı güncellemelerle kendini yenileyecekmidir ?

  • Rica ederim. ISO dosyasının güncel olması çok gerekli değil. Kurulumdan sonra zaten gerekli güncellemeler otomatik olarak yapılacaktır.

 42. Merhaba Ahmet bey
  Benim sorum şu şekilde olacak tabi yanlış anlama olmadıysa, bende win 8.1 single x64 ve win7 32 bit pro var ben bunların ikisinide win10 pro yapmak istiyorum. Kullanıcı problemlerine verdiğiniz cevaplar doğrultusunda öncelikle iki makinayıda normal yükseltme sürümlerine geçirip sonra lisans anahtarını alıp daha sonra sıfırdan o anahtarlarla kurulum yapsam lisans konusunda sıkıntı yaşarmıyım veya bu şekilde yapabilirmiyim.

  • Merhaba İbrahim Bey,

   Windows 8.1 Single Language‘i Windows 10 Pro‘ya yükseltemezsiniz. Single Language sürümünü Windows 10 Home’a yükseltebilirsiniz. Pro yapabilmek için ek ücret ödemeniz gerekir (119$ gibi bir fiyatı vardı en son). Eğer ücret ödemeden Windows 10 Pro kurarsanız lisans sorunları yaşarsınız.

   Windows 7 Pro‘yu Windows 10 Pro‘ya yükseltebilirsiniz. Bu konuda bir sorun yaşamazsınız.

   Yükseltme kurulumu yaptıktan sonra tekrar ISO dosyası ile kurulum yapmanıza gerek yok. Yükseltme kurulumu ile zaten Windows 10 kurulmuş olacak. Herhangi bir eksiklik ya da sorun oluşmayacak. Eğer isterseniz, söylediğiniz gibi lisans anahtarını öğrenip bir yere not aldıktan sonra temiz kurulum da yapabilirsiniz. Bu öneriyi “temiz kurulum” ihtiyacı olan kullanıcılarımız için yapmıştım fakat söylediğim gibi bu mecburi değil. Yükseltme kurulumu ile edindiğiniz Windows 10’u kullanmaya devam edebilirsiniz. Ben şahsen yükseltme kurulumu ile edindiğim Windows 10’u kullanmaya devam ediyorum.

 43. Admin Ben Engin dedigini rocevery yaptıgımda bu çıkıyo :Windows yükleme veya kurtarma medyasını takın ve bilgisayarınızı bu medyayla takın. bunu diyo öyle yaptıgımda eskiden çıkmıyodu şimdi çıkıyo usb takıpmı başlatmalıyım kaç gblık takmalıyım son sorumdu admin teşekkürler cevapların için bide videosu varsa atarmısın dedigimin Allah Razı olsun şimdiden yardımların için

  • Video’lu anlatım bulunmuyor maalesef. Neden Recovery yaptınız? Format atmayacak mıydınız? Tam olarak yapmak istediğinizi anlayamadım.

 44. Şu an Windows 10 Pro 32bit kullanıyorum ürün anahtarımda mevcut. Ben bu 32bit lik dosyayı indirdikten sonra Windows 10 Pro 64bit mimarisinde kurulum yapabilirmiyim ? sorun yaşarmıyım ?

  • 32 Bit mimarisine sahip dosya ile Windows 10 64 Bit kurulum dosyasını indiremezsiniz. Sadece Windows 10 32 Bit kurulum dosyasını indirebilirsiniz. Daha önce Windows 10 64 Bit ISO dosyasını Yandex Disk üzerinden paylaşmıştım fakat silinmiş. Farklı bir dosya saklama servisinde tekrar paylaşacağım.

 45. Teşekkür ederim fakat tereddüt içindeyim çoğu kişinin siyah ekran veya ses gelmeme sorunları var bunun geri donusude yok tekrar win7 kuracaz oyuzden tereddüt içi deyim siyah ekranda kalırsa kurtaramiyiruzda ne yapmalıyım sizce

  • 1 ay içinde Windows 10’dan eski sisteminize kayıpsız geri dönebilirsiniz. Windows 10’un bunun için özel aracı var. Eğer memnun kalmazsanız ya da bahsettiğiniz sorunları yaşarsanız geri dönüş aracını kullanarak eski sisteminizi kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik geri dönüş işlemi oldukça kolay ve kısa sürüyor. Windows 10’dan eski sisteme geri dönüş ile ilgili bir rehberimiz bulunuyor. Aşağıdaki bağlantıdan ilgili rehberimize ulaşabilirsiniz.

   Windows 10’dan Windows 8.1 ve Windows 7’ye Kayıpsız Geri Dönme Rehberi

 46. Ahmet Bey özür dilerim tekrar rahatsız ediyorum şuan ilerleme durumunda yükleniyor bu bitttikten sonra daeomon tools isimli programa gerek varmı

  • Estafurullah, ne rahatsızlığı. Sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz. Ben de bilgim dahilinde yanıtlamaya çalışacağım.

   Daemon Tools programını ne için istiyorsunuz? Windows 10 kurulumu için soruyorsanız, Daemon Tools’a ihtiyacınız yok. Farklı ISO dosyalarını açabilmek için soruyorsanız Windows 10’un içinde ISO dosyalarınızı açmanızı ve kullanmanızı sağlayacak dahili bir ISO görüntüleme aracı bulunuyor. Windows 10’un dahili aracı aynı zamanda ISO dosyasını sanal DVD/CD sürücüsüne aktarmanızı da sağlıyor. Anlayacağınız Daemon Tools’un yapabildiklerini yapıyor. Çok ihtiyacınız olacağını düşünmüyorum.

 47. Admin Bunun sadece Windows 10 Single Langue iso su varmı yani bu degil Windows 10 Home Single Langue degil sadece bu varmı Windows 10 Single Langue iso eger varsa link versene onuda indirim yardımların için sagol

 48. hocam merhaba; 64 bit windows 10 pro’yu DVD iso oluştur dedikten sonra; “birkaç işlem yapıyoruz”diyor
  ondan sonra 80080005 – 0900’lü bi hata veriyor. lütfen acil cevaplar mısınız?

  • Öncelikle “C:\Windows\SoftwareDistribution\Download” dizinine gidin. Download dizini içindeki tüm dosyaları silin. Dikkat edin! Download dizinini değil, içindeki dosyaları silmelisiniz. Daha sonra tekrar indirmeyi deneyin.

 49. hata kodu 0xC1800103-0x90002 alıyorum indirmeyi doğrulama aşamasında veriyor sorun windows sürümümde yada sertifikamda mi windows 7 pro 64 bit yüklü şu an

  • Sertifika ya da Windows sürümüyle ilgili bir sorun değil. “C:\Windows\SoftwareDistribution\Download” konumuna girin ve içerideki tüm dosyaları silerek tekrar deneyin. Dikkat edin! Download klasörünü değil, klasörün içindekileri sileceksiniz. Download klasörü boş olarak kalacak.

 50. Burda yazan progrımı indirip, bilgisayarı yükselt yapınca süre bittikten sonra product key başlıklı bi bölüm çıkıyo ve şifre istiyo. Şifremide buldum fakat yazınca kabul etmiyo. Diğer türlü yapsam kalıcı olmaz diye korkuyorum. Napabilirim?

  • Karşılaştığınız ürün anahtarı isteme ekranı aşağıdakilerden hangisi? Eğer aşağıdaki gibi bir ekran değilse ekran resmini çekerek bize gönderebilir misiniz?

   1. Ekran:
   Windows 10 Kurulumu Ürün Anahtarı İsteme Ekranı 1

   2. Ekran
   Windows 10 Kurulumu Ürün Anahtarı İsteme Ekranı 2

 51. Selamun aleyküm. Ben acer bilgisayar kullanıoyurum 2 gün önce bilgisayarıma windows7 format attım şu an windows7. Windows10 a yükselteyim dedim herşeyi yaptım indirdim falan kuruldu derken son aşama varya bilgisayar kapanmadan önce güncellemeler denetleniyor denetlenıyorda kalıyor %0 oluyor %100 olmuyor. %100 olsa bilgisayar kapanıp yükleyecek ama %0 da kalıyor sebebi ne olabilir ?

  • – Klavyenizden “Windows” + “R” tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın ve Çalıştır penceresindeki metin kutusuna “cmd” yazarak Enter‘a basın.
   – Açılacak Komut Satırı penceresine “net stop wuauserv” kodunu yapıştırın (Tırnaklar olmadan!) ve Enter‘a basın.
   – Birkaç dakika bekleyin.
   – Daha sonra Komut Satırı penceresine bu kez “net start wuauserv” komutunu yapıştırın ve Enter‘a basın.

   Windows 10’a yükseltmeyi tekrar deneyin. Eğer ilk denemenizde sorununuz çözülmezse yukarıdaki adımları birkaç kez daha uygulayın.

 52. Merhaba, şuan bende windows 10 32 bit yüklü bunu 64 bit’e nasıl çevirebilirim ?
  Burdan 64bit iso’sunu indirip baştan mı kurmam gerekiyor?

  • Windows 10 32 Bit‘i Windows 10 64 Bit‘e çevirebilmek için söylediğiniz gibi 64 Bit ISO dosyasını indirerek tekrar kurmanız gerekiyor. Biraz uzun bir yol fakat ne yazık ki başka bir çözüm yolu bulunmuyor.

  • Eğer ISO dosyası ile kurulum yaparsanız kurulum yaptığınız bölümdeki dosyalarınız silinir. Bunun için dosyalarınızı bilgisayarınızdaki D:\ bölümüne ya da harici bir depolama aygıtına yedekleyebilirsiniz. Eğer yedekleyemiyorsanız ISO dosyası ile kurulum yapmak yerine “yükseltme kurulumu” da yapabilirsiniz. Yükseltme kurulumunu nasıl yapacağınızı aşağıda bağlantısını paylaştığım makalemde anlattım. Bahsettiğim makalemdeki “Ortak 2. Yöntem: Windows 8.1 ve Windows 7 için Media Creation Tool ile Windows 10’a Yükseltme” başlığı altındaki adımları uygulamanız yeterli. Dosyalarınızı korumak için yükseltme kurulumunun 11. adımındaKişisel dosyaları ve uygulamaları koru” seçeneğini seçmeli ve kuruluma bu şekilde devam etmelisiniz.

   Windows 10 Yükseltme Kurulumu Resimli Anlatım

 53. Yavuz Can Tarih:

  Bilgisayarımı aldığımda windows7 starter yüklüydü bazı özellikler kullanılamıyor diye format attırdım cracklı ultimate7 iydi.windows starterin geri yükleme cd si ve ürün anahtarı mevcut tekrar bilgisayardaki bilgilerimin silinmeden yükleyim windows10 a yükseltme yapılabilir mi?

  • Yükseltme yapabilirsiniz fakat Windows 10 home sürümüne yükseltme yapabilirsiniz. Çünkü Windows 7 starter sürümü Windows 10 Home sürümüne yükseltme yapabilir. Ee ürün anahtarı da Windows 7 starter’a ait olduğu için yükseltmenizi Windows 10 home olarak yapabilirsiniz. Merak etmeyin Windows 10 home’da Windows 7 starter gibi eksiklik çekmezsiniz. Çoğu özellik kullanılabiliyor.

 54. HAKAN Tarih:

  abi bn windows 10 u 10 kere kurmaya calıştım ama hepsinde son anda ayarlar yapılandırılıyorda siyah ekrana geçiyor ve öle kalıyor sonra bigisayarı kapatıp açtığmda ise windows eski sürümüne geri döndürülüyor diyor ve şimdi senin dediğini uygulycam illa dvd nin üzerine mi yazcam dosayaları yoksa ıso programından çıkartıp mı kurcam oda olmadı usb den yapsam nolur abi lütfen cevap ver …

 55. berkay Tarih:

  merhaba ben windows 10 kampanyası ilk çıktığı zamnlarda windows 7 olan bilgisayarımı (orjinal windows 7) windows 10 a geçirdim ama benim bilgisayarım 64 bit tabanlı olduğu halde kurulum yapılırken 32 bite ayarlanmış ben bu bilgisayarı 64 bit yapmak istiyorum herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım yani windows 10 a yükselttiğim halde tekrar internetten indirdiğim bir dosyayı kullandığım için mesala wiindiws un orjinalliğini kaybetmem değilmi yada herhangi bir sorunla karşılaşmam cevaplarsanız sevirim

  • Merhaba Berkay. Windows 10 32 bitten Windows 10 64 bit’e geçiş sırasında herhangi bir lisans sorunu yaşanmıyor. Fakat Windows 10 Media Creation Tool yazılımını kullanamazsınız. Yani tekrar 32 bit işletim sistemi indirmek zorunda kalırsınız. Eğer Media Creation Tool 32 Bit’de 64 bit indirme seçeneği yoksa tabii. Önce bir deneyin yazılımı sonra olmaz ise bize sürümünüzü söylerseniz size indirme linki paylaşabiliriz.

 56. 0x80070422-0x90016 diye bir hata veriyor Allah rızası için bir çözüm admin yada herhangi bir bilen varsa bir zahmet söylesin abi ya. ne çektin ben bu pcden

  • Arama yerine Services.msc yaz Servisler hizmetini aç. Daha sonra o bölümde Windows Update’i bul ve sağ tık yap açılan seçeneklerden Özellikler’e tıkla. Başlangıç türü’nü Otomatik yap. Kurtarma’ya gir Birinci hatayı Hizmeti yeniden başlat yap. Sonra Genel kısmına gel ve Başlat butonuna tıkla. Sonra dolmasını bekle ve Yükseltme aracını çalıştır.

  • İlk olarak bir not defteri açın ve içine aşağıdaki kodları yazın:

   Windows Registry Editor Version 5.00

   [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000]
   "OpenGLVendorName"=hex(7):61,00,74,00,69,00,6f,00,36,00,61,00,78,00,78,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00,61,00,74,00,69,00,6f,00,36,00,61,00,78,00,78,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00,00,00

   Ve daha sonra farklı kayıt et’e tıklayın ve .reg şeklinde kayıt edin.(ÖRN: windows10.reg)

   Yukarıdaki şekilde kayıt ettikten sonra çift tıklayıp önünüze gelen messagebox kutusunda evet diyip kayıt defterine dosyayı işleyin. Bu işlemden sonra muhtemelen hata çözülecektir.

  • turgay Tarih:

   ya kardeş iyi güzel de (Yukarıdaki şekilde kayıt ettikten sonra çift tıklayıp önünüze gelen messagebox kutusunda evet deyip kayıt defterine dosyayı işleyin) bu bölümdeki yazıları anlamadım neye çift tıklıyoruz neyi işliyoruz hiç bir anlamadım birde kardeş yani ne kadar erken cevap verirsen iyi pc nin bir sorunu var oyunları açtığında 30 dk sonra otomatik olarak kendini kapıyor bende buna çözüm bulamayınca windows 10 u yükleyeyim dedim.eğer benim asıl sorunumun çözümünü biliyorsan sen direkt onun yöntemini söylesen olur mu?

  • Bir not defteri aç ve için :

   [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000]
   “OpenGLVendorName”=hex(7):61,00,74,00,69,00,6f,00,36,00,61,00,78,00,78,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00,61,00,74,00,69,00,6f,00,36,00,61,00,78,00,78,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00,00,00

   bunları yaz. Daha sonra farklı kayıt et de windows10.reg olarak kaydet. Sonra çift tıkladığında sana onay soracak. Hani programları falan açarken sorar ya. Özellikle setuplarda. Ona evet de ve devam et.

   Oyuna gelirsek, Ekran kartında sorun olabilir. Driverı güncel değildir. Isındığı için kapanıyor olabilir. Ama bunun içinde araştırıyoruz.

 57. Hocam benim bilgisayar Windows 7 ultimate 32 Bit RAM 2 GB. Özelliklerine baktığımda 64 Bit destekliyor yazıyor ben windows 10 64 Bit kurmak istiyorum 64 Bit olanını direkt mi kurmalıyım yoksa Windows 10 32 bit kurup ondan sonra mı 64 Bite geçiş yapmalıyım ve birde pc ye bir zararı olur mu ?

  • Direkt olarak 64 bit olanını kurmanızı öneririm. Başka bir bilgisayara seçeneği ile özel yükleme bölümünden 64 bit iso dosyasını indirin ve daha sonra Windows 10 64 bit temiz kurulumunu yapmanız daha iyi olacaktır.

 58. Emre Kınay Tarih:

  Hocam öncelikle merhaba, ben daha önceden win7 starter pack sp1 lisanslı kullanıcısıydım(bilgisayarı sıfır aldım) fakat işletim sistemim 32 bit ve araştırdığıma göre de 32 bit işletim sistemlerine 4 gbdan fazla bir ram takılamıyor. Ben geçtiğimiz günlerde bilgisayarı ücretsiz olarak win10a yükselttim ve siyah ekran hataları oluşmaya başladı, ben bunun için bilgisayara yeniden format atmak yerine yeniden sistem kurmak istiyorum ve bunu 64 bit olarak kurup daha sonra 8 veya 16 her neyse ram takviyesi yapmak istiyorum. Sizce hangi yolları takip etmeliyim ? Veya sizin paylaştığınız bağlantıdan 64 bit destekliyi indirip usb bellek ile kurabilir miyim? Sistem yeniden stabil olur mu. Yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler.

  • 32 bit işletim sistemi genellikle 3 GB’ta kadar çıkabiliyor. 4 yazıyor ama tam olarak 4 olmuyor o. Dediğiniz gibi 64 bit ile ilave ram takviyesi yapabilirsiniz. Bunun için Temiz kurulum yapmanız gerekiyor. Temiz kurulum için ise Windows 10 Temiz Kurulum Rehberi başlığı altında konu hazırladık, dilerseniz okuyabilirsiniz.

   Windows 10 indirme aracı ile Windows 10 64 bit iso dosyasyını CD veya DVD ye yazdırarak Temiz kurulum yapabilirsiniz. Ama 64 bit olanı indirirseniz sisteminiz 32 bit olduğu için çalışmayacaktır. Windows 10 indirme aracı 32 bit olanını indirin ve oradan Mimari bölümünden 64 bit’i seçin. Daha sonra da Bios’a gömülü Lisans anahtarınızı öğrenin ve bir yere yazın. Kurulum sırasında etkinleştirirken bu lisans anahtarı lazım olacak. Bir de etkinleştirirken hata verebilir. Çünkü bir kere yükseltme yaptığınız için sorun çıkartabilir ama bu ihtimal biraz düşük. Daha önce herhangi bir temiz kurulumda Lisans anahtarını kullanmadıysanız sorun çıkaracağını sanmıyorum.

 59. Şahin Tarih:

  Merhaba. FreeDos bir bilgisayar aldım. Windows 10 kuracağım. USB FlashDiske SÜrücü seçeneğini seçtim ve indiriyor şu anda. FreeDos (işletim sistemi olmayan) bilgisayarlara USB FlashDİskle kurulum nasıl yapabilirim? Şimdiden çok teşekkürler..

  • FreeDos bir işletim sisteminden Windows 10’a geçmek için Lisans anahtarı gerekecektir. Tabii kurulum sırasında etkinleştirmeyi atlayabilirsiniz fakat sonradan illa etkinleştirme uyarısı gelecektir. Eğer bir lisans anahtarınız var ise Windows 10’u Usb ile kurmak için konumuzu okumanız işinize yarayacaktır.

 60. Selam
  Hocam bende bu yüklenirken “Bu aracı çalıştırırken bir sorun oluştu” hatasi cikiyo
  Hata kodu: 0xC1800103 – 0x90002
  Teşekürler

  • Virüs programınızı devre dışı yapın ve daha sonra Windows 10 yükleme aracını Yönetici olarak çalıştırıp deneyin.

   Windows’u Windows Update üzerinden güncelleyip öyle deneyin.

   Son olarak da başka bir ağa bağlanın veya Modemi resetleyip öyle deneyin.

 61. gencay Tarih:

  Selam,
  windows 10 pro yükledim herhangi bir sorun olmadan kullanıyorum ama kucuk kardesimin istedi uzerine (oyun icin )bilgisayarimı 64 bite cevirmek istiyorum oyuzden daha onceden vermıs oldugunuz yorumları falan okudum onlari takiben Manuel Windows 10 Yükseltme ve İndirme Aracı (MediaCreationTool.exe indirip 32 bit sistemler icin iso dosyasini secip mimari bolumdan 64 biti secip yukledm ama ne yazıkkı indirdigim iso dosyasini bilgisayarim okumuyor sureklı olarak hata alıyorum indirmis oldugum iso dosyasini demon tools ile acmaya calısıyorum bunuda ayrica belirteyim.tam olarak napıcagimi bılmıyorum yardımcı olursanız cok tsk ederim ..

  • USB’ye veya DVD’ye yazdırırken mi hata alıyorsunuz? Ya da direkt Setup dosyasını çalıştırırken mi veriyor. Eğer 2. dediğimse 64 bit olduğu için sisteminizde çalıştıramıyorsunuzdur. Bir de hata kodu varsa yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

  • GENCAY Tarih:

   indirdigim iso dosyasini demon tools aracılıgıyla acıyorum daha sonra icersinde bulunan setup exe dosyasini calıstırıgım zaman hata alıyorum aynen su sekıl bi hata veriyor…
   (Yükleme medyaniz windows’u yuklemek icin kullanılamaz gecerlı windows srumunuz 32 bit ve 64bit yükleme medyasının mimarisiyle eşleşmiyor.lütfen 32 bit medyayi yerlestirin ve windows kurulumunu yeniden baslatın ..)
   yani tam olarak bu noktadan sonra ne yapıcagımı bılmıyorum

 62. Atakan Tarih:

  s.aleyküm öncelikle kardeşim windows 7 den windows 10’a geçtim ücretsiz ve normal çalışıyor bunu indirmek lazımmı niye indiriyoruz bunu bir açıklama yaparsan sevinirim. birde 32 bit benim pc windows 10 64 bite geçmek istiyorum bu mümkünmü ? açıklarsanız sevinirim..

  • Bu konuda yer alan Windows 10 indirme aracı Windows 10’un ISO dosyasına sahip olmanıza yarıyor. Bu dosyayı indirip bir USB ya da DVD’ye yazdırarak daha sonra dilediğiniz zaman Temiz kurulum yapabilirsiniz. Eğer şuan ki sisteminizden memnunsanız temiz kurulum yapmanızın bir anlamı yok. Ama 64 bit’e geçmek için işinize yarayacaktır. Burada ki 32 Bit Windows 10 indirme aracını indirin daha sonra mimari bölümünden 64 Bit işletim sistemini seçip USB veya DVD’ye yazdırın. Daha sonra da Temiz kurulumu yapın. Fakat etkinleştirme sorunu çıkabilir. Bir de bütün dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın.

 63. Atakan Tarih:

  Kardeşim dediğini yaptım 32 bitlik şeyi indirdim ve oradan 64 biti seçtim DVD seçtim Windows 10 pro seçtim sonra yüklendi setupa tıkladım bu uygulama bilgisayarınızda çalışmıyor diyor bilgisayarınıza uygun bir sürüm bulmak için yazılım yayımcısıyla iletişim kurun diyor ne yapmalıyım ? 32 bitten 64 bite geçmek istiyorum ? ? ?

  • İndirdiğiniz Windows 10 Pro dosyasının SETUP dosyasına tıklayarak çalıştırmayın. Bunu yapamazsınız zaten. Öyle bir uygulama değil. DVD’ye yazdıracaksınız, daha sonra bu DVD’yi bilgisayarınıza takacaksınız. Bilgisayarınızı yeniden başlatacaksınız fakat DVD üzerinden. Normal açılmayacak yani. Bilgisayarını açılıştan doğrudan Windows 10 kurulum ekranına geçecek. Yanlış işlem yapıyorsunuz. Bu yüzden “Bu uygulama bilgisayarınızda çalışmıyor.” hatası alıyorsunuz. Oluşturduğunuz kurulum DVD’sini nasıl kullanacağınızı aşağıda bağlantısını paylaştığım yazımızdan öğrenebilirsiniz.

   Eğer sadece ISO dosyasını indirdiyseniz ve DVD’ye yazdırmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan bu işlemi nasıl yapacağınızı öğrenerek uygulayın.

   Windows 10 Kurulumu için DVD Hazırlama Adımları (Resimli Anlatım)

   Windows 10 kurulum DVD’sini oluşturduktan sonra da aşağıdaki bağlantıdan nasıl kurulum yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Anlattığımız adımları birebir takip ettiğinizde Windows 10 32 Bit’den Windows 10 64 Bit’e geçiş yapmış olacaksınız.

   DVD ile Windows 10 Kurulum Adımları (Resimli Anlatım)

 64. ömür Tarih:

  selam aleyküm hocam öncelikle kolay gelsin benim sorunum şu oynadıgım bı oyun var euro truck sımulator 2 bu oyunda ets2 guncelleme getırerek oyunu sadece 64 bıt desteklı olarak guncelledı ve benım sıstemım 32bıt bunu 64 bıte nasıl cevırıcez bı yardımcı olursanız çok sevınırım saygılar…

  • Windows 10 indirme aracının 32 bit versiyonunu indirin. Daha sonra mimari seçiminde 64 bit’i seçin ve bunu bir USB veya DVD’Ye yazdırmak için devam ettirin. ISO dosyasını indirdikten sonra bir program ile yazdırın. Veya direkt USB seçtiğinizde o kendinisi USB’ye yazdıracaktır. Daha sonra Bu linteki konumuzu okuyun ve buradaki talimatlara göre Temiz kurulumu gerçekleştirin.

 65. Hocam iyi günler,windows ye windows 10 yüklemesini yapiyorum ama Machine_Check_Exception diye bi hata aliyorum.Format aip tekrar denedim ama sonuc ayni.Internettende pek bi cevap bulamadim umarim siz yardimci olursunuz cünkü aylardir ugrasiyorum yükleyemedim gitti su windows 10 u.simdiden tesekürler…

  • İşlemciniz çok ısınıyor olabilir. Veya ram’lerde bir sorun olabilir. Bunların normal çalıştığına emin olun.

   Eğer donanımlarınız sağlam ise Aygıt driverlarını güncelleyin. Virüs taraması yapın.

   Sonra da arama bölümne CMD yazın ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra “scanreg /fix” bu komutu girin. Bu da windows kayıt defterini otomatik olarak onaracaktır.

 66. Mahmut UYANIK Tarih:

  sayın yetkili mrb.
  win 10 pro ile win 10 home single language sürümleri arasında her hangi bir fark var mı? varsa bunlar nelerdir? bu konunun ayrıntısını öğrenmek istiyorum.
  teşekkürler..

  • Windows 10 home ile Windows 10 pro arasında pek bir fark yok. Windows 10 Pro’da Home sürümünde ki tüm özelliklerin yanı sıra aşağıdaki özellikler de yer alıyor:

   Domain Join servisleri
   BitLocker sürücü şifreleme
   Uzaktan kontrol servisleri
   Group Policy düzenleyici
   İşletmeler için Windows Update

   Ama bu özelliklerin eksikliğini hissetmeniz mümkün değil diyebilirim. İhtiyacınız olacak her şey Windows 10 Home’da mevcut. Bir de işte Home sürümünde Windows Updateleri ertelemek mümkün olmuyor. Ama bunu Windows 10 pro’da yapabiliyorsunuz.

 67. BATUODABAŞI Tarih:

  abi bana hata kodları veriyor başlığıda şu:bu aracı çalıştırırken bir sorunoluştu

  hata kodları aynen yazdığım gibi:0x80072F76 – 0x20000

  ABİ HATA KODLARINI AYNEN YAZDIM YARDIM EDEBİLİRMİSİN

  • İlk olarak C:\Windows\SoftwareDistribution\Download bu dizine ulaşın ve bir şey var ise silin.

   Bu hatanın temel nedenlerinden biri bilgisayarınız ile Windows Update sunucuları arasındaki bağlantının kesintiye uğraması ihtimalidir. İlk olarak WindowsUpdate’i kapatın, 10-15 dakika bekleyin ve Windows Update’i yeniden çalıştırın.

   Daha sonra CMD’yi yönetici olarak çalıştırın ve bu “wuauclt.exe /updatenow” komutu girin. Sonra da Windows Update’i kontrol edin güncelleştirme işlemi başlamış mı diye.

   Hala devam ederse Bu linkteki yazılımı indirip, çalıştırın.

 68. Merhabalar
  Bende win 8.1 toshiba laptop var. Windowsu kaldırdım ve format atmak istiyorum ama bi türlü format için gereken iso bulamadım. Yorumlarda Microsoft Media Creation Tool for Windows 8.1 den bahsetmişsiniz. Bunu arattırdığımda microsoftun sitesinde file not found vb sayfa hatası aldım. Win 8 veya win 8.1 i nasıl edinebilirim. Ayrıca windowsum lisanslıydı. Keyi BIOS a kaydetmişler

 69. Hüseyin rıza kapar Tarih:

  şu anda win 10 32 bit’e sahibim 64 bit’e çevirmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

 70. ibrahim Tarih:

  merhabalar. hp pavilion g6 kullanıyorum daha önce windowsum 8 idi arayüz kullanımı yüzünden pcyi win7 ye düşürdüm. şuanda sizin söylediğiniz SHOWKEYPLUS programını kurdum sanıyorum oem key yazan benim orjinal windows 8 keyim ? kurulumu şuanda win7 üzerinden yapabilmem mümkünmüdür ?

 71. Merhabalar ben Windows 10 yükledim. Kurulumu tamamladım masaüstü ekranın geldi. Mausu oynattım.Simdi bilgisayar ekranı siyah onarmayı denedim yine aynı. Tekrar format attım yine aynı siyah ekran lütfen yardımcı olabilir misiniz? Çok zor durumdayım.

  • Windows 10’da yaşanan siyah ekran sorunu ile ilgili özel bir çözüm yazısı hazırlamıştık. Aşağıdaki bağlantıdan bu yazımıza ulaşabilir ve oradaki yöntemler ile sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer tüm denemelerinize rağmen sorununuz devam ederse o konu altından yine yorum gönderebilirsiniz. Biz de bu doğrultuda alternatif yöntemler önerebilirzi.

   Windows 10 Siyah Ekran Sorunu Çözümü

 72. selam windovs 7 kullanıyorum 32 bit windovs 10 indirirken hata verdi hata kodu : 0xC1800103-0X9002 HATASINI VERİYOR yardımcı olursanız sevinirim windows 10 yükleyemiyorum

 73. Bedirhan S. Tarih:

  Benim bilgisayarım win7 home basic idi. Sonradan win7 ultimate yükledim kaçak olarak. Win10 a nasıl geçiş yapabilirim?

 74. serkan Tarih:

  sa abi benim bilgisayarım 64 bit e uygun ama yinede bu uygulama bu bilgisayarda çalışmıyor diyo ama 32 bit indirince çalışıyor ben 64 bit yapmak istiyorum yardım edersen sevinirim

  • Uygulamayı direkt olarak çalıştırısanız bu hatayı alırsınız. Buradaki iso dosyasını indirdikten sonra iso dosyasını yazacak bir program daha indirmeniz gerekiyor. Daha sonra USB veya DVD’ye bu program ile yazdırmanız gerekiyor. Sonra da temiz kurulum yaparsınız.

 75. Muhammet Tarih:

  32 bit windows 10 kullanıyorum bunu iso ile nasıl 64 bite çevirebilirim 64 biti indirdiğimde haliyle bilgisayar kurulumu açmıyor ve 64 biti kuramıyorum bilgsayarım 64 biti destekliyor fakat 32 bit

 76. merhabalar ben windows 10 kullanan bir bilgisayar aldım fakat simgeler otomatik olarak yer değiştiriyor ne yapmalıyım ?

 77. Merhabalar. Ben win 8.1 kullanıyorum. Malum programla etkinleştirilmiş durumda şu an. Yani orijinal değil ama etkinleştirildi. Ben dediğiniz gibi yükseltme yapmadan win 10 proyu indirdim. Format atıp win 10 u yükledikten sonra yine malum programla bu win 10 sürümünü aktifleştirebilir miyim? Bir problem yaşar mıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Windows 10’u etkinleştirmeniz bu program yaramayabilir. Yükseltmeyi denerseniz zaten hata verecektir. Temiz kurulum yapabilirsiniz ama etkinleştirme de sorun yaşama ihtimaliniz yüksek.

 78. ben win 8 single language x64 almıştım key i durmakta yalnız kurulum cd si yok ve katılımsız bir iso bulamadım internetten yüklediklerim de key i kabul etmedi 8.1 ler nedense kabul etmiyor. bu key im le win 10 a yükseltme şansım olur mu bilgisayarımda şu an win 7 yüklü

 79. Eşref Enes Tarih:

  Hocam ben bilgisayarımı win10 a yükseltmek istiyorum eğe yükseltirsem bilgisayarımda ki resimler vb. kaybolurmu ?

  • Yükseltme işlemi sırasında herhangi bir hata olmaz ise kaybolmaz. Ama herhangi bir riske karşılık yedek almanızı öneririm. En azından bir D bölümüne bütün dosyalarınızı yedeklemenizi kesinlikle öneririm.

 80. MUSTAFA ERTUNA Tarih:

  HOCAM ALDIĞIMDA 8 OLAN BİLGİSAYARI WİN 10 A YÜKSELTTİM.Bİ SÜRE KULLANDIM VE BAYA Bİ YAVAŞLADI.AYARLAR-KURTAR BÖLÜMÜNDEN HEPSİNİ SIFIRLA YI SEÇTİM.SIFIRLAMA YAPARKEN MAVİ EKRANDA SIFIRLAMA ESNASINDA HATA VERDİ VE TEKRAR AÇIP KAPANDI. ŞİMDİ İSE HİÇ AÇILMIYOR.MARKA LOGOSU GELİYOR FAN TAM GÜÇ CALIŞIP TEKRAR AÇILIP KAPANIYOR.TÜM SORU VE CEVAPLARI NEREDEYSE OKUDUM.AMA BİLGİSAYAR AÇILMADIĞI İÇİN HİÇBİRİNİ YAPAMIYORUM.BAŞKA BİLGİSAYARDAN WİN10 64BİT İSO YU YÜKLEYİP FLASH DİSKE Mİ KOPYALICAM ?16 GB FLASH VAR TAMAMI BOŞ MU OLMASI GEREK?İÇİNDEKİLERİ YEDEKLEMEM GREKİR MI?ÇOK KARIŞIK.HADİ FLSH OLUSTURDUM DİYELİM.AÇILMAYAN BİLGİSAYARA KURMAYA BAŞLADIĞI ZAMAN BENDEN SERİAL İSTYECEK MI?

  • Windows 10 iso dosyasını indirin. Daha sonra bu http://www.windows10.gen.tr/wintoflash-indir/ program ile bu iso dosyasını flash belleğe yazdırın. Flash bellek tamamen boş olması gerekiyor. Sonra bios -> boot ayarlarına girin ve USB belleği birinci sıraya alın. Ve f10 ile kayıt edip bilgisayarı yeniden başlatın. Yeniden başladıktan sonra format başlayacaktır. Daha sonra serial isterse bu adımı atlayabilirsiniz.

 81. merhaba geçenlede bilgisayarım kendi kendine windows 10 a yükseldi. Bilgisayarım windows 10 için en iyi duruma getirildiğini ben satın alırken de bana söylenmişti ancak daha önceden kurduğum solidworks programı için bu sürümde aktivasyon şifresi istiyor uyumluluk ayarlarını değiştirip yeniden kurdum ama hala durumla karşılaşıyorum. ilerleyen zamanlarda da bu gibi programları kurarken sıkıntı yaşar mıyım forum sitelerinde hiç kimse windows 10 u önermiyor. ne yapmam gerektiği konusunda kararsız kaldım. sizce geri dönmeli mitim windows 8.1 e?

  • Yaşadığınız “aktivasyon şifresi isteme” durumu bir hata değil. Bildiğiniz üzere SolidWorks ücretli bir program. Eğer bir lisans satın almadan kurulum yaptıysanız muhtemelen “Trial” sürümünü kullanmışsınız. Bu sürüm de kısıtlıdır ve belirli bir süre sonra biter. Sonra da sizden “aktivasyon şifresi” ister. Sizde de bu olmuş. Windows 8.1‘e geri dönseniz bile bu durum değişmeyecektir. Sonuçta deneme süreniz dolmuş.

   Eğer satın aldığınız bir lisans olduğu halde böyle bir hata ile karşılaştıysanız sahip olduğunuz lisans kodunu girerek programı etkinleştirebilirsiniz.

   Eğer SolidWorks programını satın almadan, internet üzerinden full sürüm olarak indirdiyseniz ve Windows 10 yükseltmesi sonrasında lisans sorunu ortaya çıktıysa maalesef bu konuda destek veremiyoruz. Bildiğiniz gibi ücretli programları herhangi bir ücret ödemeden, farklı platformlar üzerinden indirerek kullanmak yasal değil.

 82. ben indirdim kurdum ama sadece çek dili seçeneği vardı, başka seçenek sunmadı bende kurayım sonra düzeltirim dedim. kurdum ama düzeltemiyorum. kontrol panelinden olan yer tamm ama diğer kısımlar türkçe olmuyor. ben tekrar mı kurmalıyım yoksa başka secenek var mı? teşekkürler.

  • Karşılaştığınız durum enteresan. Normalde hem indirme işlemi sırasında hem de kurulum sırasında Türkçe seçeneği sunulur. Keşke kurulumdan önce tekrar indirmeyi deneseydiniz.

   Eğer sürümünüz Windows 10 Home Single Language değilse;

   1. Settings (Ayarlar) > Time and Language (Saat ve Dil) > Add a Language (Dil Ekle)” yolunu takip edin ve Türkçe‘yi ekleyin.
   2. Siz bu işlemi yaptığınızda Türkçe Dil Paketi Windows Update üzerinden indirilmeye başlanacak. İndirilen Türkçe Dil Paketinin üzerine bir kere tıklayın ve “Options (Seçenekler)” butonuna tıklayarak indirme durumunu kontrol edin.
   3. İndirme tamamlandığında “Set as Default (Varsayılan olarak ayarla)” butonuna tıklayarak Türkçe’yi varsayılan dil olarak ayarlayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 83. taşkın şahan Tarih:

  oyunlarda sorun oluyormu bazı oyunlar sistem gereksinimlerini belirtirken windows 7 windows 8 i ele alıyor örneğin formula 1 deki oyunlar

  • Formula 1‘i Windows 10 üzerinde hiç oynamadım fakat sorun olacağını düşünmüyorum. Sistem gereksinimleri belirlenirken “Minimum” ibaresi kullanılır. Misal, “Minimum 2 GB RAM gerektirir” yazar. Bu durumda 4 GB ya da 6 GB RAM de kullanabilirsiniz. Önemli olan düşük olmaması. Aynı şey genellikle işletim sistemleri için de geçerlidir. Bu sebeple Windows 7 ya da Windows 8.1 gerektiren oyunlar Windows 10‘da sorun çıkarmayacaktır. Zaten “Uyumluluk modu” özelliği var. Bu sayede olası bir uyumsuzluk durumunda ilgili uygulamayı ya da oyunu Windows 7 ya da Windows 8.1 uyumluluk modunda çalıştırabilirsiniz. Bu da sorunu çözecektir.

 84. Semih Keçecioğlu Tarih:

  Merhabalar, windows 8 bilgisayarıma iso ile birlikte windows 10 yükleyebilir miyim? Güncelleme 7 ve 8.1 e geldiğinden orjinal sitesinden kurulum yapamıyorum da.

 85. Windows 10 Single Language kullanıyorum, dil İngilizc ayarlardan Türkçeyi seçtiğimde “Only one language pack allowed ” yazısı çıkıyor , dil listesinde bulunan başka herhangi bir dili indirebiliyorum ama Türkçe olmuyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

  • Windows 10 Single Languga’yi Türkçe olarak indirip yeniden temiz kurulum yapmanız gerekiyor. Bu tarz hataları yaşamamanız için temiz kurulum iyi bir çözüm olabilir.

 86. ramazan Tarih:

  ahmet kardeşim ben acer aspire E15 notebook aldım fakat kurulum yaparken yanlışlıkla ingilizce dil seçimi yaptık . birde kurulum yaparken pc yi kapatmışlar . pc tam kurulum olmadığından zor açılıyor.yüklediğim proğramlar açtığımda siliniyor .bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  • İşletim sistemi DVD’si veya USB’si var mı? Yani yoksa hangi Windows sürümünü istiyorsanız onu oluşturun. Daha sonra temiz kurulum gerçekleştirin.

 87. Ali Hikmet Kurtbaş Tarih:

  Hocam ben windwos 7 pro kullanıyorum ürün anahtarını kırdım gözükmüyordu şimdi peki ben windows 10 geçebilir miyim

  • Windows 10’a geçmek Windows 7 orjinal lisans anahtarı sahibi olmanız gerekiyor? Böyle bir lisans anahtarına sahipseniz geçebilirsiniz.

  • 64bit yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur. 64bit sürümünü seçerek oluşturacağınız kurulum dosyası ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yazın