Windows 10 Mobile Continuum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Mobile telefonlar için Continuum özelliğini büyük ekranlı projektöre ve müthiş üretken bir araca dönüştürebilir. Bu özellik sayesinde kablolu veya kablosuz olarak Televizyona, Projektöre veya Monitöre bağlantı yapabilir menülerinizi daha büyük ve geniş kapsamlı görebilirsiniz. Daha da fazlasını yapmak isterseniz Klavye veya Fare bağlayarak ta işinizin kolaylığını artırabilirsiniz.

Windows 10 Mobile Continuum ile Telefonunuzu Bilgisayar Gibi Kullanın

Cihazınızın bilgisayar gibi özelliklere sahip olmasını isterseniz şayet bir klavyeye ve bir fareye bağlayın. Gerekli belgelerinizi oluşturun düzenleyin, e-posta özelliğinizi ayrıntılı kullanınız. İşiniz bittiğinde çalışmanız da sizinle gelir, başka bir deyişle telefonunuza kaydedilir.

Windows 10 Mobile Continuum ile Telefonunuzu Telefon Gibi Kullanın

Harici bir cihaza örneğin monitöre bağlı olduğunuzda cihazınızı yani telefonunuzu normal olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Arama yapabilir, kısa mesaj gönderebilirsiniz. Kısacası tüm fonksiyonlarınızı rahatça kullanabilirsiniz.

Windows 10 Mobile Continuum ile Telefonunuzu Dokunmatik Yüzey Olarak Kullanın

Ekranınızı kontrol etmek amacıyla telefonunuzu kullanmak için ekranınızın üst kısmında olan Continuum başlığından Kontrol için dokun ögesini seçin ve ardından imleci hareket ettirmek için parmağınızı telefonunun ekranında kaydırınız. İşlem tamam.

Windows 10 Mobile Continuum’u Özelleştirme

Ekranınızdaki arka plan fotoğrafını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Başlangıç ekranında Başlangıç sembolü, ekranı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından “Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlangıç” komutunu uygulayın. İkinci ekran ögesi altında seçiminizi yapınız.

Not: Telefonunuz bir TV’ye veya monitöre bağlı olduğunda, seçenek olarak yalnızca İkinci ekran öğesini görürsünüz.

Windows 10 Mobile Continuum Kurulumu ve Ayarları

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabileceğiniz resimli rehberimizde Windows 10 Mobile Continuum‘u nasıl kuracağınızı, telefonunuzu cihazlara nasıl bağlayacağınızı ve ayarları nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlattık. Buyrun:

Windows 10 Mobile Continuum Kurulumu ve Ayarlar

Paylaş.

Yazar Hakkında

10 yılı aşkın süredir bu sektörde faal olarak araştırmalarımı ve çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Microsoft'un Windows 98 ile Windows 10 sürümlerini tamamiyle kullandım. Tüm bu sürümlerin genel sorunları hakkında size yardımcı olmaya çalışacağım. Oyun sektöründe de çok eski olduğumu söyleyebilirim. Piyasaya her yıl onlarca, yüzlerce oyun çıktığı için biz biraz tecrübe olarak geride kalabiliriz. Bunun içinde sizin affınıza sığınıyorum. Ama kendime yine de güvenerek oyun konusunda size yardımcı olup en iyi şekilde bildiklerimi aktaracağım. Teşekkür ederim..