[Çözüm] Windows 10 Kurulumunda “Bir şey oldu (Something happened)” Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Merhaba değerli okuyucular. 29 Temmuz’da başlayan ücretsiz Windows 10 yükseltmeleri, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının bir kısmına geldi. Şanslı olan kullanıcılar, herhangi bir sorunla karşılaşmadan işletim sistemlerini Windows 10’a yükselttiler ve keyfini sürmeye başladılar 🙂

Bizim de dahil olduğumuz bir grup “şanssız” Windows kullanıcısı ise bir dizi saçma hatayla karşılaştı. Biz de ekip olarak, karşılaşılan tüm hataları çözebilmenin yollarını aramaya başladık. (Tüm hatalarla biz karşılaşmıyoruz tabii ki. Şanssızız dediysek o kadar da değil 🙂 Sorunlarla karşılaşan kullanıcılarımız, yorumlar vasıtasıyla bize soruyorlar ve biz de bu soruları elimizden geldiğince cevaplamaya çalışıyoruz. Bu soruları cevaplamaya “Bir şey oldu (Something happened)” hatası ile başladık. Devamını da getireceğiz. Eğer siz de bir sorunla karşılaşırsanız yorum alanını kullanarak sorabilirsiniz. Gün içinde dönüş yapmaya çalışacağız.)

Şimdi gelelim “Bir şey oldu” hatasının sebeplerinden birine (Herhangi bir hata kodu ya da açıklaması olmadığı için birden fazla sebebi olup olmadığını bilmiyoruz. Ama olma olasılığı yüksek 🙂 Bizim karşılaştığımız hata, 1. Yöntem’de anlattığımız sebepten kaynaklanıyormuş. Bu sebebi ortadan kaldırdığımızda sorunumuz çözüldü. Umarım sizin de işinize yarar. Yaramaz ise buradan yazın ki alternatif yöntemler aramaya koyulalım. İşinize yararsa da en azından “İşime yaradı” demeniz bizi memnun eder :)).

1. Yöntem

Biz, sorunumuzu bu yöntemle çözdük.

Sorunun sebebi: Windows 10 güncelleştirme dosyalarının eksik ya da bozuk inmesi.

Windows 10 güncelleştirme dosyaları, “C:WindowsSoftwareDistributionDownload” klasörüne iniyor.

 1. C:WindowsSoftwareDistributionDownload” klasörünün içindeki tüm dosya ve klasörleri silin.
  Windows 10 Güncelleştirme Dosyalarının İndiği Klasör

  Windows 10 Güncelleştirme Dosyalarının İndiği Klasör

 2. Denetim Masası > Windows Update” yolunu takip ederek Windows Update uygulamasını başlatın.
 3. Komut Satırı’nı yönetici olarak çalıştırın.
  Windows 8'de Komut Satırını yönetici olarak çalıştırma

  Windows 8’de Komut Satırını yönetici olarak çalıştırma

 4. Komut Satırı’nawuauclt.exe /updatenow” komutunu yazın fakat Enter’a basmayın!

  Windows 10 Komut Satırı > wuauclt.exe /updatenow Komutu

 5. Daha önce açmış olduğunuz Windows Update penceresine geri dönün ve “Güncelleştirmeleri Denetle” bağlantısına tıklayın.

  Windows Update > Güncelleştirmeleri Denetle

 6. Komut Satırı’na yapıştırdığınız komutu çalıştırmak için Enter‘a basın.
  Windows 10 Komut Satırı > wuauclt.exe /updatenow Komutunu Çalıştırma

  Windows 10 Komut Satırı > wuauclt.exe /updatenow Komutunu Çalıştırma

 7. Windows 10 yükseltmesi için gerekli olan güncelleştirme dosyaları tekrar indirilmeye başlanacaktır. Dosyalar tamamen indikten sonra yükseltmeyi başlatabilirsiniz.
  Windows Update ile Windows 10'a Yükseltmek

  Windows Update ile Windows 10’a Yükseltmek

2. Yöntem

Bu yöntemi denemedik. Yurtdışındaki bazı platformlarda işe yaradığına dair yorumlar var. Aksi yorumlar da mevcut fakat denemekten zarar gelmeyecektir.

Sorunun sebebi: Dil ve Bölge ayarlarının Windows 10 yükseltmesi için seçtiğiniz ayarlar ile uyumlu olmaması.

 1. Denetim Masası > Saat, Dil ve Bölge ayarları sayfasını açın.
  Windows 8.1 - Saat, Dil ve Bölge Ayarları sayfası

  Windows 8.1 – Saat, Dil ve Bölge Ayarları sayfası

 2. Bölge“ye tıklayarak Bölge Ayarları sayfasını açın. Açılan pencereden “Yönetimsel” sekmesine geçiş yapın (Tıklayın).
  Windows 8.1 Bölge Ayarları Sayfası

  Windows 8.1 Bölge Ayarları Sayfası

 3. Açılan Yönetimsel Bölge Ayarları sekmesindeki “Sistem yerel ayarlarını değiştir” butonuna tıklayın. Açılacak küçük pencereden “Geçerli sistem yerel ayarları” altında bulunan Dil ve Bölge listesinden, kullandığınız işletim sistemine ve indirmek istediğiniz Windows 10’a uygun Dil ve Bölge ayarını (Kullandığınız işletim sistemi Türkçe ise, konumunuz Türkiye ise ve yükseltmek istediğiniz Windows 10 için Türkçe’yi seçmişseniz burada da “Türkçe (Türkiye)” seçili olmalı. Eğer işe yaramaz ise, Amerikalı taklidi yapabilirsiniz. İngilizce – Amerikan olarak da deneyebilirsiniz.) seçin, kaydedin.
  Windows 8.1 Yönetimsel Bölge Ayarları Sayfası

  Windows 8.1 Yönetimsel Bölge Ayarları Sayfası

 4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın, manuel Windows 10 yükseltme aracını kullanarak yükseltme işlemini tekrar başlatın.
  Windows 10 yükseltmesini manuel olarak nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

  Windows 10 Yükseltmesi Manuel Olarak Nasıl Başlatılır?

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

324 yorum

 1. Hüseyin Tekin Tarih:

  Merhaba,
  İletişim bölümünü göremedim buraya yazıyım dedim windows 10’a yükseltme yaptım fakat casper nirvana laptop FN tuşu ile ilgili hiç bir şey çalışmıyor bunun çözümü nedir acaba driver’ı felan.

  • Casper Nirvana notebook’unuzun tam modelini söylerseniz gerekli sürücüyü söyleyebilirim. Eğer Windows 10 için olan sürücü yayınlanmışsa onu da sizinle paylaşabilirim.

   FN tuşunun çalışabilmesi için notebook’unuzun Hotkey yazılımının yüklü olması gerekir. Eğer bu yazılım yüklü değilse FN tuşu da çalışmayacaktır.

  • Hüseyin Tekin Tarih:

   Casper Nirvana NB 15.6 modeli ben casper sürücü arama sitesinde baktım windows 8.1 için olan vardı en yüksek POSHEX diye indirip kurdum yeniden başlattım fakat çalışmadı windows 10 için olanı bulamadım.

  • POSHEX yazılımı, FN tuşunu kontrol eden Hotkey sürücüsü değil bildiğim kadarıyla. CapsLock, NumLock gibi tuşların açık ya da kapalı durumlarını gösteren bir bildirim yazılımı. Tuşun çalışması için Hotkey sürücüsü gerekiyor.

   Aşağıdaki bağlantıdan Windows 8 uyumlu sürücüyü indirip kurmayı dener misiniz? İşe yarama ihtimali yüksek.

   PHotkey Sürücüsünü İndir

  • Hüseyin Tekin Tarih:

   Hocam malesef çalışmadı ama yardımınız için çok teşekkür ederim.

  • Rica ederim. Belki FN tuşu kapalıdır. Son olarak, klavyeden “FN” + “Numlock” ya da “Ctrl” + “FN” ya da “Insert (INS)” + “FN” tuşlarını dener misiniz?

  • kardeşim ilk olarak yapacağın şey casper PHotkey indiriceksin bu kadar sonra pcyi yeniden başlatıcaksın olur umarım he birde şeye bak yerel disk d den başka bir disk varsa orda photkey klasörü vardır ordan setupunu bul ve yükle linki : http://www.mediafire.com/?16ji4puj73l4z7x

  • Hüseyin Tekin Tarih:

   Malesef çalışmadı kaç tane Photkey indirdim, kurdum, yeniden başlattım, açık-kapalı kontrol ettim ama yok casper’dan ne beklersin zaten.

  • Yardımcı olamadığım için üzgünüm. Sorununuzu not aldım. Casper bir sürücü yayınlarsa ya da farklı bir çözüm yolu bulabilirsem burada paylaşacağım.

  • Hüseyin Tekin Tarih:

   Merhaba,
   Sorunun çözümünü buldum, bende sorun çözüldü. Aygıt yöneticisinde fare ve işaretleme aygıtı bölümünde Lenova’ya ait bir sürücü var. Bu sürücüyü kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorun çözülecektir.

  • Sorunu çözme yönteminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Benzer sorun yaşayan kullanıcılarımızın işine yarayacaktırç

  • laylaylom Tarih:

   Teşekkürler aynı sorun bendede vardı lenova yı kaldırdım düzeldi çok teşekkür ederim

  • mehmet Tarih:

   kolay gelsin arkadaşlar, sorunlara bakıyorum da casper başı çekiyor galiba bende de casper nirvana 15.6 i5 intel işlemcili intel hd 3000 ve nvida geforce 540 m ekran kartlı bilgisayarım var sorunum win 10 geçtiğimde wifi kapalı oluyor ve bir dahada açamıyorum. Ahmet beyin yukarıda vermiş olduğu photkey sürücüsünü win 7 de kurdum çalıştı acaba win 10’da çalışır mı? bu yazılımdan daha yeni bir yazılım var mıdır? intel hd 3000 win 10 yazılımını bulamıyorum .

  • Casper ve Samsung bilgisayarlar Windows 10 sorunlarında başı çekiyor. Photkey sürücüsü ile ilgili sorunuzu diğer yorumunuz üzerinden yanıtladım. Intel HD 3000’in Windows 10 sürücüsü bulunmuyor. Bilgisayarınızın tam modelini öğrenebilirsem Wi-Fi sürücüsü ile ilgili araştırma yapabilirim.

 2. Pingback: Windows 10 Çıktı! Hemen İndir! - Windows 10 GEN.TR

 3. Mert Can Eyriyer Tarih:

  İlk yöntemi de ikinci yöntemi de denedim. 2.Yöntem hiçbir işe yaramadı. 1. Yöntem tam işe yaradı sanıyordum.. Program kendi kendine kapandı hata vermeden. Yeniden açtığımda ise yine hata verdi. iso olarak indirip kurulumu yaptım bu sefer de bilgisayarda sadece 2 uygulama açılabiliyordu. Denetim masasından diğer uygulamaları açamıyor, Update’i çalıştıramıyordum. İşletim sistemi olarak Windows 8.1 Embedded Pro kullanıyorum. Sorun bu olabilir mi ?

 4. Merhaba ben windows 10 u laptopuma yükledim sonra laptopa format attım ama hata verdi ve laptopu açamıyorum hatanın adı ınaccesible_boot_device yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba ali bey

   Bu hata Windows işletim sisteminin yüklü olduğu harddisk aygıtına veya sistemi başlatılacak hiç bir aygıta ulaşılamadığını göstermektedir. Harddisk aygıtına ulaşılamadığı için de bilgisayarınız bios ekranında kalıp kendiliğinden yeniden başlamaktadır.

   Bilgisayarınızın bios ayarlarını varsayılanlarına döndürmek veya Windows işletim sisteminin kurulu olduğu harddisk aygıtını başlangıç aygıtı olarak ayarlamak için bilgisayarınızın üretici firmasıyla iletişime geçmenizi önereceğim.

   Bu işlem yapılmasına rağmen problem devam ediyorsa bilgisayarınızda donanımsal bir arıza meydana gelmiş olabilir. Üretici firmanın teknik servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 5. yusuf ersan Tarih:

  merhaba AhmetBey,
  desktop pc de windows 7 yüklü.
  win 10 rezervasyonumu da yaptırdım. ancak dün win 10 yükseltme işlemini yaklaşık 1 saat kadar yaptı. değişiklikler yükleniyor dedi. en sonunda ise yükleme başarılamadı dedi.
  başarısızlığın nedenini araştırdığımda iki ayrı yükleme denemesinde birinde hata kodu:80240020 ve diğerinde hata kodu: 80246007 sebeplerini gösterdi.
  bloglarda bu hata ile ilgili bazı öneriler vardı . bu önerilerden aşağıdaki öneriyi yaptım.
  C:\Windows\SoftwareDistribution\Download dizini altındaki dosyaları silip tekrar yüklemeye çalıştım. ancak yüklemeyi başaramadım.
  bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
  iyi çalışmalar.

 6. Ben $Windows.~BT klasörünü silerken system izin vermiyordu sonra onu usera çevirdim ve tüm izinleri tekrar etkinleştirdim ama yine olmadı ned?en user silmeme izin vermiyor?Nasıl yapabilirim

  • Giriş yaptığınız kullanıcının yönetici olduğundan emin olun. “Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması > Kullanıcı Hesapları” yolunu izleyerek sistemdeki kullanıcıları listeleyebilir, kullanıcınızın statüsünü görebilirsiniz.
   Not: Administrator yazıyorsa yöneticidir.

 7. Tamam o dosyayı sildim,dediklerinizin iki işlemi de yaptım ama işe yaramadı hayla bir şey oldu diyor ve altında 0x80070424 – 0x90016 bu hata kodu yazıyor yardım edin lütfen . Teşekkürler.

 8. İyi günler. Bir arkadaşımın Dell inspiron n5110 modelinde bir bilgisayarı var. Windows 7 yüklü. 10’a güncellemek istediğinde bios un güncel olmadığı söylenmiş. O da dell’in sitesinden güncel bios sürümünü yüklemiş. Ama yine windows 10 yüklenmiyor. Ne yapmak gerek?

 9. mauel olarak yüklerken bir şey oldu hatası veriyor ve altında (0x80070490 – 0x20016) bu numaralar var bu numaralar ne anlama geliyo ve bu sorunu nasıl çözerim ??

 10. Ertugrul Tarih:

  Ustam bu FN tuşu bana kafayı yedircek el alışkanlığı olmuş ama windows 10’a geçince kullanamadm yukarıdaki yorumlarda yazdıkların fayda etmedi bi çözüm bulabildin mi acaba ??

  • Sorunun kaynağı, FN tuşunun çalışmasını sağlayan Hotkey sürücüsünün kurulmamış olması. Bilgisayarınızın modelini söylerseniz yardımcı olmaya çalışayım.

 11. Pingback: [Çözüm] Windows 10 Başlat Menüsü Hataları Nasıl Çözülür? - Windows 10 GEN.TR

 12. birşey oldu 0x80070490 – 0x20016 hatası alıyorum, adımlarını yaptım ama yine aynı hatayı veriyor yardımcı olabilir misiniz?

 13. volkan baş Tarih:

  hocam slm.toshiba i5 windows 8,1 pro kullanıyorum orjinal olarak.windows 10 iki kez yükleme yaptım her ikisindede eset nod 32 antivirüs ve birçok yükleme yapmaya çalıştığım programları kabul etmiyor arızada ise yüklemeye çalıştığın kaynak klasöre ulaşılamıyor.sanırım dosya yok diyor.tekrar başlat yaptığım zmn ise arıza onarıma geiyor we laptop açılmıyor.böylece eski sisteme dönüş yapıyorum.nasıl çözücem.windows 10 harika yaptı çok hızlı we akıcı hale getirmişti.ltfn yardım

 14. Merhabalar. Windows 10 yükseltmesi yaparken “input not supported” şeklinde bir hata monitör ekranında dönüyor.Kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor.Monitörüm 21.5 inç AOC F22s+ modelinde.Bende bu durumda tekrar win7 kurdum sonra usb den win10 kurdum (tabiki lisans sordu o kısmı atladım) monitör devreye girdi, yükseltmede devreye girmemişti.Bu sorunun bir çözümü varmıdır ? Teşekkürler…

 15. Abdülaziz Tarih:

  Selamlar beyler şimdi bu windows 10 yükledim açtığım zaman bilgisayar 1-2 saniye sonra siyah ekran gelip gidiyor o sıra mause yavaşlıyor her 1 saniyede bu oluyor mesela o sıra sansa bisey açaam bile siyah ekran gelip gittiğinde o program kapanıp masaüstüne Dönüyor bilgisayarda 3 Kullanıcı. Var sıkıntı ana kullanıcıda oluyor Nabıcam arkdaşlarla yardım lütfen

  • Hızlı Başlatma‘yı devre dışı bırakmak sorununuzu çözebilir. Bunun için:
   1- “Denetim Masası > Güç Seçenekleri” yolunu taki ederek Güç Seçenekleri penceresini açın
   2- Açılan pencerenin solunda bulunan “Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin” bağlantısına tıklayın.
   3- Açılan pencerenin en altında bulunan “Kapatma ayarları” başlığı altındaki “Hızlı başlatmayı aç” seçeneğinin yanındaki “tik” işaretini kaldırın. Yani bu seçeneği pasif hale getirin. Eğer bu seçenek kaldırılabilir durumda değilse (üzerine tıklanamıyorsa) aşağıdaki resimde işaretlediğim bağlantıya tıklayarak düzenlenebilir hale getirin.
   4- Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayarak yaptığınız ayarları kaydedin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

 16. Ömer Yıldız Tarih:

  Hocam merhaba yüklemeyi yaparken hazırlanıyor aşamasında kurulum çalışma dizini bulunamadı diyor sebebi nedir?

 17. Hamdullah Tarih:

  Windows 7 kullanıyordum. Windows 10 kurdum. driver eksikti sanırım. bazı programları açmıyordu. Güncelleme filan yaparken, dondu. kapattım açtım. .açılmadı bilgisayar. . ekranda 0xc000000f kodlu sıkıntı hata verdi.. nasıl çözülür?

 18. 0x80004005 – 0x20004 yükleme SAFE_OS aşamasında INSTALL_RECOVERY_ENVIRONMENT işlemi sırasında bir hatayla başarısız oldu hatası alıyorum windows 7 starter sp1 grundig dizüstü bilgisayar kullanıyorum acaba çözüm nedir sorun neden kaynaklanıyor şimdiden teşekkürler

 19. mrb.lar
  windows 7 home edition basic service pack 1, HP G 62 model isletim sistemi 64 bit 4 gb ram diz üstüm var.Lisanslı kullanıcıyım. Uzun zamandır windows 10 uyarısı alıyordum.bilgisayarımın uygun oldugu bilgisinden sonra rezerve yaptırdım.3 gün öncede yükseltme yapmak istedim. En son yapılandırma kısımına kadar sorun yoktu. (Genel de %91 yapilandırma olarak %61) sonra pc bu degerlerde 4 saat kaldı.Sonuçlanmadı, Ayrılmak zorunda idim. Powerdan pc yi kapattım.Bugünse pc yi actıgımda once windows 10 logosu görmeme ragmen pc acılamadığına dair uyarı verdı.Bende eskisine dönmesi umuduyla onar komutu verdim. Simdi eski 7 versiyonundayım diz üstüm sorunsuz calısıyor. Hard diskimde yer sorunu yok.( C de 100 gb boş yerim var.) Ancak windows 10 ile ilgili görev çubugunda hiç birbir uyarı almıyorum.Yükselmek istiyorum tabii sorunsuz olarak ne yapabilirim. Tşk.ler

 20. Kubilay Tarih:

  Merhaba bilgisayarıma windows 10 kurdum ama sonra ekran 1 saniye aralıklarla siyah ekran gidip gelmeye başladı bunun sebebi nedir biliyormusunuz çözümü varmı. Ayrıca ben böyle olunca sistem geri yüklemesi yapıp 8.1 e geri döndüm sizce windows 10 yükleyip tekrar şansımı denemelimiyim.

 21. ben windows 10 yukledim 2 hafta oldu bazen bilgisayar donuyor ses gidiyor ve hic birsey calismiyo bilgisayari bile kapatamiyorum buna bir cozum varmi acaba saygilar..

  • Bu sorun genelde bilgisayara bağlı harici donanımların uyumsuzluğundan kaynaklanabiliyor. USB fare ya da klavye, usb bellek, yazıcı ve Webcam gibi donanımlarınızı çıkarın. Eğer bilgisayarınız Dizüstü ise Touchpad sürücüsünü güncelleyin. Bilgisayarınızı öncelikle bu şekilde kullanmayı deneyin. Donmalar ve takılmalar çözülmüşse sırasıyla harici donanımlarınızı tekrar bağlayarak sürücülerini güncelleyin. Donanımların hepsini aynı anda bağlamayın. Eğer aynı anda bağlarsanız sorunun nereden kaynaklandığını bulamazsınız. Sırasıyla bağlayın ve bir süre kullanarak sorun çıkarıp çıkarmadığını gözlemleyin.

   Ses sorunu ile ilgili olarak;
   1- “Denetim Masası > Aygıt Yöneticisi” yolunu izleyerek Aygıt Yöneticisi penceresini açın. Ses aygıtınızı bulun.
   2- Üzerinde sağ tuş yapın, “Sürücü Yazılımını Güncelleştir“e tıklayın ve yönergeleri takip edin.

   Ses sorunu için detaylı bir yazı hazırlıyorum. Bu yazı tamamlandığında yorumunuz altından size de göndereceğim.

 22. Mrb,

  İki bilgiayarda da win 10 kurdum. Birinde güncellenirken – win10 dosyaları bilgisayara indirilirken -, diğerinde de win10 kurulduktan bir süre sonra. Bilgisayarın açılışında, ve çalışmasında sorunlar çıkmaya başladı. Bazen hiç açılmıyor -hoş geldiniz yazısı sürekli duruyor-, bazense açılıyor fakat çok yavaş çalışıyor. Nedeni ne olabilir? Ve nasıl çözülür?

  Tşk.

  • Windows 10 kurulumunu nasıl yaptığınızı öğrenebilir miyim? “Ayarları ve programları” koru seçeneği seçili miydi? Eğer bu seçeneği seçerek kurulum yaptıysanız geçmiş programlarınızla ve sürücülerinizle Windows 10 arasında uyumsuzluk meydana geliyor olabilir. Tavsiyem; aşağıda bağlantısını paylaştığım yazıdaki kurulum önerilerini uygulayarak tekrar kurulum yapmanız. Bahsettiğim yazıdaki öneriler farklı bir hatanın çözümü için yapılmış olsa da çoğu Windows 10 sorununa çözüm olabiliyor. Özellikle bu tip uyuşmazlık sorunlarına.

   http://www.windows10.gen.tr/0x80070057-0x2000a-safe_os-asamasinda-prepare_first_boot-hatasi-cozumu/

 23. ümmü gülsüm Tarih:

  Windows 7 kullanıyordum dün 10 yükseltmesini yaptım yükleme işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlandı fakat yükseltmeden sonra ‘bilgisayarım’ a giremiyorum girsem de C, D ve E sürücülerini açmıyor örneğin D ye çift tıklıyorum direk masaüstüne dönüyor ne yapmalıyım klasörlerime ulaşamıyorum

 24. Seltsouk Tarih:

  Hocam bak simdi ben bu win 10 u kurdum restart fln hersey basarili tam dilini fln secicem yok klavyeyi tanimadi hicbir tus calismiyor sonra kafam atti bi linux mint attim cakmak ama bu win 10 bende flash bellekte hazir klavyeyi tanimasi icin ne yapabilirim veya bu yavur icatlarini brakip pardus mu kullansak turk halki olarak nasil olsa pardus turk mali bi os.

  • Kullandığınız klavye USB klavye mi? Normalde bu konuda bir sorun oluşmaması gerekiyordu. Eğer USB klavye ise sürücü sorunu yaşanmış olabilir. PS2 (Normal klavye girişi) girişine sahip bir klavye ile kurulumu yapmalısınız.

   Pardus, yerli imkânlarla geliştirildiği için benim de sempatimi kazanmış bir sistem fakat yeterli değil. En azından benim ihtiyaçlarımı karşılamıyor. Yanlış hatırlamıyorsam geliştirmeyi de durdurmuştu Tübitak. Geliştirici ekibi dağıttıklarıyla ilgili bir haber okumuştum. Eğer ihtiyacınızı karşılıyorsa tabii ki kullanabilirsiniz.

 25. ASUS Tek K52JT marka model isimli laptopum var, Windows 10 a yükselttim ancak ekran karanlık, ancak VGA veya HDMI ile başka görüntüleme cihazlarına bağladığımda görüntü gayet normal ve düzgün. Bu arada ekran kartım AMD Radeon HD 6370M

 26. hocam merhaba ben windows 10 u yükledim yüklerken %100 indi bir sonraki adımda güncelleştirmeler denetlenirken pc kendiliğindend kapandı kaldığım yerden nasıl devam edicem yoksa 3.5 gb tekrarmı indiricem sorun 3. kez oldu

  • Tekrar indirmeniz gerekebilir. Tavsiyem de bu yönde olacaktır. Öncelikle aşağıda paylaştığım bağlantılardan birincisinde anlattığım “Windows 10 yükseltme ön hazırlıkları“nı yapmalısınız. Hata kodları farklı olsa da Windows 10 kurulumu sırasında karşılaşılan hataların pek çoğu (Sizin karşılaştığınız hata da dahil.) aynı sebeplerden kaynaklanıyor. Bahsettiğim ön hazırlıkları yaptıktan sonra paylaştığım ikinci bağlantıdaki “Media Creation Tool’u (Bizim tabirimizle Windows 10 yükseltme aracını)” indirin ve bu araç ile yükseltme işlemini başlatın. Bu araç, Microsoft tarafından yayınlanan resmi Windows 10 yükseltme aracıdır.

   Not: Eğer çok önemli değilse yükseltme kurulumunu “Uygulamalarımı ve Ayarlarımı koru” seçeneğini seçmeden, diğer seçenek ile yapın. Bazen mevcut işletim sisteminin ayarları, kurulu uygulamalar ya da sürücüler Windows 10 ile çakışma yaşayabiliyor ve bu da kuruluma engel olabiliyor.

   1. http://www.windows10.gen.tr/0x80070057-0x2000a-safe_os-asamasinda-prepare_first_boot-hatasi-cozumu/#hata-sebebi
   2. http://www.windows10.gen.tr/windows-10-cikti-hemen-indir/

 27. Müslüm Tarih:

  Merhabalar win8.1 kullanıcısıyım win10 yüklemem yeni geldi fakat uptade ederken Windows 10 Hata Kod 80240031 veriyor çözümlere baktım fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım yardımlarınızı rica ederim

 28. ömer kırcalı Tarih:

  windows 10 kurulum dosyasını çalıştırınca ” kurulumu başlatmada bir sorun oluştu.Aracı kapatın, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve aracı çalıştırmayı yeniden deneyin.” hatası veriyor ne yapmam lazım?

 29. Halil Soytürk Tarih:

  S.a. Hocam windows 10 u yükledikten sonra lenovo G550 bilgisayarımın kamerası çalışmıyor yeniden başlatıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 30. Gökay Tarih:

  Merhaba hocam win7 kullanıyorum. Win 10a yükseltmek için gerekli adımları yaptım. Dosya indir hattta kur dosyası hazırlandı tam kuruluma başlayacaktı ki bilgisayar kendini geri aldı ve eski yazılıma geri dönülüyor dendi. Karşıma çıkan hata ise 80004005-20004 hatası oldu. Bunu üst üste 3 kez denedim ve yine aynı hatayı verdi. Çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

  • Sorununuz ile ilgili bir araştırma yaptım. Bir forumda bir kullanıcı, bu sorunu yaşadığı 2 farklı bilgisayarda aynı yöntemi kullanarak sorununu çözmüş. Aşağıda bu yöntemi paylaştım.

   1- Kullandığınız bilgisayar laptop ise muhtemelen diskinizde fabrika ayarlarına geri dönmenizi sağlayan bir “Restore” birimi bulunuyordur. Yani, diyelim ki diskiniz 2 ayrı bölüm. “C:” ve “D:“. Laptoplarda ise genellikle fabrika ayarlarının bulunduğu, bilgisayarınızı ilk aldığınız hale getirmenizi sağlayan 3. bir bölüm, örneğin; “E: (Windows 7 Restore)” bölümü bulunur. Bu bölüm soruna sebep olabiliyor. Disk yönetiminden bu bölümü silin.

   2- Bu bölümü sildikten sonra, bu bölümün alanı boş olarak kalacak. Bu boş alanı yine Disk yönetiminden, “C:” ya da “D:” ile birleştirin. Yani boşta kalmasın.

   Daha sonra Windows 10 yükseltme işlemini tekrar deneyin.

 31. Gökhan KAYAM Tarih:

  Windows 7 den Windows 10 a yükseltme yaptım. Bilgisayar açılırken mbr hatası veriyor. Cd den normal aciyor sorunsuz kullanıyorum. Cd yi çıkartıp yeniden başlattığım zaman mbr hatası veriyor.Yardım edin.

  • BIOS ayarlarınıza girin. “Load Optimized Default” ya da “Load Fail-Safe Defaults” seçeneğinin üzerine gelerek Enter‘a basın. Bu iki seçenek aynı anda bulunmaz. BIOS’unuza göre ya biri vardır ya diğeri. Bu değişikliği yapmak isteyip istemediğiniz soracak. Klavyeden “Y” harfine ve ardından Enter‘a basın. Optimal BIOS ayarlarını tanımlayacaktır. Yine klavyeden “F10” tuşuna basarak yaptığınız ayarları kaydedin ve çıkış yapın.

 32. Mehmet deniz Tarih:

  Merhaba hocam Ben lenovo G5030 4GB ram i olan laptop a windows 10 ü kuramiyorum kurulum sırasında dil klavye seciminie gelince klavye mouse çalışmıyor ne yapmalıyım acil yardıma ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

  • Kullandığınız fare kablosuz iste, kablosuz alıcısını ve tüm harici donanımları bilgisayarınızdan çıkararak tekrara deneyin. Windows 10’un kronik bir USB Mouse sorunu var.

 33. başaran Tarih:

  merhaba. ben lisanslı olarak windows 8.1 kullanıyorum. bilgisayarıma windows 10 yükseltmeniz hazır diye sürekli mesaj geliyor. windows 10 yüklemesini başlatın butonuna tıkladığımda güncellemeler için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor diyor. yeniden başlat dediğimde tekrar aynı ekranla karşılaşıyorum. defalarca yaniden başlatmama rağmen aynı sorun devam ediyor. bu arada bilgisayarımın tüm güncellemeleride yapılmış durumda. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

 34. Kokay gelsin ahmet bey. Windows 10 a yükselttim fakat tüm işlemler bittikden sonra masaüstü gelmedi ve halada masaüstü acılmıyor (lenovo g500)

  • Windows 10 Oturum Açma penceresine ulaşabiliyor musunuz? Bir öneride bulunabilmem için en son nereye kadar gelebildiğinizi öğrenebilir miyim?

  • Masaüstündeki Bu Bilgisayar simgesi üzerinde “Sağ Tuş > Özellikler” komutunu uygulayın. Açılan Bilgisayar Özellikleri penceresinin solundaki listeden “Aygıt Yöneticisi“ne tıklayın. Açılan penceredeki aygıt listesinden “DVD/CD-ROM Sürücüler” başlığını bulun ve solundaki yatay ok simgesine tıklayarak bu başlığı genişletin. CD sürücünüz bu listede görünüyor mu? Eğer görünmüyorsa yine DVD/CD-ROM Sürücüler başlığı üzerinde sağ tuş yapın ve “Donanım Değişikliklerini Tara” komutunu uygulayın. Bu başlık altında yer alacak bilgisayarınıza bağlı olan donanımları tarayacak ve bulacaktır. Eğer bulmaz ise bilgisayarınızı yeniden başlatarak tekrar deneyin.

 35. Fırat Tarih:

  merhabalar, benim acer laptopta win7 home premium varken güncelleştirme sonucu win 10 a yükselttim, ancak şimdilerde mavi ekranda IRQL UNEXPECTED VALUE hatası alıyorum ve pc yeniden başlatılıyor, yardımcı olabilirmisiniz acaba…

  • Bu hatanın pek çok sebebi olabilir. Aşağıda bağlantısını paylaştığım Mavi Ekran Hata Görüntüleyici yazılımı indirerek kurun ve çalıştırın. Windows’un mavi ekran hataları, bilgisayar yendien başlatıldığında “minidump” isimli bir log dosyası oluşturur. Bu dosyada hatanın sebepleri, tarihi, saati, hataya neden olan uygulama ya da dosyaların detayları yer alır. Bağlantısını paylaştığım program da bu dosyayı okumanızı sağlar. Programı çalıştırarak hatayı aldığınız tarihteki hata log’u üzerine tıklayın ve detaylarını görüntüleyin. Eğer bilmediğiniz bir şey varsa burada ekran görüntüsünü bizimle paylaşabilirsiniz.

   Mavi Ekran Hata Görüntüleyici İndir

 36. Aygıt yöneticisinde dvd cd surucu başlığı yok disk sürücü başlığı var sadece …orda da cihaz görünmüyor

  • Bilgisayarınızın BIOS’una giriş yaparak burada CD sürücünüzün görünüp görünmediğini kontrol eder misiniz? Eğer burada görünmüyorsa sorun donanımsaldır ve sürücüyü çıkarıp tekrar takmanız gerekebilir. Eğer sorun yine düzelmezse maalesef sürücüyü değiştirmeniz gerekebilir.

 37. mehmet Tarih:

  kolay gelsin, win 7 ‘den win 10 güncelleme yapıyorum fakat her seferinde wifi kapalı kalıyor photkey çalışmıyor, bilgisayarım casper nirvana hb 15,6 intel hd 3000 ve nvidia 540m ekran kartım var. Ahmet beyin vermiş olduğu photkey sürücüsünü yükledem win 7’de çalışıyor, acaba bu sürücü win 10’ da çalışır mı ve yeni bir sürümü çıktımı. iyi çalışmalar…

  • Casper’ın Photkey sürücüsünün Windows 10 versiyonu henüz yayınlanmadı. Windows 10’da Casper bilgisayarların FN tuşlarının çalışması için alternatif bir yöntem önerebilirim.

   Aygıt Yöneticisini açın. “Fare ve İşaretleme Aygıtı” başlığı altında Lenovo’ya ait bir sürücü olacak. Bu sürücünün üzerinde “Sağ Tuş > Kaldır” komutunu uygulayın ve bu sürücüyü kaldırın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda FN tuşları çalışmaya başlayacaktır.

 38. Hocam ben windows 10 yüklerken elektrikler gitti bağlantım da kesildi tabi Windows update durdu.sonra elektrkler glnce kldgi yerden devam etti. Bir sorun olur mu yüklemede

  • Güncelleştirmelerin yarıda kesilmesi her zaman risklidir fakat devam ettiğine göre sorun yok demektir. Umarım yükleme sırasında da herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

 39. Öncelikle merhaba şöyle bir sorunum var w10 kurdum laptop açılırken normalde bios tuşları gelmedi ve enteresandır otomatik repair yazısı çıktı ve recovery error code:0xc0000605 hatası aldım.Araştırdım bu hatayı biosa girip tarihi değiştirerek düzeltiliyormus.Ama biosa göremiyorum ve sürekli bu döngüdeyim nasıl çözebilirim. Lenovo z570 i7 notebook kullanıyorum.Şimdiden ilginiz için teşekkürler…

 40. mehmet Tarih:

  cevap için teşekkürler, ama aygıt sürücüsüne daha öncede bakmıştım fakat finger sensing pad ve logicool hid compliant cordless mouse dişinda başka bir sürücü yok.

  • Maalesef önerebileceğim alternatif bir yöntem bulunmuyor. Windows 10 uyumlu bir PHotkey sürücüsü yayınlanmasını beklemek gerekiyor.

 41. merhaba kolay gelsin benim sorunum şu dell inspiron n5110 pc windovs 10a yükselttim yükselttikten sonra değil ama bi kaç hafta sonra ses alamıyorum pc den yazılımla alakalı birşeymi yoksa ses kartında bi sorun olabilirmi?

  • İlk yükselttiğinizde ses ile ilgili bir sorun olmadığı halde birkaç hafta sonra bir sorun mu başladı? Eğer öyleyse her iki ihtimal de olabilir. Fakat sorunun yazılım kaynaklı olma ihtimali daha yüksek. “Deneti Masası > Aygıtlar ve Yazıcılar > Aygıt Yöneticisi” yolunu takip ederek Aygıt Yöneticisi penceresini açın. Bilgisayarınızdaki tüm aygıtlar burada listeleniyor olacak. Ses, Görüntü ve Oyun Denetleyicileri (Sound, video and game controllers) başlığının solundaki “Ok” simgesine tıklayın. Orada ses kartınızın bulunup bulunmadığını kontrol edin. Eğer “High Definition Audio Device” var ise, üzerinde “Sağ Tuş > Sürücü Yazılımını Güncelle” komutunu uygulayın. Eğer sorununuz düzelmez ise aşağıda paylaştığım bağlantıya tıklayarak bilgisayarınızın en güncel ses sürücüsünü indirip kurun.

   Dell Inspiron 15R N5110 Ses Sürücüsü İndir

 42. Ertugrul Tarih:

  Selam Ahmet kardes sorulan sorulara herseferinde cevap yazdigin icin öncelikle Tesekür ederim kardes
  2 gündür ugraştıgım bir sorunum var.
  Packard bell İ5 işletim sistemine sahip AMD 6650 hd ekran kartı olan windows 7 leptop um var . Windows 10 güncelleştirme işleminden sonra ekranda siyah yatay cizgiler hareket etmeye başladı ve bilgisayar acılmadan önce siyah ekran cıkıyor .
  Bunla ugraştım sinirlenince dormat atmaya karar verdim kaş yapim derken göz cıkardım formattan sonra leptop un toch pad maus sorunu cıktı Denetim masası>Aygıt ve Yazıcılardan >Fare kısmından düzeltıyorum ve bilgisayar her acıldıgında tekrar yapmak zorunda kalıyorum
  Ve bilgisayar 30 dakka sonra donyor. Ve siyah ekran sorunu , siyah cizgilerde devam ediyor . Bizahmet ilgilenirsen sevinirim .

  • Öncelikle Windows Update Aracı ile güncelleştirmeleri denetleyin ve Windows 10’un son güncelleştirmelerini yükleyin. Ardından aşağıda bağlantısını paylaştığım adresten ekran kartınızın en güncel Windows 10 uyumlu Catalyst Software Suite‘i indirin ve kurun.

   AMD Catalyst Software Suite Windows 10 32 Bit
   AMD Catalyst Software Suite Windows 10 64 Bit

   Verdiğiniz donanım özellikler Packard Bell EN LS44SB model Notebook’a ait gibi görünüyor. Eğer öyleyse aşağıdaki bağlantıdan sisteminizle uyumlu Touchpad sürücüsünü indirerek kurun. (Windows 10 uyumlu sürücüleri henüz yayınlanmamış. Ayrıca 32 Bit sistemler için de uyumlu bir sürücü yok. Bu yüzden Windows 8 64 Bit uyumlu sürücüleri paylaştım. Eğer sisteminiz 64 Bit ise Windows 8 için olan sürücüler de işinizi görebilir.)

   Elantech Touchpad için:
   Windows 8 64 Bit için İndir

   Synaptics Touchpad için:
   Windows 8 64 Bit için İndir

 43. İsmail Tarih:

  Merhabalar öncelikle benim bilgisayarım Packard Bell. Leptopa Windows 10 nu yükledim ama şifreyi girdikten sonra leptopun ekranı gelmiyor bununla ilgili birşeyler biliyormusunuz

  • Merhaba İsmail Bey,

   Yaşadığınız soruna benzer bir sorunla daha önce karşılaşmadığım için biraz araştırmam gerekti. Bu yüzden biraz gecikme oldu, kusura bakmayın. Sorununuzun çözümü için benzer bir sorunla karşılaşmış ve bu sorunu çözebilmiş bir Windows 10 kullanıcısının tavsiyesini buldum. Öncelikle şifreyi girmeden önceki kilit ekranının sağ altında bulunan 3 simge arasından ortada bulunan simgeye (Ease of Access ya da Türçesi ile Erişim Kolaylığı) tıklayın. Ekran klavyesi açılacaktır. Şifre kutucuğunu fare ile etkin hale getirin. Yine farenizi kullanarak ekran klavyesi ile şifrenizi yazın ve Enter‘a basın.

   Bahsettiğin kullanıcı bu yöntem ile giriş yapabilmiş. Umarım sizin de sorununuzu çözebilir.

 44. İsmail Tarih:

  S a hocam bende lenovo z510 leptop var Intel i5 4200m CPU 2.50ghz, Gf740m 2gb ekran kartlı 6Gb bellekli 1 hd, ddr3 1333 windows 8.1 den windows 10 yükseltim ancak ekran gitti ekranda sadece sol altta saat tarih sağ altta wi fi ve şarz durumunun olduğu güzel bir göl manzarası çalışan tuşlar ctrl+alt+delete den kilitler oturum AC görev yöneticisi onun haricinde kara bir ekran ne bias’ a nede başka bir şeye göremiyorum giriyosamda göremiyorum windows 8 yüklemek için kullandığım fiash bellek ve windows 7 DVD leri çalışıyor ama ekran kapkara ne onerirsiniz tskler

  • Bahsettiğiniz ekran giriş ekranı anladığım kadarıyla. Bu ekranda klavyenizden Enter tuşuna ya da farenizin sol tuşuna basarak giriş yapmaya çalıştığınızda bir şey olmuyor mu? Normal şartlarda bu ekranda dediğim eylemleri gerçekleştirdiğinizde eğer oturumunuzda şifre varsa şifre giriş formu gelir. Yoksa doğrudan açılış gerçekleşir. BIOS‘a giriş, henüz bilgisayar açılışında yapılıyor. Daha Windows aktifleşmeden. Bu yüzden BIOS konusu farklı.

 45. benim bilgisayarım lenovo z50 windows 10 a yükseltim ama şimdi oyunlar sürekli donuyor ve nvidia denetim masası açılmıyor ne yapmalıyım ?

 46. win 10 yükledim yeni ama 2. gün masaüstü sürekli kendi kendine f5 yapıyor virüsmü var yoksa windowstamı sorun var

  • Virüs ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum. Sorunu çözebilmek için 2 ayrı yöntem önerebilirim. Bunları sırasıyla uygulayarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. İşinize yarayacağını düşünüyorum.

   1. Yöntem
   Başlat Menüsü‘nü açın ve herhangi bir yere tıklamadan klavyenizden “cmd” ya da “komut satırı” yazın. Arama sonuçları arasından Komut Satırı‘na sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” komutunu uygulayın. Açılacak Komut Satırı penceresine aşağıdaki kodu yapıştırın ve Enter‘a basın. İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

   DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

   2. Yöntem
   – Yine Başlat Menüsü‘nü açın ve herhangi bir yere tıklamadan klavyenizden “cmd” ya da “komut satırı” yazın. Arama sonuçları arasından Komut Satırı‘na sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” komutunu uygulayın. Açılacak Komut Satırı penceresine aşağıdaki kodu yapıştırın ve Enter‘a basın. İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

   sfc /scannow

   – İşlem tamamlandıktan sonra Komut Satırından çıkmak için herhangi bir tuşa basın. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  • akın abaylı Tarih:

   2 yöntemide denedim ama sorun hala devam ediyor. yardımcı olurmusunuz
   bilgisayar modeli dell inspiron n5110

  • Bu yöntemlerde sonra Hata hala aynı mı? Yoksa başka bir hata mı veriyor? Birde bu yöntemlerden sonra Windows Update üzerinden güncelleme geçmişini kontrol edin ve Windows 10 yükseltmesi haricindeki bütün güncelleştirmeleri yükleyin. Daha sonra yükseltmeyi deneyin.

  • akın abaylı Tarih:

   tüm güncellemeleri yaptım hala hata devam ediyor . sorun sistem gereksinimlerinden olabilir mi acaba?

  • Sorunun sistem gereksinimlerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilmek için bilgisayarınızın özelliklerini ya da modelini öğrenebilir miyim?

  • akın abaylı Tarih:

   dell inspiron n5110 – 4 gb ram – 64 bit – intel(r) core(tm) i5 2450m cpu 2.50 ghz

  • Sistem özellikleriniz gayet iyi görünüyor. Bios’u güncelleyip veya bios’u sıfırlayıp deneyin. Bütün driverlarınızın güncel olduğuna emin olun. Antivirüs programı var ise kaldırın. Herhangi takılı USB bellek olmasın. Aynı şekilde kart okuyucu da olmasın. Donanımlarınızın düzgün çalıştığına emin olun. Gereksiz program var ise kaldırın. Windows 10 desteklemeyen program ve aygıt var ise kaldırın.

 47. HİLAL BUSE NAZ AŞKIN Tarih:

  Casper nirvana bilgisayarım var . Modeli CBT .W indws 10 yazlılımını yükledin 10-15 dk bir süre güncelleme yaptı. Güncelleme bittiğinde :mavi bir ekranla, kişisel bilgisayarınızada hata bulundu, hata ile ilgili bilgi toplanıyor yazısı geldi.

  • Bilgisayarınızı yeniden başlatmayı denediğinizde açılmadı mı? Yükseltme yapılamadıysa bile en azından eski sisteminize geri dönüş yapılmış olması gerekiyor. Sonuç ile ilgili de net bir bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

 48. merhaba ürünüm lenovo G550 notebook 7 den 10 geçiş yaptıktan sonra Touchpad kesık işlemeye başladı bazen hareketlerimi algılamıyor ne yapabılırım ..teşekkurler

 49. samim uyan Tarih:

  asus bilgisayarımı windows 8 den windows 10 yükselttim .Yükseltme işlemleri bitti ancak ekran açılmıyor. Ekranda yalnızca maus hareketi yapılabiliyor. Bu konuda yardımcı olurmusunuz.

 50. Merhabalar ürünüm lenovo z510 ideapad ürünümü ilk aldığımda win. 8 vardı sonra 8.1 yükselttim her hangi bir problem yaşamadım ancak win 10 yükselttim şimdi bilgisayarımın kamerası çalışmıyor. kameranızın takılı olduğundan veya başka bir uygulama tarafından kullanılmadığından emin olun diye bir yazı çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim. ilginize şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

  • Lenovo IdeaPad Z150 dizüstü bilgisayarlarda 2 farklı kamera modeli kullanılıyormuş. Aşağıda iki kamera modeli için de yüklemeniz gereken sürücülerin indirme bağlantılarını paylaştım. Bu sürücülerden sizin kameranız ile uyumlu olanı indirerek kurun ve tekrar çalıştırmayı deneyin.

   Realtek, Vimicro Kamera:
   IdeaPad Z510 Camera Driver (Realtek, Vimicro) Windows 10 (64-bit) Uyumlu İndir

   Azurewave Kamera:
   IdeaPad Z510 Camera Driver (Azurewave) Windows 10 (64-bit) Uyumlu İndir

  • Realtek, Vimicro Kamera:
   IdeaPad Z510 Camera Driver (Realtek, Vimicro) Windows 10 (64-bit) Uyumlu İndir
   Merhabalar tekrardan Ahmet bey göndermiş olduğunu yukarda ki linki yükledim proğramı çalıştırdığımda ”No appropriate driver to be installed” diye bir uyarı verdi ve aynı sorun devam ediyor.
   Cihazımı bir hafta önce garantiye göndermiştim o zamanda aynı sorun vardı garantide eski sürüme döndükleri için tekrar win.8.1 ile geldi ve kamerası çalıyordu. Win.10 a yükselttim yine gitti farklı bir sorun olabilir mi acaba . yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

  • 2 farklı kamera modeli var IdeaPad z510‘da. Biri Realtek diğeri Azurewave. Realtek‘i denemişsiniz. Bir de yine aynı yorumda paylaştığım Azurewave sürücüsünü kurmayı dener misiniz?

  • Azurewave sürücüsünü de denedim ancak sonuç yine değişmedi hocam. Neden olarakta böye bir açıklama okudum 🙂
   Kullanmaya çalıştığınız uygulama, bilgisayarınıza zarar verebileceği veya veri kaybına neden olabileceği için engellendi. Bunun nedeni, Windows’un önceki sürümü ile çalışan bazı uygulamaların, Windows 10 ile aynı şekilde çalışmamasıdır.

  • Aslına bakarsanız Azurewave sürücüsü Windows 10 uyumlu gösteriyordu Lenovo’nun sitesinde. Neden böyle bir hata verdi anlamadım. Son çare olarak uygun sürücüyü Windows 10’un bulmasını sağlamaya çalışabiliriz. Denetim Masası üzerinden Aygıt Yöneticisine bağlanın. “Imaging Devices (Görüntüleme Aygıtları)” altında Webcam aygıtının olup olmadığını kontrol edin. Eğer varsa aygıt üzerinde “Sağ Tuş > Sürücü yazılımını güncelleştir” komutunu uygulayın ve yönergeleri takip edin. Eğer burada Webcam’iniz listelenmiyorsa Aygıt Yöneticisi penceresinin en üstünde bulunan Menü Çubuğu altında simgeler olmalı. Bu simgelerin en sonundaki “Donanım değişikliklerini tara” açıklamalı simgeye tıklayın ve Webcam’i bulması için zorlayın.

 51. Serkan baltaoğlu Tarih:

  Merhabalar Ahmet bey.
  HP g serisi laptop kullanıyorum. Ekran kartın atı redeon hd 6740m. Windows 10 yükseltme yaptım ama ekran kartı ne yaptıysam güncellenmiyor. Aygıt yöneticisinde sorun yok gösteriyor. Ama masaüstünde sağ tık yaptığımda ekran değiştirme seçenekleri çıkmıyor. Sadece intel var. En son güncellemesini indirdim masaüstünde sağ tıklayınca redeon seçecekleri diye birşey basıyorum. Ekran driveriniz doğru yüklenmedi diye hata veriyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

  • Öncelikle Denetim Masası‘na girin ve Program Ekle ve Kaldır aracını kullanarak kurulu olan tüm ATI, AMD sürücülerini kaldırın. Daha sonra Aygıt Yöneticisi‘ne girin ve Görüntü Bağdaştırıcıları listesinden ATI, AMD ekran kartının üzerinde “Sağ Tuş > Kaldır” komutunu uygulayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve aşağıda bağlantısını paylaştığım AMD Otomatik Driver Yükleme Aracı ile bilgisayarınızdaki ATI, AMD aygıtının sürücüsünün yüklenmesini sağlayın.

   http://www2.ati.com/drivers/auto/autodetectutility.exe

 52. MEHMET BULUT Tarih:

  Benim işletim sistemim Windows 7. Windows 10 için güncelleme yaptım tekrar başlat dedim ve aşamaları yüklemeye başladı 5. Aşamaya geldi burada windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı değişiklikler geri alınıyor yazıyor fakat 4 saattir böyle ne yapmam lazım kapatıp açtım yine aynı yerde takılıyor bilgisayar açılmıyor acil yardım lütfen

 53. Merhaba,

  Windows 10 kurulumundan sonra outlook programı çalışmamaya başladı, mail alabiliyorum ama gönderemiyorum ve bir hata gözükmediği için nereden kaynaklandığını da bilemiyorum.

  Bunun dışında daha da önemlisi, bilgisayarın harddiski dolmuş durumda, 450 GB alan var iken 444 GB dolu gözüküyor, ve bilgisayarımda kişisel dosyalarım toplamda 2 GB falan.

  Yardımınız için teşekkür ederim.

  • Hard Disk’inizin dolu olması ile ilgili olarak C:\ sürücünüzü kontrol etmelisiniz. Windows.old klasörü olmalı. Bu klasör eski Windows sisteminizin dosyalarını barındırır. Eğer eski sisteminize geri dönüş yapmayacaksanız içinden almanız gereken dosyaları alarak bu klasörü silebilirsiniz.

   Microsoft Outlook ile e-mail (e-posta) gönderememe sorunu ile ilgili olarak da aşağıdaki adımları uygulayın ve tekrar deneyin.
   1- Başlat Menüsü‘ne “cmd” yazın ve çıkan sonuçlar arasından Komut Satırı üzerinde “Sağ Tuş > Yönetici olarak çalıştır” komutunu uygulayın.
   2- Aşağıdaki kodu kopyalayın ve Komut Satırına yapıştırın, Enter‘a basarak komutu çalıştırın.

   sfc /scannow

   3- İşlemin tamamlanmasını bekleyin. (Bilgisayarınızın durumuna göre 20 dk. veya daha fazla sürebilir.)
   4- İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

 54. Merhabalar. Ben laptop ya da teknolojiden çok fazla anamıyorum ama packard bell laptopuma windows 10 u yükledim. Bir süredir uğraşıyorum ayarlara giremiyorum yapmadığım şey kalmadı diğer hiç birşeyde sıkıntı yok ama ayarlara giremiyorum tıklıyorum açılmıyor hiç bir şekilde çokk sinirlerimi bozuyor ayarlardan değiştirmem gereken şeyler var bir sürü ve hiç birini yapamıyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz lütfen 🙁

 55. Hocam merhabalar; Packard bell ls 44hr modelli laptop kullanıyorum 2 adet sorunum var.
  1. ekran kartı problemi. 2 adet ekran kartım var biri onboard diğeri harici. Intel Graphic HD 300 ve amd radeon 6600m-7600m bunları beraber kullandığımda pc açıldığında masa üstü gelirken ekran mavi,yeşil, pembe gibi değişik renklere geçiyor ve yeniden başlatıyor. Bende güvenli modda inteli devre dışı bırakım çalıştırıyorum bu seferde amd de ünlem çıkıyor. bir türlü onaramadım.
  2. ise usb problemi. pc usb leri görmüyor. bilgisayar yönetiminden ünlem işareti çıkıo bilinmeyen aygın diye. güncelleştirdiğimde yazılımı buldu ancak yüklerken sorun oluştu diyor ve bu aygıtın sürücü yükleme dosyasında gereken bir giriş yapılmamış. Inf dosyasının windows 95 yazıyor. yardımcı olabilirmisiniz acaba. ekran kartını geçtim ama usb yi çalıştırmam lazım. (intel(r) 6 series /c220 series chipset family usb echanced host controller – 1 c2d)
  şimdiden teşekkür ederim ..

 56. Merhaba. Win 10 güncellemesini yaptım fakat HP Probook 4330s bilgisayarın kamerası çalışmıyor. Lütfen yardım edebilir misiniz?? Teşekkürler

 57. hocam çok teşekkür ederim usbyi hallettim. ekran kartını biostan sadece onboard olarak yapmıştım cünkü amde sıkıntı çıkartıodu chipseti yükledkten sonra biostan tekrar ikisini birden kullanıcam şekilde açtım ve düzeldi nasıl oldu anlamadım ama genede çol teşekkür ederim birde lerde tekrar ekran kartı sorunu yaşarsam benimki 6600m sizin verdiğiniz sitede bu model yok dğerlerinden yüklesem sıkıntı cıkarırmı acaba

 58. Merhaba. Benim bilgisayarım grundig marka dün windows 7den windows 10a yükselttim yüklendi hiç bi sorun olmadan kapanıp açıldı ekran gözüküyodu ama hiç bişey yapamadım daha sonra kapatıp açtım ekran gözükmemeye başladı siyah ekran çıkıyo artık ne yapmam gerekiyo içinde önemli belgelerimde vardı yardımcı olabilir misiniz ?

  • Sorununun çözümü ile ilgili bir araştırma yaptım. 2 farklı çözüm yöntemi buldum. Bu yöntemler biraz yer kapladığı için yoruma cevap olarak göndermek zor olacaktı. Bu yüzden bir çözüm yazısı hazırladım. Aşağıdaki bağlantıdan Windows 10 siyah ekran sorunu ile ilgili çözüm rehberimize ulaşabilirsiniz.

   Windows 10 Siyah Ekran Sorunu Çözüm Rehberi

 59. Merhabalar. Ben Asus N550JV-CN127H laptopuma Windows 10 yükledim. Fakat yüklendikten sonra bilgisayarı açıyorum şifreyi giriyorum ama ondan sonra siyah ekran geliyor. Bunu nasıl çözebilirim ?

  • Sizinle birlikte birkaç kullanıcımızdan daha benzer sorun bildirimleri geldi. Sorununun çözümü ile ilgili bir araştırma yaptım. 2 farklı çözüm yöntemi buldum. Bu yöntemler biraz yer kapladığı için ve bu sorunu yaşayan kullanıcılar hayli fazla olduğu için bir çözüm rehberi yayınlamak daha mantıklı olacaktı. Bu yüzden bir çözüm rehberi hazırladım. Aşağıdaki bağlantıdan Windows 10 siyah ekran sorunu ile ilgili çözüm rehberimize ulaşabilirsiniz.

   Windows 10 Siyah Ekran Sorunu Çözüm Rehberi

 60. Merhaba,

  EXPER EASYTAB E2D-130 TABLET PC yi windows 10 a yükselttim. Tableti açtığımda hiç bir yeri açmama hiç bir dosyaya girmeme izin vermiyor, internete bağlanmıyor. Denetim masasına giriyorum sayfa açılıp anında kapanıyor nedeni ne olabilir acaba? Teşekkürler…

  • Yaşadığınız sorunla ilgili bir araştırma yaptım fakat sonuca ulaşamadım. Windows 10 yükseltmesini nasıl yaptınız? Ayarlarınızı ve uygulamalarınızı koruyarak mı yoksa temiz bir şekilde mi? Bilgisayarınızı dokunmatik ekran üzerinden mi kullanıyorsunuz? Misal klavyeden “Windows” + “R” tuşlarına bastığınızda Çalıştır penceresi açılıyor mu? Eğer açılıyorsa Çalıştır penceresindeki metin kutusuna tırnaklar olmadan “control” yazarak yine klavyenizden Enter‘a basar mısınız? Bu komut Denetim Masasını açmaya yarar.

 61. Yazınız ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim . 2 çözümüde denedim ama ikisindede ekran açılmadı

  • O halde Ağ Desteği ile Güvenli Mod‘da bilgisayarı başlatarak internete bağlanmalı ve ekran kartınızın en güncel sürücüsünü indirmelisiniz. Hem dahili ekran kartınızın Windows 10 sürücüsünü hem de harici ekran kartınızın Windows 10 sürücüsünü indirerek güncelleyin.

 62. Ali Kara Tarih:

  Selamlar. Windows 10 u bilgisayarıma sorunsuz kurdum. Bir kaç çizim programı yukledim. Son zamanlarda çok yavaş işlem yaptığı ve takıldığından dolayı bilgisayarı sıfırlamayı başlattım fakat % 55 de takıldı. Belki devam eder diye gece bıraktım sabah hala %55 deydi. sonra power düğmesinden bilgisayarı elle yeniden başlattım. Gelen ekranda windows 10 ile devam et seçeneğini seçtim. Fakat bilgisayarım başlamıyor. o ekran tekrar gelmiyor direk hp simgesi çıkıp kalıyor. Bilgisayarım hp sleembook. Ne yapabilirim acaba?

  • Windows 10 sıfırlama işlemi yarıda kaldığı için böyle bir hatayla karşılaşmışsınız. Yükleme, güncelleme, sıfırlama gibi işlemler çok kritik işlemler olduğu için kesinlikle yarıda kesilmemesi gerekiyor. Tabi sizin durumunuz biraz istisnai. %55’de takılı kaldığı için başka bir yolunuz kalmamış. Bu durumda Windows 10’u tekrar kurmanız gerekiyor. Onarma işleminin çok fazla işe yarayacağını düşünmüyorum. Aşağıda bağlantısını paylaştığım rehberimizden faydalanarak temiz Windows 10 kurulumu yapabilirsiniz.

   Windows 10 Temiz Kurulum Rehberi

 63. GÜVEN GÜNGÖR Tarih:

  Merhabalar.. Win7’den Upgrade yaparken; kopyalanan dosyalar %86’da, Genel yüzde de %25’de takılı kalıyor.
  3 defa denedim. artık beklemekten sıkılıp, reset atıyorum. Win7 geri yüklendiğinde güncelleme hatası veriyor. Hata kodu: C1900101-20004

  • C:\Windows\SoftwareDistribution\Download” dizinine girin ve Download klasörünün içindeki tüm dosyaları silin. Dikkat edin! Download klasörünü değil, klasörün içindekileri silmelisiniz. Download klasörü boş kalmalı. Daha sonra aşağıda bağlantısını paylaştığım yazımızdaki indirme bağlantılarını kullanarak Media Creation Tool‘u (Manuel Windows 10’a Yükseltme Aracını) indirin. İndireceğiniz yükseltme aracı, mevcut işletim sistemi mimariniz ile uyumlu olmalı. Eğer 32 Bit işletim sistemi kullanıyorsanız 32 Bit yükseltme aracını, 64 Bit işletim sistemi kullanıyorsanız 64 Bit yükseltme aracını indirmelisiniz. Bu aracı çalıştırarak Windows 10’a yükseltmeyi deneyin.

   Media Creation Tool İndir

 64. Merhaba lar kolay gelsin ben
  Lenova idepaet 100 kullanıyorum win 10 yüklemesi yaparken lapbirden kapanma ve yeniden başladı bakarken sürekli restore hatasi verip kendini restart yapiyo hata” the computer restardet unexpectedly or encontered”

  • Windows 10 yükleme işlemi yarıda kesildiği için böyle bir hata alıyorsunuz. Anladığım kadarıyla eski sisteminize de dönemiyorsunuz. Kurulum sırasında herhangi bir hatadan sonra mı bu durum meydana geldi?

   Şu an için eski sisteminizi (Windows 7 ya da Windows 8) tekrar kurmalı ve yükseltmeyi tekrar denemelisiniz.

 65. Selamlar hocam Windows 10 u sorunsuz kurdum. Fakat bilgisayarı Kapat dediğimde bazen bilgisayarın ekran kararıyo ve bilgisayar açık kalıyo neden olabilir acaba

  • Aşağıda bağlantısını paylaştığım yazıdaki 1. Yöntem‘i deneyerek “Windows 10 Hızlı Başlatma” seçeneğini devre dışı bırakır mısınız? Hızlı Başlatma seçeneği, aynı zamanda kapanma durumunu da etkileyebilir. Bağlantısını paylaştığım yazı farklı bir sorun için hazırlandı fakat Hızlı Başlatma seçeneği aynı şekilde devre dışı bırakıldığı için bu yazıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

   Windows 10 Hızlı Başlatmayı Devre Dışı Bırakma

  • Bahsettiğiniz sorunu (Kapatma sırasında ekranın siyah kalmasını ve bilgisayarın kapanmamasını) Güç Butonuna bastıktan sonra yaşıyorsanız muhtemelen düzelecektir. Bu sorunu Güç Butonuna bastığınızda mı yaşıyordunuz? Eğer öyleyse, yaşadığınız durum bir hata değil, zaten olması gereken bir olay. Çünkü Güç Butonu, Uyku Modu ile ilişkilendirilmiş ve sizin hata zannettiğiniz durum aslında Uyku Moduymuş.

   Güç Butonuna kısa basış, bilgisayar Uyku Moduna alır. Uzun basış (4-5 saniye gibi) tamamen kapatır. Bu durum varsayılan olarak neredeyse tüm dizüstü bilgisayarlarda böyledir.

   Size bu konuda bir tavsiyem olacak. Güç Butonunu tekrar Uyku Moduna ayarlayın ve çok zorunlu kalmadığınız sürece (Bilgisayarınızın donması, Kapat” komutunun işe yaramaması gibi durumlar dışında) Güç Butonunu kullanarak bilgisayarınızı kapatmayın. Eğer bilgisayarınızı böyle kapatmaya devam ederseniz ani güç kesilmesi sebebiyle Sabit Disk‘inize zarar verebilirsiniz. Ben sorunuzu cevaplarken Güç Butonunu kullandığınızı düşünmemiştim. Başlat Menüsünde bulunan “Kapat” komutunu kullandığınızı düşünmüştüm. Bilgisayarı kapatmanın en sağlıklı yolu da Başlat Menüsündeki “Kapat” komutudur. Bunu kullanmanızı öneriyorum.

  • O halde yaptığınız değişikliğin işe yarayacağını sanmıyorum. Öncelikle yaşadığınız sorunun ne olduğunu tespit etmemiz gerekiyor. “Kapat” komutunu verdiğinizde karşılaştığınız siyah ekran, Uyku Modu mu yoksa farklı bir sorun mu bunu bilmemiz gerekiyor.

   Yabancı forumlarda sadece siyah ekran ile karşılaşan birkaç kullanıcı, Windows 10’u güncelledikten sonra sorununun çözüldüğünü belirtmiş. Başlat Menüsünü açın ve “Windows Update” yazın. Arama sonuçlarından “Güncelleştirmeleri Denetle” sonucuna tıklayın ve Windows 10 güncelleştirmelerini denetleyin. Windows Update Aracı yeni bir güncelleştirme bulursa “İndir” butonuna tıklayarak güncelleştirmeleri indirmeye başlayın.

 66. selamlar bende lenovo g510 marka laptop mevcut laptopu win10 a yükselttikten sonra sag tık yaptıgımda amd radeon ekran karıtnı goremiyorum sadece dahili ekran kartı inteli görüyor. amd yi aygıt yöneticisinden güncelledim fakat değişiklik olmadı konuyla ilgili yardımcı olurrsanız sevinirim.

 67. Ahmet bey benimde benzer bir sorunum var windows 10 güncellemesi yapılırken siyah ekran oluştu. Bilgisayarı açtığımda windows pencere simgesi çıkıyor ve altta standart loading hareketinden sonra siyah ekran çıkıyor. Hiç bir işlem yapamıyorum tüm f tuşlarına batım başka bir ekrana ulaşamıyorum. Kaç saattir araştırıyorum bir çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 68. İyi günler,
  Samsung i5 bilgisayarda Win10 kurulumunu gerçekleştirdim. Kurulumdan sonra siyah bir ekran ortaya çıktı. Fare imleci gözüküyor. Ctrl+alt+del e basınca da görev yöneticisi açılıyor. Ancak hiç bir program çalışmıyor. Kurtarma cd si ile tekrar Win7 yi kurmak zorunda kaldım.
  Kurulum sırasında samsung un bazı programları ile uyumsuzluk uyarısı vermişti. O programları kaldırdıktan sonra kurulum tamamlandı. Ancak çalışmadı.

 69. ebru kır Tarih:

  merhaba…..
  Windows 10 kasım güncellemesi yaptıktan sonra diz üstü pc min açılması için tam 6 saat bekledim …
  geri yükleme yapmıyor, sıfırlamıyor, açıldıktan sonra da bir sayfayı açmak işkence kilitlenip kalıyor bekle ki açılsın. yardım edilebilecek bir sorun mu? gidip format attırmak daha mı mantıklı ?

  • Bilgisayarı sıfırlamak için gelişmiş başlangıç menüsüne giriş yapabilirsiniz. Gelişmiş başlangıç menüsüne giriş yapmak için: Ayarlar uygulamasını açın. Günceleştirme ve güvenlik/Kurtarma/Gelişmiş başlangıç altındaki Şimdi Yeniden Başlat butonuna tıklayın. Daha sonra gelişmiş başlangıç menüsünde önce Sorun Gider’e ardından Bu bilgisayarı sıfırla’ya seçeneğine tıklayın. Daha sonra Her şeyi kaldır seçeneğini seçin. Ve gelen ekrandan İşletim sisteminizi seçin. Daha sonra da gelecek olan ekrandan Windows’un kurulu olduğu sürücüyü silmek için ilk seçeneği, bütün diski silmek için 2. seçeneği seçin. Daha sonra yine gelen ekrandan seçeceğiniz seçenek önceki Windows sürümlerindeki Hızlı Biçimlendir/Biçimlendir seçeneğine benziyor. 2. seçenek daha güvenlidir fakat biraz daha uzun sürebilir. Son olarak karşınıza gelen ekrandan Sıfırla seçeneğine tıklayın. Ve yeniden Windows 10 sisteminize kavuşabilirsiniz.

 70. İbrahim Barış Tarih:

  Merhabalar Win 8.1 Pro kullanırken Sürüm yükseltmeyle Win 10 Proya geçtim. Ancak wep kamerası çalışmıyor şuan hata kodu olarak 0x80070057 bu yazıyor. Sürücü güncellemesi update yaptığım halde güncel diyor. Wep kameranın sürücüsünü internetten indirip denedim yok oda olmadı ne Windows 10 kamera uygulaması açıyor ne skpe nede sürücü ile yüklediğim program sorun nedir sizce ?

  • Merhaba İbrahim bey. İlk olarak Aygıt yapılandırmayı kullanmanızı önereceğim. Bunun içinde Donanım ve Aygıtlar sorun gidericisini açmanız gerekiyor. Açmak için Başlat düğmesine tıklayın ve sonra Denetim Masası’nı tıklayın. Arama kutusuna sorun giderici yazın ve Sorun giderme öğesini tıklatın. Donanım ve Ses altında, Aygıtı yapılandır’ı tıklatın.‌ Yönetici izni gerekiyor o vakit Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

   Diğer bir yöntem olarak, ayarları sıfırlayabilirsiniz.

   Windows Defender yazılımını devre dışı bırakabilirsiniz.

   Veya FN tuşu ile aktif hale getirebilirsiniz.

   Catalyst control center yazılımını silip deneyin. Daha sonra tekrar yüklersiniz.

   Güncel driverı indirin. Aygıt yöneticisinden driverınızı güncelleye tıklayın. Bunu yaparken sürücü yazılımını bilgisayarda tara kısmını seçin ve gözat kısmından indirdiğiniz driver dosyasını seçin.

   Ve son olarak da Bios’unuzu güncelleyin.

 71. Levent Tosun Tarih:

  Merhabalar ahmet bey windows 10 yükledikten sonra dvd sürücüsü çalışmıyor. diski tak bir disk takın uyarısı alıyorum.ayrıca bilgisayar açıldıktan sonra run DLL yazısının altında c:progra-1\common\-1\system\syssmenu.dll başlatmada sorun. Belirtilen modül bulunamadu uyarısı 3 defa çıkıyor.
  bilgisayarım packard bell i5 işlemcili yardımcı olurmusunuz.

  • DVD sürücüsünün üreticisinin sitesinde güncel driverını indirin ve kurun. Windows update üzerinden son güncelleştirmeleri yükleyin.

   c:progra-1\common\-1\system\syssmenu.dll başlatılamadı hatası çözümü için ise : Bu linkteki dosyayı indir sonra da çalıştır. Daha sonra sarı ile işaretlenmiş olanlar bulunamayan kısayollardır ve hataya bunlar sebep olmaktadır. Bu yüzden sarı ile işaretli olanların hepsini “sağ tık > delete” ile silmeniz gerekiyor.

   İyi günler Levent bey.

 72. Mustafa Tarih:

  abi (windows 7 starter) windows 10 u yüklerken şarj bitti daha da açılmıyor
  açmak için ugraştım ve bana 3 seçenek sundu
  1-windows yükleme diskinizi takın
  2-dil ayarlarını seçin
  3-hatayı düzeltin sorun şu ki bunlarında hiçbiri çalışmıyor yardımcı olurmusunuz

 73. Nedim Tarih:

  Windows 8.1 derken tüm güncelledi yaptıktan sonra Windows 10 yukseltme yaptım şifre yerine gelene kadar her şey normal iken şifreyi girdikten sonra masa üstü siyah olarak gözüküyor görev yöneticisini sadece Aca biliyorum ordanda yeni görev oluşturdan Explorer. Exe yaptığım halde ekran eski haline dönmedi bi yardımcı olurmusunuz

 74. Emrecan Tarih:

  Selamünaleyküm arkadaşlar hemen konuya gireceğim normalde benim pc win10 ,dayımınkinide 4 gündür win10 yapmaya çalışıyorum ama hep aynı sorunu veriyor sorun şu ki indermeyi başlatıyorum herşey güzel gidiyor pc yeniden başlıyor %lik ekran dolarken %22de kalıyor ve pc kapanıyor yeniden açtığımda ise win10 gibi açılıyor ekranda ‘restoring your previous version of Windows ‘ yazısıyla karşılaşıyorum ve ve geri win7 olarak açılıyor bunun sebebi nedir ne yapmalıyım?

  • Merhaba Emrecan. Güncelleştirmeleri denetlerken Bu tarz bir hata alırsanız, Windows bilgisayarınız için güncelleştirmeleri tanımlamak için kullandığı geçici güncelleme dosyalarını kaldırmanız gerekiyor. Yüksek ihtimalle bu çözüm sizin işinizi görecektir. Geçici dosyaları kaldırmak için ilk önce Windows Update hizmetini durdurun, daha sonra geçici güncelleme dosyaları silin ve Windows Update hizmetini yeniden başlatın.

   Windows Update hizmetini durdurmak veya başlatmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

   Arama kutusuna Bilgisayar Yönetimi yazarak Bilgisayar yönetimini açın. Daha sonra Hizmetler ve Uygulamalar seçeneğine tıklayın. Hizmetler’e seçeneğine tıklayın. Windows Update seçeneğini bulun ve üstüne çift tıklayın. Daha sonra bir ekran gelecektir gelecektir. Orada Durdur veya Başlat seçeneğine tıklayabilirsiniz.

   Geçici güncelleme dosyalarını silmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

   İlk olarak C:\Windows\SoftwareDistribution bu dizine ulaşın.

   Daha sonra DataStore klasörünü çift tıklayın ve ardından klasördeki tüm dosyaları ve klasörleri silin. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

   Ve daha sonra Geri düğmesini tıklayın. SoftwareDistribution klasöründe bulunan Download klasörünü çift tıklayın ve ardından bu klasördeki tüm dosyaları silin. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

   Daha sonra Sistem Güncelleştirme Hazırlıklılığı Aracını indirin ve çalıştırın. Son olarak da Windows 10 yükseltmesini yeniden deneyin.

   Windows 7 32 bit (x86)

   Windows 7 64 bit (x64)

   Şimdi yukarıdaki çözüm yöntemi işe yaramaz ise aşağıdaki yazılımı indirin ve çalıştırın. Sonra yine Windows 10 yükseltmesini deneyin.

   Get Windows 10 Yazılımı İndir

 75. Salim Tarih:

  S.a hocam bnm problemim cok farkli mümkünse lütfen yardimci olun.
  Gecen hafta win7 den 10 a yüselttim.bilgisayarin otomatik sorun gidericisi acildi ve bilg. Kisir döngüye Girdi yeniden baslatip tekrar ayni sorun giderici menüsüne geliyor Artik masa üzerine de ulasamiyorum…Format yada bi önceki ayarlarlarada dönemiyorum sürekli bi kisir döngü söz konusu .

 76. Salim Tarih:

  Bilg. Mrkasi HP genelde Formati hep recovery ile atiyordum.artik kisir döngü yüzünden oda mümkün degil.hangisini secersem seciyim bi süre onariliyor diyip aynionarim menüsünü aciyo.bende kurulum yapabilecegim win CD veya yada stick teyze yok.lütfen yardim

  • O halde bilgisayarı Güvenli modda açıp sistemi geri yüklemelisin. (Dosyaların kaybolabilir.)

   Bilgisayarı Güvenli Modda açmak için : Bilgisayarınız yeniden başlatılırken F8 tuşuna tekrar tekrar basın. F8 tuşuna Windows logosu görüntülenmeden önce basmanız gerekiyor.

   Güvenli modda sistemi geri yüklemek için ise: Bilgisayarda oturumunuzu açın. Daha sonra Komut isteminde rstrui.exe yazıp Enter tuşuna basın. Bu işlem yeterli olacaktır.

 77. Musty Ozcan Tarih:

  Merhaba. Bende Casper Nirvana NB 15.6 Kullanıcısıyım ve Windows 10 yükseltmesini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarıma FN tuşu çalışmamaya başladı üstelik yukarıda söylenilen adımları da uyguladım fakat olmadı . Lenova sürücüsünü kaldırılmasını söyleyen arkadaşların dediğini de yaptım fakat bu seferde mausepad çalışmamazlık yaptı. yardım eder misiniz fn tuşlarını nasıl çalıştırabilirim ?

  • İlk olarak Başlangıç ekranında Yönetimsel araçlar diye aratın.
   Daha sonra açılacak olan pencerede Hizmetler’i çalıştırın.
   Hizmetler içinde İnsan Arabirim Cihazları hizmetini seçin ve sağ tıklayıp, Özellikler penceresini açın.
   Başlangıç türü olan kısmı Elle yerine Otomatik’i seçin
   Aynı penceredeki Başlat düğmesine basın.
   Ve tamam diyerek pencereyi kapatın.
   Son olarak da bilgisayarı yeniden başlatın.

   Bu çözüm işe yaramaz ise yine yorum yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

 78. İnternet hızına göre değişiyor Ahmet bey. Yükseltmeye başlamadan önce Windows 10 güncellemesinden hariç diğer bütün güncellemeleri yükleyin. Ve ondan sonra Windows 10 yükseltmesini deneyin.

 79. Hakan Güneş Tarih:

  Selamlar Ahmet bey.
  Samsung NP300E5C model notebook da. Windows 10 a yükselttim. Yükseltirken Easy setting, samsung … solution gibi bir kaç uygulamayı silineceğini söyledi. Şimdi FN lock tuşu çalışmıyor, açılışta num lock kapalı başlıyor. yukarıda verdiğini photkey yükledim. ama düzelmedi

  • Merhaba Hakan bey. Aygıt yöneticisinde fare ve işaretleme aygıtı bölümünde başka bir markaya ait bir sürücü var mı? Var ise onu silin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

   Bir de Samsung Easy Settings Windows 10 yazılımını indirin güvenlik taramasından geçirdikten sonra çalıştırın. Sonra da Ayarlardan tuşların açık olduğuna emin olun ve bilgisayarı yeniden başlatın.

   Ve bios’tan bu tuşların aktif olup olmadığını kontrol edin.

 80. mustafa Tarih:

  Windows 10 kurulum sırasında yarıda keserseniz iptal ederseniz vs.. bu gibi sorun çıkıyor… ÇÖZÜMÜ: C:\ sürücünüzde $windows adı ile başlayan daha önce inen dosyaların kalıntılarının bulunduğu iki klasör olacak onları silin eğer silinmiyorsalar unlocker adlı programcık ile silebilirsiniz…

 81. abdullah Tarih:

  Windows 10sifirlarken dil ve trih bolumunde tklavye ve fare calismiyor fakat pc aciliren isiklari yaniyor.

  • Merhaba Abdullah, Fare Usb 3 portuna takılıysa USB 2’ye takarak deneyin. BIOS’a girip PS2 klavye/fare seçeneğini (varsa) kapatıp only USB olarak ayarlayın ve daha sonra yeniden deneyin. Ve hala hata devam ederse BIOS’u default ayarlara alıp öyle deneyin.

   Bir de BIOS güncellemesi var mı kontrol edip güncelleme yapıp öye deneyin.

   Fareyi değiştirebilirsiniz.

   Sürücülerini güncellemeyi de deneyin.

 82. Merhaba Ahmet Bey,
  Windows 10 u yükledikten sonra laptopum açılıyo açıldıktan bi süre sonra ekran siyah hic bir şey görünmüyo sadece fare gözüküyo.Lütfen yardımcı olur musunuz?

  • Windows 10 siyah ekran hatası çözümü başlığındaki konumuzu bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

   Bir de siyah ekran geldiğinde CTRL+ALT+DELETE kombinasyonu ile görev yöneticisi başlatın. Daha sonra Yeni görev diyerek explorer.exe yazın ve çalıştırın. Sonra Sistemi geri yüklemeyi deneyin veya Windows Update üzerinden güncelleştirmeleri yükleyin. Büyük ihtimalle bir güncelleştirme yüklenirken yarım kalmış olabilir. Eğer denetlerseniz sorun çözülecektir. Veya dediğim gibi sistemi geri yüklerseniz çözülecektir.

 83. Ahmet bey merhaba.
  Benim sorunumla ilgili yorumları okudum ama denk gelmedim ya size soran olmadı yada ben atladım…
  Benim sorunum bilgisayarı actıgımda mousemin ucunda sürekli işlem yapıyormuş gibi mavi bir yuvarlak cıkıyor. sanki birsey yüklüyormussun yada arkada birşey calısıyormus gibi. hani mouse 2 kere tıkladıgınızda işlem yapar ya. yuvarlak cıkar sonra gider bendeki sürekli gidip geliyor. hatta bu crome actıgımda arkada surekli gidip gidip geliyor. synaptics driverlari yüklüyorum belli bir süre geciyor fakat bilgisayarı kapatıp actıgımda tekrar aynı srunla karsılasıyorum. ne yapmam gerekir. Windows 10 rusca.

  • Arama bölümüne fare yaz daha sonra fare ve dokunmatik yüzey ayarları’na tıkla. Daha sonra ek fare seçenkleri’ne tıkla ve çıkan ekranda İşaretçiler seçenğine tıkla. Ve ayarların aşağıdaki resimde ki gibi ayarlar.

   Windows 10 Fare Ayarları

   Daha sonra bu yöntem işe yaramaz ise Windows Görev Yöneticisi yazılımını çalıştır. İşlemlerden PluginService’i bul ve bu işlemi sonlandır.

 84. win 10 kurulum hatası hata kodu: 0x80080005-0x90016 bu konuyla ilgili yardımınıza muhtaç kaldım bu yöntemi yaparsam yani şuanki yaptıklarınızı yaparsam win 10 yukleyebilirmiyim. Win 8.1 Pro kullanıyorum.

  • C:\Windows\SoftwareDistribution\Download bu klasördeki her şeyi silin. Daha sonra CMD’yi Yönetici olarak çalıştırın ve “wuauclt.exe /updatenow” bu kodu girin. Daha sonra Windows Update’i açın ve Güncelleştirmeler yükleniyor mu kontol edin.

  • teşekkürler güncelleştirmeler yükleniyor yüklendikten sonra win 10 kurabilirmiyim?

  • Dediginiz gibi her şeyi yaptım ama güncelleştirme geçmişine baktım hepsinie başarısiz yazıyor
   güncellemiyorda nasıl ne yapmamı önerirsiniz

  • hatırlarsanız win 10 kurulum hatası almıştım dediginiz işlemleri yaptım ama windows update donup kalıyor bunun çözümü varmı? ve güncellemeler başarısız diyor. lütfen yardım.

  • Merhaba Can bey. C:\Windows\SoftwareDistribution\Download bu klasördeki her şeyi silin. Daha sonra CMD’yi Yönetici olarak çalıştırın ve “wuauclt.exe /updatenow” bu kodu girin. Daha sonra Windows Update’i açın ve Güncelleştirmeler yükleniyor mu kontol edin.

   Daha sonra hala sorun devam ederse Windows Update Sorun Gidericisi yazılımını indirin ve çalıştırın.

 85. uğurr Tarih:

  kolay gelsin benim sorunum hp 250 g3 modeline windows10 32bit işletim sistemi kurdum ilk başlarda sorun yoktu arada klavye ve güç düğmesi kilitleniyor pili çıkardığımda kendine geliyor

 86. alparslan altun Tarih:

  sa öncelikle benim sorunum windows 10 yukledıkten sonra oldu ekran 45 sanıyeye bi gıdıp gelıyor sankı yenıleme yapar gıbı bılgısayar yenıden baslar gıbı oluyor ama bilgisayar hiç kapanmıyor her 50 sanıyeye bi bu oluyor lutfen yardım edermısınız

  • Aygıt Yöneticisi üzerinden Ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar aktif etmeyi deneyebilirsininiz.

   2. yöntem olarak ekran kartını yine aygıt yöneticisi üzerinden kaldıınr daha sonra en güncel driverını indirip kurun.

   Veya inverter kartı bozulmuş olabilir. Bunun nedeni de kondansatör’ün ömrünü doldurup şişmesi olabilir. Yeni bir inverter kartı alıp kendiniz değiştirebilirsiniz. Veya kondansatör alıp inveter kartında ki kondansatörleri değiştirebilirsiniz. Ama inverter kartları da çok pahalı bir şey değildir ve değiştirmesi de çok zor değildir. Fakat bu işlere çok uzaksanız profesyonel birine yaptırmanızı tavsiye ediyorum.

 87. Melike Tarih:

  Merhaba Ahmet Bey,
  Asus dizüstü bilgisayarıma windows10 ilk çıktığında yükledim ve şimdiye kadar sorunsuz kullandım. Fakat yeni fark ettim, C ve D sürücüleri içindeki dosyalar açılmıyor. Bu iki sürücüye de girebiliyorum ama içindeki herhangi bir dosyayı açmayı denediğimde bip sesi çıkıyor ve sonra ekran 1-2sn kırmızı olup masaüstüne dönüyor. Defender ile taradım sorun yok. Nette windows10’da böyle bir sorun hakkında bilgi bulamadım. Sizin bir bilginiz var mı konuyla ilgili?
  Teşekkürler

  • Merhaba, ilk olarak Windows 10 güncellemelerini gerçekleştirin. Daha sonra hala devam ederse Başlangıç Onarma işlemini uygulayın.

   Başlangıç Onarma işlemi için: Gelişmiş Başlangıç Menüsü’nü açın daha sonra Sorun Gider’e tıklayın. Oradan da Gelişmiş Seçenekler’e tıklayın. Oradan da Başlangıç Onarma’ya tıklayın. Daha sonra yeniden başlayacaktır ve karşınıza kullanıcı bölümü gelecektir. Oradan kullanıcıyı seçin daha sonra varsa parolayı girin ve devam edin. Onarım başlayacaktır. Eğer başarısız olursa gelişmiş seçeneklerden yeniden onarmayı başlatabilir veya sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işleminde dosyalarınız kaybolabilir yedeğini almayı unutmayın.

 88. Melike Tarih:

  Merhaba,
  yanıtınız için teşekkür ederim. ”Başlangıç onarma bilgisayarınızı onaramadı” uyarısı aldım her denemede.
  Sıfırlamayı seçmeye de cesaret edemedim. Yedekleme nasıl yapılır bilmiyorum ve güvenemedim. Bilen birisine teslim etmek en doğrusu olacak sanırım.
  Teşekkürler..

 89. Büşra Tarih:

  Merhabalar biligisayarım casper 8.1 di ben bilgisayarımı windows 10 yükselttim iyi güzel her şey ama bilgisayarım uyku modu olmuyor mesela uyku modu yapıyorum tekrar açmak istediğimde kapanıyor ve tekrardan açmak zorunda kalıyorum neyse uyku modu olmuyor diye ben bilgisayarı tekrar 8.1 e çevirdim yine olmadı sistem geri yükleme yaptım yine olmadı yardımcı olabilirseniz sevinirim yoksa bilgisayarımı aldığım yere geri götürmek zorunda kalıcam

  • İlk olarak Güç ayarlarından yapılan işleri kontrol etmemiz gerekecektir. Arama bölümüne Güç seçenekleri yazın. Çıkan bölümde solda bulunan seçeneklerden Güç düğmesinin neler yapacağını seç’e tıklayın. Oradan Uyku düğmesine bastığında Uyku’yu seçin. Ve deneyin.

   Eğer sorun hala devam ederse Windows Update ile güncellemeleri gerçekleştirin.

   Daha sonra Ekran Kartı driverını güncelleyin.

 90. benim leptap dell inspirion ona windows 10 yukletirdim ve ekrani 1saniyelik gidip geliyor bu neden kaynaklaniyor

  • Ekran kartı driverından kaynaklanıyor olabilir. Cihazın üreticisinin sitesinde Windows 10 uyumlu Ekran kartı driverını indirin ve kurun. Daha sonra yeniden başlatın.

 91. ogulcan Tarih:

  kameranızın bağlı oldugundan yada baska bir uygulama tarafından kullanılmadıgından emin olun hatası alıyorum asus K555U kullanıyorum bir türlü düzeltemedim kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin…

 92. Kemalettin Gökkaya Tarih:

  Merhabalar Ben Lenova B 590 kullanıyorum.Bilgisyarrımda Windows 7 yüklü aylar önce Windows 10 yükleme iletisi aldım Belki hilafsız 20 defa denedim bir türlü yükleyemedim. Hep aynı yerde Özellikler ve Sürücüler bölümü yüklenirken % 40 olunca hata veriyor.Hata kodu C1900101-30018 ne yapmalıyım.Daha önce ilk krulumlarda 8007005 demişti o kayboldu şimdi hep aynı hata j-lütfen yardım

  • Windows 10 ile uyumsuz bir driver mevcut galiba. Bunun için yükseltmeye başlamadan önce driverların hepsini güncelleyin. Ve Windows 10 ile uyumlu olduğuna emin olun. Usb veya Bluetooth aygıtı var ise devre dışı bırakın.

   Daha sonra Windows güvenlik duvarını ve varsa anti virüs programını devre dışı bırakın. Ve Windows 10 yükseltmesini tekrar deneyin.

 93. merhaba, windovs 7 kullanıyordum orjinal 10 a yükselttim sorunsuz bir şekilde ama benim sorunum şu
  ekranımda caps lock acik kapali ikonu geliyordu aynı şekilde fn ,num lock ibarelerini göremiyorum dolayısıyla klavyemde ışık olmadığından zorlanıyorum yardımcı olabilirmisiniz rica etsem samsung i 3 işlemcili bir laptopum var.

  • Denetim Masası\Erişim Kolaylığı\Erişim Kolaylığı Merkezi\Klavye kullanımını kolaylaştır ve burada da Geçiş tuşlarını etkinleştir seçeneğini aktif et. Bu sayede Casp lock tuşuna bastığında ses çıkacaktır.

 94. Kemalettin Gökkaya Tarih:

  Ahmet Bey tekrar merhaba . Ben söylediğiniz gibi driver leri aygıt yöneticisine girip tek tek hepsini güncellemeye çalıştım hepsi son günceleleme diye yazdı aynı zamanda güvenlik duvarını kaldırdım virüs programlarını hepsimi denetim masası yolu ile sildim büütün oyunları sildim kaldırdım yetmedi 5 sefer bilgisayarı yeniden başlattım fakat aynı hata aynı yerde özellekler ve sürücüler bölümü %40 olunca C1900101-30018 hatasını veriyor.Ben yaşlıyım ilginizi bekliyorum.Tekrar selamlar.Lütfen

  • İlk olarak arama bölüne CMD yazın ve sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır’a tıklayın. Çıkan soruya evet diyerek devam edin. Karşınıza gelecek olan ekrana aşadağıki komutları sırası ile yazın.

   İlk komutlar :
   net stop wuauserv (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net stop cryptSvc (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net stop bits (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net stop msiserver (Komutu girin ve Enter’a basın.)

   Bu komutları girdikten sonra Enter’a basın ve aşağıdaki komutları girin :

   ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old (Komutu girin ve Enter’a basın.)

   Bu komutları girdikten sonra da aşağıdaki komutları girin:

   net start wuauserv (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net start cryptSvc (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net start bits (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net start msiserver (Komutu girin ve Enter’a basın.)

   Daha sonra Exit komutunu girerek çıkış yapın ve tekrar deneyin.

 95. Kemalettin Gökkaya Tarih:

  Selamlar Ahmet Bey Biliyorum çok oldum ama son bir soru son bir cevap rica ediyorum.Yukardaki yazdığınız komutları tek tek girdim çeşitli cevaplar geldi cevapların olumlu olduğunu anlamam için nasıl bir cevap gelmeli.Yardımınızı diliyor ve bekliyorum. Selam ve sevgiler

  • net stop wuauserv (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net stop cryptSvc (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net stop bits (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net stop msiserver (Komutu girin ve Enter’a basın.)

   Bu komutlar çalışan hizmetleri durduruyor.

   Ve bu komutlar ise

   net start wuauserv (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net start cryptSvc (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net start bits (Komutu girin ve Enter’a basın.)
   net start msiserver (Komutu girin ve Enter’a basın.)

   durdurduğunuz hizmetleri çalıştırıyor.

   Yani gelen cevaplar işlemin gerçekleştiği ile ilgilidir. Eğer işlem gerçekleşmez ise error hatası verir zaten. Bu işlemlerden sonra yükseltme işlemine yeniden başlamanız gerekiyor.

 96. Bluetooth aygıtınız var ise çıkartın. Daha sonra aygıt yöneticisinden bu aygıtı devre dışı bırakın.

  USB aygıtı var sa onu da çıkarın ve devre dışı bırakma imkanınız var ise bunu da bırakın.

  Antivirüs programı var ise devre dışı bırakın. Daha sonra Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakın.

  Var olan bütün sürücüleri güncelleyin.

  Saat, dil ve bölge seçimini doğru bir şekilde yapın.

  Disk alanında Windows 10 için 15 GB’ta yakın yer olduğuna emin olun.

  Windows 10 yükseltme işlemine başlamadan önce C: sürücüsünde şu klasörleri silin:

  $Windows.~WS

  $Windows.~BT

  Windows 10’u yükseltme için Windows 10 yükleme aracını kullanın.

  Bunları deneyin, hata hala devam ederse temiz kurulumu deneyebilirsiniz.

 97. Asus windows10 K555U aldık iki aylık makine ilk 15 gün bağlantı sıkıntısı yoktu.Şimdi bağlantı sıkıntısı var.5 dakikada bir bağlantı kesiliyor tekrar bağlantı için şifre giriyorum.işimi yapamıyorum.yardımlarınızı ricaederim.

  • Bilgisayarım’a sağ tık yapın > Yönet’e tıklayın > gelen ekrandan Aygıt Yöneticisi seçeneğine tıklayın > Ağ bağdaştırıcıları seçeneğine tıklayın ve Wireless Network Adapter’e sağ tıklayın > Güç bölümündden Güç kazancı sağalamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğini kaldırın. Aynı şekilde Ethernet Controller’e sağ tıklayıp yapmalısın.

   Daha sonra CMD’yi yönetici olarak çalıştırın. Ve aşağıdaki komutları sırası ile girin.

   1 – netsh int ip reset a.txt (Komutunu girdikten sonra Enter’a basın.)

   2 – netsh winsock reset (Komutunu girdikten sonra Enter’a basın.)

   3 – netsh winhttp reset proxy (Komutunu girdikten sonra Enter’a basın.)

   4 – netsh advfirewall reset (Komutunu girdikten sonra Enter’a basın.)

   5 – ipconfig /flushdns (Komutunu girdikten sonra Enter’a basın.)

   Birde Driver’ı güncellemeyi unutmayın. İşlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

 98. Merhaba hocam bende biligisayarımı win7 ultımate olarak kullanıyorum ve 10 yukseltmek istedım gerekli dosyalar indirilirken elektrıkler gitti ve pc kapandı oldugu gibi ve şimdi yeniden yüklemeye calıstıgımda ise ”Kurulum’u başlatmada bir sorun oluştu. Aracı kapatın , bilgisayarınızı başlatın ve aracı çalıştırmayı yeniden deneyin.” bu hatayı alıyorum. Bi yardımcı olursan sevinirim.

  • Daha önce indirme işlemi olduğu için yarı da kalsa bile bazı dosyalar Bilgisayarım C sürücüsünde bulunan C:$Windows.~BT klasörüne inmiştir. O yüzden bu hatayı alıyorsunuz. Bu klasörün içine girin ve içinde Windows 10 ile alakalı dosya var ise hepsini silin ve yeniden deneyin.

 99. merhabalar ben Dell ınspıron 5050 dizüstü bilgisayarıma dün windows 10’u yükledim 4 saatlik yüklemenin ardından bilgisayarımın ana ekranı kapkaranlık oldu giriş yapabiliyorum ama ekran 1 sefer gözüktü sonra karardı bunun nedeni sizce nedir? şimdiden teşekkürler.

  • Ekran kartından kaynaklanıyor olabilir. Windows 10 ile uyumlu olmadığı için bu tarz sorunlar meydana gelebiliyor. Güvenli moddan giriş yaparak Aygıt yöneticisinden Ekran kartı driverını devre dışı bırakıp daha sonra bilgisayarı açtığında Windows 10 ile uyumlu olanını üretici sitesinden bulup yüklerseniz sorun çözülebilir.

   Veya siyah ekran var iken CTRL-ALT-DELETE tuşlarına basın. Daha sonra Görev yöneticisi deyin. Sonra da yeni görev seçeneğine explorer.exe yazın. Bilgisayar açılırsa dediğim driver işlemini yapabilirsiniz. Bir Windows Update üzerinden bütün güncelleştirmeleri yükleyin.

 100. Merhaba kolay gelsin ben lenova Z570 kullanıyorum kamera çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim.

 101. Seyfullahilkan Tarih:

  Selâmün aleyküm hocam Toshiba satalite bilgisayarıma Windows 10 yükledim ilk başta bazı hatalar vardı sonra bunlar düzeldi şimdi ise bilgisayarimin klavyesi ilk şifre girmemde sorunsuz çalışıyor daha sonra ise kendisini kilitliyor e hiçbir tus calismiyor daha sonra kendisine gliyor ama baya bi zaman alıyor bu yardimci olursaniz sevinirim.

  • Klavye sürücüsünü güncellemenizi öneririm. Özellikle üretici sitesinden Windows 10 ile uyumlu olanı var ise onu indirip el ile kurmanız çözüm olabilir.

   Bir diğer çözüm yöntemi olarak;

   Arama bölümüne Regedit yazın ve çıkan sonuca tıklayın. Daha sonra aşağıdaki adıma ulaşın.

   HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Class

   Class yazan yerin üstüne tıklayın ve CTRL-F yapıp arama kısmına “4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318” yazın ve aratın.

   Daha sonra UpperFilters seçeneğine çift tıklayın ve içerde yazan herşeyi silip sadece “kbdclass” yazın.

   İşleminiz bu kadar, driver güncellemesi işe yaramaz ise 2. yöntem mutlaka işe yaraması gerekiyor. İyi günler dileriz.

 102. Win 8.1 lisanlı kullanıcısıyım. Bilgisayarım HP stream x360. Win 10 yüklemesini yaparken “lütfen harici depolama medyasını yerleştirin ve tamama basın” uyarısı aldım.Bilgisayar gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra benden 14GBlık harici bellek istedi. Yükseltmeyi yapıyordu ki bu uyarıyı verdi. Harici belleği takıp çıkardım ama sorun çözülmedi ve pc açılmıyor.

  • Windows 10’u indirirken böyle bir hata alabilirsiniz fakat kurulum sırasında bu hatayı vermesi, tam olarak tanımlayamadığımız bir durum. Sorunu biraz daha açıklayabilir misiniz?

   Ve hani bu soruna dayalı olarak Sabit Diskinizde yeterli alan mevcut mu? Büyük ihtimalle güncellemeleri indirirken bu hatayı veriyor.

 103. Ahmet Bey Merhaba,
  Yaklaşık 1 ay kadar önce, bilgisayarıma otomatik olarak windows 10 yüklendi. Çok memnun kalmadım, bilgisayarı yavaşlattı ama alışmaya çalışıyorum. Sesi çıkmıyordu, internetten komutlar yardımı ile sorunu çözdüm. Şimdi de DVD sürücüsünde hata var. cd’in yabancı dil sesi geliyor sadece, Türkçe diline çeviremiyorum ve görüntü yok, ekran siyah. İnternetten çözümü bulamadım. Bilgisayarım, Toshiba Satellite L750/755.. Yukarıda açıklamış olabilirsiniz, okumaya çalıştım ama bulamadım benimle aynı sorunu yaşayanı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

 104. HP Destek ile görüştüm. Windows 10 yükseltmesini henüz tavsiye etmediklerini sürekli güncelleme yapıldığı için yükseltme sırasında pc işletim sistemine ve harici belleklere zarar verici durumla sıklıkla karşılaştıklarını belirttiler. HP Orjinal 8.1usb yazılımını ücretsiz tarafıma gönderdi. Elimdeki 1TB HDD ise çalışmadığından microsoft’a bildirdim. Microsoft ise hatayı kabul etti HDD’yi kendilerine göndermemi, sıfır 1 TB HDD’yi tazmin olarak tarafıma göndereceklerini belirttiler. Sorun HP ve microsoft’un hatayı kabul etmesi ile çözüldü. Tabi olan bellekteki verilere oldu.

  • Sorununun çözülmesine sevindik. Umarım bir daha böyle talihsiz olaylar yaşamazsınız. Ayrıca paylaştığınız için de teşekkür ederiz.

 105. merhaba dell inspiron n5510 laptobum var normalde win7 kullanıyordum win10 güncelllemesi geldi ve yükselttim yükseltmeden sonra görev çubuğu kendiliğinden üste çıkıyor oyun oynarken veya video izlerken çok oluyor. (görev çubuğu üste çıkıyor derken normalde mauseyi görev cubuguna yakaştırınca kendini göstermesi olayının kendi kendine gerçekleşmesi) görev çubuğu sabitleyemedim çözümü var mı?

 106. casper all in one pc kullanıyorum ve win 10 a geçtiğimden beri düşük fps alıyorum ekran kartı sürücüsünü indirim ve kurdum ona rağmen fps düşüyor nvidia ekran kartı bulunmakta şuan

 107. Merhaba, ben windows 7 kullanıyorum. Win 10 geçmek istedim bugün, windows 10 u alın penceresinden hemen yükseltin bağlantısına tıkladım indirme başlatılıyor yazısı aldım fakat bu işlem bitmedi yaklaşık üç saat bekledim. Bu durum normal mi beklemeli miyim yoksa bu indirme işleminde bir sıkıntı mı var. Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler…

 108. Ali ASLIYÜCE Tarih:

  Ahmet Bey Merhaba, TOSHIBA SATELLITE L655-1K9 Laptop’a, otomatik gelen sistem tavsiyesi ile WIN 10 yükseltme işlemi uyguladım. saatler süren yükseltme işlemi sonucunda, normal açılış gösterisi sonunda hoşgeldiniz göründükten bir iki dakika sonra masaüstü ekran görüntüsü görünür görünmez bir saniye aralıkla flaş yapmaya başlıyor, flaş yaparken ikonlar üzerinde herhangi bir seçim yapılmasına izin vermiyor ve yaklaşık bir dakika sonra siyah ekran ve mouse simgesi görüntüsüne dönüşüyor ve öylece kalıyor. Değerli yardımlarınızı rica ediyorum.
  saygılarımla

  • CTRL+ALT+DELETE kombinasyon tuşları ile Görev yöneticisini açın. Daha sonra yeni görev’e tıklayın ve explorer.exe yazarak enter’a basın. Sonra Windows Update üzerinden güncelleme işlemini gerçekleştirin.

 109. Rüveyda Tarih:

  Merhaba, hp protect smart modelinde bilgisayarımı windows 10 a yükselttim.Bilgisayarım yüklendikten sonra oturum aç geliyor.Girişimi yapıyorum daha sonra ekran siyah oluyor ve masaüstü hiçbir şekilde gelmiyor.Ne yapabilirim?

  • CTR-ALT-DELETE tuşları ile Görev yöneticisi açma işlemini gerçekleştirin. Veya direkt Görev çubuğuna sağ tıklayıp Görev yöneticisi açın. Daha sonra yeni görev diyerek explorer.exe yazıp enter’a basın. Bu işlemden sonra düzelme olur ise Windows Update üzerinden güncelleme yapın. Eğer sorun devam ederse yine aynı şekilde bilgisayarı açıp Sistem geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Windows 10’da Windows Update uygulamasına Denetim Masası’ndan ulaşılmıyor. O yüzden Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Windows Update adımlarını takip etmeniz gerekiyor.

   Fakat denetim masasından da Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güvenlik ve Bakım bu bölüme ulaşarak Sorun giderme yazılımını kullanabilirsiniz.

 110. burak yıldırım Tarih:

  selamun aleyküm bende dell INSPIRON N5110 model laptop var windows 10 a yükselttim tüm fonksıyonlar yerınde fakat HDIM kablosunu taktıgımda HDIM gırısı etkın hale gelmıyor yanı görmüyor bu konu hakkında yardımcı olursanız sevınırım

  • Merhaba Burak Bey,

   Windows 10 pek çok sürücüyü otomatik olarak kurabiliyor fakat bazı sürücüler sorun çıkarabiliyor. Bu yüzden Windows 10’a geçiş yaptıktan sonra sürücüleri tek tek kontrol etmekte yarar var. HDMI girişinin sorunsuz bir şekilde çalışması için aşağıdaki sürücülerin sisteminizde kurulu olması gerekiyor. İndirme bağlantılarına tıklayarak bu sürücüleri indirin ve tek tek kurun. Sürücü zaten kuruluysa herhangi bir işlem yapmadan kurulum sona erecektir. Kurulu değilse ya da kurulu olan sürücü güncel değilse kurulumu yapacaktır.

   Not: Dell Inspiron N5110 model bilgisayarın Windows 10 sürücüleri henüz yayınlanmamış. 1 tanesinin Windows 8 64 Bit, diğerlerinin Windows 7 64 Bit sürümlerini paylaştım. Çok büyük bir ihtimalle bu sürümler Windows 10’da da çalışacaktır.

   Intel HM67 Express Chipset Family Driver (Windows 7 64 Bit): http://downloads.dell.com/chipset/R292253.exe
   Intel Management Engine Interface Driver (Windows 7 64 Bit): http://downloads.dell.com/chipset/R292194.exe
   Realtek RTS5138 Card Reader Driver (Windows 8 64 Bit): http://downloads.dell.com/FOLDER00730493M/22/CardRead_Realtek_W8_X00_A00_Setup-CFP4Y_ZPE.exe
   Wistron USB 3.0 Host Controller Driver (Windows 7 64 Bit): http://downloads.dell.com/chipset/R309746.exe

 111. İyi günler , ben windows 10 kurulumunu indirdim açtım bilgisayarı yükselti seçtim sseçtim ilerledim ancak bir şey oldu yazdı bu yukarıda dediklerinizi linki nereye yapıştıracağız ?

 112. iyi Günler hocam bende win 7 den win 10a yükseliyodumki en son Güncelestirmeler alınıoyr / denetleniyor yazısında oyle kaldı ıkı saatdir bekliyorum yaw cıldırcam yardım edermısın

 113. Caner Horuz Tarih:

  Casper Nirvana 15.6 Nb Beyaz bir laptop sahibiyim bilgisayarıma windows 10 yüklediğimden beri “E” ve “3” tuşlarım ara sıra çalışmamakta bazen uzunca ve sert şekilde bastığımda çalışıyor bazn ise hiç birşy yapmama gerek kalmadan çalışıyor bunun sebebi ne olabilir acaba? Diğer bütün tuşlar sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Eğer hiç yapmadıysanız Windows Update üzerinden güncelleştirme yapmanızı öneririm. Ama yine bu sorununun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum. Büyük ihtimalle donanımsal bir sorun var. Çalışmayan tuşları çıkarabilirseniz çıkarın ve temizleyin. Hala sorun devam ederse bir bilgisayarcıya götürebilirsiniz.

 114. s.a hocam benim pc lenovo y510p daha önce 4-5 kez kurdum windows 10u fakat bu sefer sorun yaşadım pc windows 10u indirmiyor. windows 10u alın ekranında simdi indiri seçiyorum indirme başlatılıyor diyor öyle kalıyor dön dön bi hal oluyor hata falanda vermiyor bi türlü indirme başlamıyor nedir bunun sebebi

  • Daha öncesinden Windows 10 indiği için inmiyor olabilir.

   C’ye girin ve Gizlid dosyaları göster seçeneğinia aktif edin. Daha sonra C:\$Windows.~WS\Sources bu dizinde Windows 10 var mı kontrol edin. Zaten inmiş ise tekrar indirirken hata çıkarıyor olabilir.

   Birde Güncelleştirmeler C:\Windows\SoftwareDistribution\Download buraya iniyor, o yüzden burayı da kontrol edin.

 115. Çağlar Tarih:

  Merhaba Ahmet bey,

  Herşeyi okuayamadım hatamın çözümünü söylediyseniz kusura bakmayın şimdiden.

  Asus leptopumu win 10 yüklü şekilde satın aldım. Linsanslı win 10 sahibiyim. Bilgisayarımı sıfırlamak herşeyi kaldırıp tekrar kurmak istedim. Kurtarma seçeneklerinden bilgisayarımı sıfırlamayı denedim fakat Bilgisayarınızı sıfırlarken bir sorun oluştu. Hiç bir değişiklik yapılamadı sorunu ile karşılaşıyorum. Sistem geri yükleme yaptım o da stabil çalışmadı. Ne yapmam gerek. Şimdiden teşekkürler. http://hizliresim.com/3L40LM ( sorun resimdeki gibi )

 116. hidayet kasap Tarih:

  selam aleykum abi,
  lenovo g510 kamera bulunamadı çıkıyor ekranda. bir türlü düzeltemedim

 117. mustafa vural Tarih:

  asus x550vc kullanıyorum win10a geçtiğimden beri kameramı kullanamıyorum win10 güncellemeleri yüklenir yüklenmez hata veriyor kameranın ışığı yanıp sönüyor ve açılmıyor.bi kaç kere çalıştırdım eski sürücelri felan yükleyip ama olmuyor win10da bi sıkıntı var ve ben bunu aşamıyorum lütfen yardımcı olun.

  • Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Bilgisayarı Sıfırla seçeneği ile bilgisayarı sıfırlamayı deneyin. Fakat dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

  • İlk olarak CMD’yi yönetici olarak çalışıtırn ve SFC /scannow bu komutu girin. Daha sonra işlem bitince yeniden deneyin.

   Sorun devam ederse Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun ve öyle deneyin.

 118. Kerim Çoşkun Tarih:

  Merhabalar
  Windows 10 yüklemesi yaparken yükleme sonunda ‘ bir şey oldu’ hatası verip yükleme tamamlanmıyor. Sorun nedendir acaba nasıl çözebilirim. Yukarıda bahsedilen çözümlerin bir faydasını göremedim acaba başka bir çözümü var mı? Teşekkür ederim.

 119. Merhaba Acer Aspire One Happy Netbook kullanıyorum. Windows 7 Starter yüklü. Güncelleme uygulamasında uyumlu diyor. Güncelleye basıyorum indirme başlatılıyor diyor fakat bir türlü başlamıyor. Gece başlattım sabah kalktığımda hala aynı şeyi diyordu ne yapabilirim ?

  • $windows.~WS ve $windows.~BT bu klasördeki her şeyi silin. C:\Windows\SoftwareDistribution\Download ayrıca bu dizine ulaşın ve buradaki her şeyi silin. Ve yüklemeyi yeniden deneyin.

 120. mustafa Tarih:

  sıfırlama hatası oluşuyor dosyaları sakla dediğim zaman acaba bu sorunu nasıl çözebilirim önceki sıfırlamalarda hiç bir sorun olmamıştı .teşekkürler

 121. mustafa Tarih:

  herhangi bir hata kodu yok bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorunla karşılaştık hiçbir değişiklik yapılmadı diyor .

  • Eksik veya bozuk sistem dosyası yüzünden bu hatayı alıyorsunuz. Bunu çözmek için:

   Aramaya CMD yazın ve sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır deyin. Siyah bir ekran gelecektir. Bu ekran satırına SFC /SCANNOW komutunu girin ve enter’a basın.

   İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve sıfırlamayı yeniden deneyin. Eğer sorun devam ederse aşağıdaki komutu girin:

   Dism /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

   aynı şekilde bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

   Sorun hala devam ederse Temiz kurulum yapman gerekebilir.

 122. Acer diz ustu bilgisayarim var windows10 a yukselttikten sonra bir daha acilmadi ekran goruntusu hic gelmiyor yardimci olursanız çok sevinirim kolay gelsin

  • Siyah ekranda iken CTRL+ALT+DELETE tuşları ile Görev Yöneticisi uygulamasını açın. Daha sonra Yeni görev seçeneğine tıklayın ve explorer.exe yazarak Enter’a basın. Ekran kendine gelecektir. Bu işlemden sonra ekran kartı driverınızı güncelleyebilir veya sistem geri yükleme işlemini yapabilirsiniz. Hatta yine CTRL+ALT+DELETE tuşlarını kullanarak sağ alt yer alacak güç düğmesine tıklayın ve Shift tuşuna basılı tutarak Yeniden başlat seçeneğine tıklayın. Gelecek olan Gelişmiş Başlangıç Seçenekleri ekranından Sorun gider > Bilgisayarı sıfırla işlemini yapın. Fakat dosyalarınız kaybolabilir o yüzden yedek almayı unutmayın.

 123. windows 10 caps lock ve numlock tuşuna bastığımda sağ alt köşede işaret cıkıyor caps lock acıldı caps lock kapandı diye bunu nasıl kapatabilirim

  • Arama bölümüne Erişim Kolaylığı yazın ve çıkan Erişim Kolaylığı Merkezine tıklayın. Daha sonra Klavye seçeneğine tıklayın. Geçiş tuşlarını etkinleştir seçeneğini işaretlidir büyük ihtimalle bu kutucuktaki işareti kaldırın.

 124. Aynur Özocak Tarih:

  windows 7 olan bilgisayar kendini windows 10 a yükseltmiş fakat siyah ekranda kalmış ? kapattım açtım windows logosundan sonra siyah ekranda saatlerce kalıyor ? sorunla ilgili önerilerinizi bekliyorum.teşekkürler

  • CTRL-ALT-DELETE tuşlarına basın ve Görev Yöneticisini açın. Daha sonra Yeni görev seçeneğine tıklayın. Çıkan kutucuğa explorer.exe yazıp Enter’a basın. Bilgisayar kendine geldikten sonra Windows Update üzerinden genel bir güncelleme yapın. Ve ekran kartı driverınızı güncelleyin.

 125. Atakan Kurutaş Tarih:

  Abi ben Windows 10 kullanıyorum elimde Windows 8.1 Pro iso var setup dan kurulumu açıyorum Bir şey oldu diye sorun çıkıyor nasıl çözcem

  • Kurulumu bu şekilde başlatırsanız hata alırsınız. iso dosyasını bir usb veya dvd’ye yazdırmanız gerekiyor. Yazdırdıktan sonra bios’tan birincil hale getirin ve açılış sırasında sizden bir tuşa basmanızı isteyecektir. Basarak kurulum aşamasına geçebilirsiniz.

 126. casper nirvana laptopum var win 8.1 yüklü içinde, win 10’a yükselttim sonra format attım win 8.1 oldu yine bu sorunu nasıl aşabilirim bilen birisi var mı acaba?

 127. emingenco Tarih:

  Win8 kullanıcısıyım update ekranımda Başlarken’e tıklayıp dosya indirirken hata alıyorum.
  Bulunan hatalar:
  Kod C0000005 Windows Update bir sorunla karşılaştı.
  Nasıl düzeltebilirim?

  • Bu hata için ilk olarak “C:\Windows\System32″ dizinine ulaşın. Klasörün içinde boş bir kısımda mouse ile sağ tıklayın ve görünüm seçeneğinden ayrıntıları seçin. Klasör içerisindeki dosyarın bulunduğu yerde yukarıda Adı / Boyut / Tür ve Değiştirilme tarihi yazılarını göreceksiniz. Buradan Tür sekmesine tıklayın. Daha sonra .cpl uzantılı dosyalar kısımına gelin. Eğer burada sıralanan cpl dosyaları aşağıda orjinal windows kurulumuyla gelen cpl dosyalarından fazla yada farklı dosyalar var ise bu dosyaları silin.

   Orjinal dosyalar:

   “appwiz.cpl
   bthprops.cpl
   collab.cpl
   desk.cpl
   Firewall.cpl
   hdwwiz.cpl
   inetcpl.cpl
   infocardcpl.cpl
   intl.cpl
   irprops.cpl
   joy.cpl
   main.cpl
   mmsys.cpl
   ncpa.cpl
   powercfg.cpl
   sysdm.cpl
   TabletPC.cpl
   telephon.cpl
   timedate.cpl
   wscui.cpl ”

   silerken dikkatli olun.

 128. serkan deger Tarih:

  Merhaba asus laptop imi Windows 8.1 den Windows 10 yükselttim fakat bilgisayar kapandı bir daha açılmadı Power tuşuna basıyorum ama bilgisayar acilmiyor

  • Bilgisayarınızın modeli nedir? Ayrıca daha fazla bilgi verebilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Yükselttikten sonra hiç kullandınız mı? Herhangi bir program yüklediniz mi? Yükseltme doğru bir şekilde tamamlandı mı?

 129. Serkan değer Tarih:

  Asus k555l wındows 10 indirildikten sonra yuklenme asamasına gectı %2 falan olurken kapandı bı daha acılmadı .wındows ındırıldı fakat yuklenmedı power tusuna basıyorum hıcbır tepki yok pcde tesekkurler

  • Windows 10 bu tarz bir hataya sebep olmaz. Kurulamayabilir, hata verebilir, yarıda kesebilir fakat hiçbir zaman bilgisayarınızın açma tuşuna tepkisiz kalmasına sebep olmaz. Sanırım farklı bir hata meydana gelmiş.

   Eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, bilgisayarınızın fişini çıkarın, birkaç saniye bekledikten sonra tekrar takıp çalıştırmayı deneyin. Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, önce fişini, sonra bataryasını çıkarın ve birkaç saniye sonra bataryayı takmadan, sadece fişi takarak tekrar çalıştırmayı deneyin.

 130. Omer Hurrem CIBELIK Tarih:

  Sayın Ahmet YILMAZER Kardeşim Merhabalar,
  Öncelikle WIN 10’la ilgili TÜM sorulara zaman ayırıp cevapladığınız için sonsuz teşekkürler!
  Benim karşılaştığım sorun biraz farklı, yüklemede sorun çıkmadı ama bir haftadır her sabah (Desktop kullanıyorum)
  açtığımda yaklaşık 30 saniye içinde açılıyor ve yükleniyor ama ne e-mail’ler içinde ya da SEARCH için bir şey aramak isterken satıra harfleri YAZMAMA İZİN vermiyor! Bir arkadaşımız tavsiyesiyle bir kaç kez bilgisayarı kapatıp açtım
  3ncü veya 4ncü açışta düzeliyor.
  Deneyimli bir uzman olarak, yüklenenleri SİLİP yeniden yüklemeli miyim ya da basit bir çözüm öneriniz var benim mi aklıma gelmedi?
  Kullandığım Toshiba Qosmio 17.3 ve Lenoyo Yoga II Pro 13.3″ tablet için yükledim hiçbir sorun çıkmadı!
  Desktop’ın konfigürasyonu uyum sağlamıyor olabilir mi? Ama olabilidiğince iyi sayılabilir; Philips 40″, 4K monitör, CoolerMaster II Cosmos Kasa, INTEL i7 5930K İşlemci, ASUS Rampage V Extreme, RAM; GSKILL 16 GB. DDR4 2800 MHz., Ekra Kartı; Asus GTX770 Direct CUII, Kingston 480GB HyperX Savage Serisi.
  Yardımlarınız için teşekkürler ediyor, ESENLIKLER diliyorum, Saygılarımla,

  • Bilgisayarı sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bahsettiğiniz durumun kesin bir nedeni ve ne yazık ki çözümü bulunmuyor. Bilgisayarı sıfırlayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer donanımsal bir sorun yoksa bu işlem çözüm olacaktır.

  • Omer Hurrem CIBELIK Tarih:

   Sayın AHMET YILMAZER Kardeşim Merhabalar,
   İlginiz ve cevabınız için teşekkürler ediyorum. Sorun WIN 10’da değilmiş. ASUS’un Rampage V Extreme
   için yayınladığı 26 Haziran 2016 tarihli BIOS update for WIN 10’la çözüldü.
   Sizin ve bu sayfayı okuyan okurlarınızın muhtemel benzer sorunları için bilgilerinize sunuyorum,
   Saygılarımla,

 131. adil zeren Tarih:

  merhaba öncelikle teşekkür ederim. Win 10 için güncelleme işareti geldi sağ alt köşeye tıkladım saatlerce indirilmeyi bekledi ben de microsoft tan indirdim. Fakat çalıştırmaya başladığımda işlemci kimliği etkin değil kırmızı yazı ile hata verdi yanında da şimdi etkinleştirin diye. Şimdi etkinleştir dediğimde de hiç bir şey olmuyor. Bilgisayarın özelliklerinde ürün etkin gözüküyor nasıl çözebilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Aldığınız hata, “İşlemci kimliği etkin değil” hatası değil, “İstemci kimliği etkin değil” hatası olmalı. Bu hata ise kablosuz ağ’a bağlanmaya çalışırken karşınıza çıkar. Kablosuz ağ bağlantınızda sorun olabilir mi? Eğer kablosuz ağ ile bağlanıyorsanız kabloluya dönerek Windows 10 yükseltmesini tamamlamayı dener misiniz?

 132. Ferhat Tarih:

  Hocam öncelikle merhaba benim sorunum şu win 10 yukseltme yardimcisina basip kabul et diyorum daha sonra karsima su yazilar geliyor
  Windows 10/ bu bilgisayarda çalışmaz
  Windows 10 şu nedenlerden dolayı yüklenemiyor

  “CPU : Tamam
  Bellek: Tamam
  Disk alanı; Tamam
  ! işletim sistemi: Windows Server veya Enterprise sürümlerini yükseltmek için sistem yöneticinizle itetişime geçin” yazisi geliyor ne yapmaliyim ?

 133. Merhaba ben laptopı bir ay önce windows 10 a yükselttim bugün kapat düğmesine bastım saatlerdir kapanıyor diyor ama kapanmıyor o yazı kaldı ekranda nasıl kapanacak bilmiyorum bataryası falan da çıkmıyor power düğmesine basınca kapanıyor tekrar açıyorum yine aynı ekran ve kapatılıyor yazısı lütfen yardım eder misiniz şimdiden teşekkür ediyorum.

 134. Windows 10 yeniden yükleyip güncelleme yaptıgından bu yana sürekli olarak her yeniden başlattığımda ‘ SYSTEM THROAD EXPOSİON NOT HANDLED ‘ şeklinde bir hata iletisi veriyor ve win açılamıyor. Bir kaç kez tekrarlayıp ya da kapatıp bekledikten sonra zor da olsa acılıyor. Bu hata neyle ilgili olabilir. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Bu hatanın temel nedeni güncel olmayan sürücüler veya dosyaları zarar görmüş sürücülerdir. Veya bazı yazılımlar bu hataya neden olabilir. Bu hataya almadan önce yeni bir yazılım yüklediyseniz, antivirüs programını güncellediyseniz kontrol etmenizi öneririz.

   Ayrıca;

   Ekran kartı driverını
   Ağ ile ilgili driverıları
   Bios yazılımını

   Güncellemenizi öneririz.

 135. Furkan tatoglu Tarih:

  Benim bilgisayara mavi ekran geliyo resetliyo yeniden baslıyor. Bi döngü icerisindeyim. CD taktım onarım icin ancak daha okumadan hata geliyor cdm var yardım edin

  • Donanımsal bir sorununuz olabilir. Kontrol edebileceğiniz donanımları kontrol edin ama yapamayacağınız parçalara hiç bulaşmayın.

Yorum Yazın