Windows 10 için Easy Settings Hatası Çözümü

Merhaba arkadaşlar, bu konumuzda Windows 10′a geçtikten sonra kurulum sırasında hata veren Easy Settings yazılımını nasıl kuracağınız ile ilgili yöntem paylaşacağım.

Easy Settings Hatası Neden Oluyor?

Windows 10 için Easy Settings

Windows 10’a geçtikten sonra Easy Settings hatası uyumsuzluk yüzünden çalışmıyor. Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 ile uyumlu çalışan Easy Settings programı Windows 10 da sorun çıkartıyor. Samsung firması henüz Windows 10 ile uyumlu Easy Settings programını yayınlamadı. Hala eski sürüm kullanılmaktadır.

Easy Settings Hatası Nasıl Çözülür?

Easy Settings hatası çözümü için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  1. İlk olarak Easy Settings programını indirin.
  2. Daha sonra setup1.exe olarak yeniden adlandırın.
  3. Adlandırma işleminde sonra Easy Settings programını yükleyin.
  4. Daha sonra masaüstünde oluşacak olan kısayola sağ tıklayın ve Uyumluluk sorunu giderme seçeneğine tıklayın. Daha sonra adımları takip ederek sorunu gidermeye çalışın.
  5. Sorun hala devam ederse yine sağ tıklayın ve Özellikler seçeneğine tıklayın. Daha sonra açılacak olan ekranda Uyumluluk seçeneğine tıklayın. Uyumluluk modu yazan kısmın altındaki kutucuğu işaretleyin. Ve seçeneği Windows 7 olarak değiştirin. Uygula dedikten sonra Tamam seçeneğine tıklayın. Eğer bu işe yaramaz ise Windows 8 olarak değiştirin.

İşleminiz bu kadardır. Umarım Easy Settings programını çalıştırabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın