Windows 10 Home Core Single Language Türkçe 32 Bit ve 64 Bit ISO İndir

Windows 10 İndirici – Merhaba, değerli kullanıcılar. Bildiğiniz gibi, Windows 10 kullanıma sunulduğu günden itibaren pek çok sitede güvenli olmayan .iso dosyaları paylaşılmaya başlandı. Bu yazımızda, Windows 10 Home Core Single Language 32 Bit ve Windows 10 Home Core Single Language 64 Bit kurulum dosyalarını Microsoft’un sunucularından güvenli bir şekilde indirmenin yöntemini anlatacağım. Bu sayede, içine herhangi bir yazılım enjekte edilmiş olma ihtimaline sahip, güvenilirlikten uzak .iso dosyaları yerine orjinal Windows 10 Home Core Single Language ISO kurulum dosyalarına sahip olabileceksiniz.

Türkçe Windows 10 Home Core Single Language 32 Bit ve 64 Bit ISO Dosyaları Nasıl İndirilir?

 1. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan “Manuel Windows 10 Yükseltme ve İndirme Aracı (MediaCreationTool.exe)“nı indirmelisiniz.
 2. İndirdiğiniz MediaCreationTool.exe dosyasına çift tıklayın ve çalıştırın.
 3. Açılan pencereden, “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini seçin ve İleri butonuna tıklayın.
  Windows 10 Türkçe ISO İndir 1. Adım: Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 1. Adım: Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur

 4. Açılan pencereden, Dil olarak, kullanmak istediğiniz dili (Biz Türkçe’yi seçtik), Sürüm olarak, sahip olduğunuz Windows 8 ya da Windows 7 sürümünün karşılığı olan sürümü (Hangi sürümün hangisine karşılık geldiğini alt satırda paylaştığım bağlantıdaki tablodan görebilirsiniz), eğer 32 Bit Windows 10 ISO dosyasına ihtiyacınız varsa mimari olarak da 32 Bit‘i, 64 Bit Windows 10 ISO dosyasına ihtiyacınız varsa 64 Bit‘i seçin ve İleri butonuna tıklayın.
  Windows 7 ve Windows 8 Kullanıcılarının Geçiş Yapabileceği Windows 10 Sürmleri

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 2. Adım: Dil, Mimari ve Sürüm Seçimi

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 2. Adım: Dil, Mimari ve Sürüm Seçimi

   

 5. Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi; “Kullanılacak medyayı seçin” başıklı bir pencere gelecek. Biz, Windows 10 ISO Home Core Single Language ISO dosyasını indirmek istediğimiz için “ISO Dosyası” seçeneğini seçerek “İleri” butonuna tıklıyoruz.
  Windows 10 Türkçe ISO İndir 3. Adım: Kullanılacak medyayı seçin

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 3. Adım: Kullanılacak medyayı seçin

   

 6. İndirilecek “Windows.iso” dosyasının kaydedileceği konumu seçin, “Kaydet” butonuna tıklayın.
  Windows 10 Türkçe ISO İndir 4. Adım: ISO dosyasının kaydedileceği yeri seçin

  Windows 10 Türkçe ISO İndir 4. Adım: ISO dosyasının kaydedileceği yeri seçin

   

 7. Tebrikler. Windows 10 Home Core Single Language Türkçe ISO dosyanız indiriliyor. Bu dosyayı kullanarak temiz Windows 10 kurulumunu yapabilirsiniz. Üstelik Microsoft güvencesiyle 🙂
Not: Eğer Windows 8.1 ya da Windows 7 kullanıcısı iseniz, kullandığınız işletim sistemi orjinal lisansa sahipse ve siz Windows 10'a ücretsiz geçiş yapmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken şey "Yükseltme Kurulumu". Bu kurulum sırasında size orjinal Windows 10 lisansı tanımlanacak. Eğer yükseltme yapmadan, doğrudan ISO dosyası ile kurulum yaparsanız bu lisansı alamazsınız! Bu yüzden önce yükseltin ve lisansınızı alın, sonra temiz kurulum yapın.
Paylaş.

Yazar Hakkında

10 yılı aşkın süredir bu sektörde faal olarak araştırmalarımı ve çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Microsoft'un Windows 98 ile Windows 10 sürümlerini tamamiyle kullandım. Tüm bu sürümlerin genel sorunları hakkında size yardımcı olmaya çalışacağım. Oyun sektöründe de çok eski olduğumu söyleyebilirim. Piyasaya her yıl onlarca, yüzlerce oyun çıktığı için biz biraz tecrübe olarak geride kalabiliriz. Bunun içinde sizin affınıza sığınıyorum. Ama kendime yine de güvenerek oyun konusunda size yardımcı olup en iyi şekilde bildiklerimi aktaracağım. Teşekkür ederim..

25 yorum

 1. Murat Ozdemir Tarih:

  Windows 8.1 Single Language bit64 rusca olan lisansimi Windows 10 yukseltim. yukarida yaptiginiz islemleri gerceklestirdim ve Windows 10 Single Language turkce bit64 iso dosyasini indirdim. Temiz kurulum yaparken benden lisan anahtarini istiyor atla diyip kurulum yapildiktan sonra otomatik olarak tanimlanacakmi yoksa lisan anahtarini girmemmi gerekiyor kurulum yaparken

  • Yükseltme işlemini nasıl yaptınız? Yoksa yükseltmeden kastınız buradaki ISO dosyasını indirerek doğrudan kurmak mı? Sorunuzu cevaplayabilmem için yükseltmeyi nasıl yaptığınızı bilmem gerekiyor.

 2. Murat Ozdemir Tarih:

  bilgisayarim single language 8.1 rusca ve windowstan mesaj geldi ucretsiz win 10 yukseltin diye ve yukselttim windows updateden. bilgisayarim simdi orjinal win10 single language rusca oldu. tek dil oldugu icin turkce yapamiyorum.Bende yukarida soylediginiz ayni ozelliklere gore windows turkce ISO dosyasini indirdim ve bunu kurma islemine basladim, bende key anahtarini istiyor ayrica atla secenegi var bu secenegi tiklayip kurulum yaparsan eski lisansimi gorurmu otomatik olarak yani

  • “Atla” bağlantısına tıklayarak kurulumu tamamlayın. Windows 10’da etkinleştirme işlemi internetten yapıldığı için bilgisayarınızı internete bağladığınızda otomatik olarak Microsoft sunucuları ile iletişime geçilecek ve Windows 10’unuz etkinleştirilecektir.

 3. verdiğiniz seyı indirip dedıklerınızı yaptım sonra ‘windows.ıso’ diye bir sey cıktı ona girdikten sonra setup a tıklıyorum hata veriyo(eror 0*7E) ne yapmalıyım?

  • İndirdiğiniz iso dosyasyını USB ya da DVD’ye yazdırmanız gerekiyor. Kurulum böylelikle yapabilirsiniz. Veya direkt yükseltmeyi de deneyebilirsiniz.

  • Büyük çoğunluğu otomatik yüklenecektir fakat yüklenmeyen sürücüleriniz de olabilir. Bu yüzden kurulumdan sonra sürücü durumunuzu “Denetim Masası > Aygıt Yöneticisi” üzerinden takip etmelisiniz.

 4. muzaffer Tarih:

  bende sımdı windows 8 single lounge key ı var bıos a gomuluydu anahtarı buldum bır kagıda yazdım sımdı ben masaustu pc dekı korsandı ona bu onerdıgınız yerden windows 10 single 64 bit indirip usb ye yazıp sonra bılgısayara kurulum yaparken key ıstıcek sanırım bu bıos a gomulu key ı gırıp kurulumu tamamlaya bılırmıyım

 5. çiğdem Tarih:

  merhaba
  yeni bir bilgisayar aldım.. işletim sistemi windows 10 home single language 64 bit. ancak dil olarak İngilizce .. Türkçe’ye nasıl çevirebilirim?

  • Windows Home Single Language hangi dilde kuruldu ise öyle kalıyor. Yani Türkçe yapmaya çalışsanız da yarı türkçe yarı ingilizce olacaktır. Bunun için türkçe olarak indirmeniz gerekiyor. Fakat sizin için 2 adet çözüm yöntemi sunuyoruz. Aşağıdaki yöntemleri sırası ile deneyebilirsiniz.

   Ama ayarlardan türkçeye çevirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz (bu seçenek çözüm olmayabilir) :

   1. Windows logosuna tıklayın ve Settings’e tıklayın. Settings uygulaması açılacak.

   2. Açılan pencerede Time & Language seçeneğine tıklayın.

   3. Daha sonra sol taraftan Region & Language seçeneğine tıklayın.

   4. Ve karşınıza gelecek olan ekrandan “Languages” altında listelenen dillere bakın. Türkçe dili yok ise, “Add Language” düğmesine basarak açılan dil listesinden Türkçeyi ekleyin.

   5. Türkçe dilini ekledikten sonra üzerine tıklayın ve “Download Language Pack” altından “Download” düğmesine tıklayın. Dil paketinin indirilmesi, internet bağlantı hızınıza göre değişir.

   6. Ve son olarak Türkçe dilinin altında gösterilen “Set as default” veya “Set As primary” düğmesine tıklayın.

   Yukarıda ki yöntem işe yaramaz ise aşağıdaki yöntemi denemeniz çözüm olabilir.

   http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/07/lp_a78a53eda39313b019d8467e0f68ba62075b7d8f.cab

   Yukarıdaki bağlantıdan türkçe dil dosyasını indirin. Daha sonra .cab dosyasının adını lp.cab olarak değiştirin ve C:\ kök dizinine atın.

   CMD’yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları girin:

   DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab
   bcdedit /set {current} locale tr-TR
   bcdboot %WinDir% /l tr-TR

   Daha sonra Regedit’i açın ve aşağıdaki anahtara ulaşıp, orada en-US ve tr-TR göreceksiniz, en-US’a sağ tıklayın ve bi yere kayıt edin, daha sonra en-US’u silin.

   HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages regeditten bu dizine ulaşmalısınız.

   Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

 6. taycan Tarih:

  gerekli olan tüm dosyaları indiremedik internete bağlı olduğunuzu kontrol edin ve aracı çalıştırmayı yeniden deneyin hata kodu 0x80072ee2-0x20000 diyo 🙁

  • – İnternet bağlantınızı kontrol edin. Kablosuz olarak bağlanıyorsanız kablolu bağlanmayı deneyin.
   – Windows Update üzerinden bütün güncelleştirmeleri yükleyin ve öyle deneyin.
   – Wireless driverını güncellemek gerekiyor olabilir, güncellemeyi deneyin.

   Daha sonra Windows Update Sorun Gidericisi yazılımını deneyin.

   Bir de son olarak Windows Güvenlik Duvarı uygulamasını devre dışı bırakın.

 7. Ben yurt disindayim yeni bitane laptop aldim fakat her turlu yolu denedim turkce yapamadim yari ingilizce yari turkce oldu ve daha önce bilgisayarimi guncellemistim windows 10 single langaue olmustu daha sonra ben kendi imkanlarimla microsoft sitesinden iso dosyasi indirdim ve bu seferUSB yoluyla temiz kurulum yapip windows 10 pro yukledim bilgisayarima ve urun anahtari istiyor acaba eski haline windows 10 single langaue yuklesem bu urun anahtari çozulurmu

  • Windows SL lisans anahtarı diğer SL sistemleri için geçerli oluyor. Proda kabul etmemesi normal. Ama Windows 10 single language sistemini yeniden yüklediğinizde lisans problemi yaşamazsınız. Zaten SL sistemleri otomatik olarak kurulum sırasında algılıyor. Türkçesini indirin ki sorun yaşamayın.

 8. USB için indirirken hata çıkıyor. Hata kodu: 0x80070456 – 0xA0019. İnternet bağlantım var, indirdikten sonraki ilerleme kısmında çıkıyor bu sorun. Sebebi nedir?

Yorum Yazın