Windows 10 Giriş Ekranında Microsoft Şifrenizi Sıfırlama İmkanı

Microsoft nihayet kullanıcılar tarafından beklenen özelliği yeni güncelleme ile sunacak. Gelecek yeni Windows 10 Güncellemesi ile artık Microsoft hesap şifrenizi Windows 10 giriş ekranında sıfırlayabilirsiniz. Gelecek olan bu yeni özellik Windows 10 Fall Creators Update uygulaması ile kullanıcılara sunulacak. Şifrenizi veya PIN numaranızı unutmanız halinde e-mail, cep telefonu veya uygulama kullanarak doğrulama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Gelecek bu güncelleme Windows 10 kullanıcılarına çok fazla yenilik sunuyor. Kullanıcıların bütün beklentilerini karşılamasa da büyük çoğunluğunu giderecek gibi görünüyor. Windows 10 giriş ekranında Microsoft hesap şifresi sıfırlama imkanını da bu güncelleme ile elde edebileceksiniz. Lakin Windows 10 Insider kullanıcıları bu yeni uygulamasını kullanmaya başlayabilir.

Bu yeni uygulama konusunda daha net bir fikriniz olsun diye size şifreyi nasıl sıfırlayacağınız konusunda resimli bir anlatım hazırlayalım istedik. Aşağıdaki adımları takip ederek bu yeni uygulamada şifrenizi rahatlıkla sıfırlayabilirsiniz.

Windows 10 Giriş Ekranında Microsoft Hesap Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

 • İlk olarak giriş ekranında yer alan parola girme kısmının altındaki Parolamı Unuttum seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra Microsoft hesabınızı girin ve doğrulama kodunu girerek Next butonuna tıklayın.

  Windows 10 Giriş Ekranında Microsoft Hesap Şifresi Sıfırlama – Adım 1

 • Gelecek olan ekranda kurtarma işleminizi yapmanız için sizlere seçenekler sunacak. E-posta adresinizi, telefon numaranızı veya uygulama seçerek işleminize devam edebilirsiniz.

  Windows 10 Giriş Ekranında Microsoft Hesap Şifresi Sıfırlama – Adım 2

 • Daha sonra Microsoft’un göndereceği doğrulama kodunu giriniz ve devam ediniz.

  Windows 10 Giriş Ekranında Microsoft Hesap Şifresi Sıfırlama – Adım 3

 • Son olarak da yeni şifrenizi girip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Windows 10 Giriş Ekranında Microsoft Hesap Şifresi Sıfırlama – Adım 4

Yukarıdaki işlemler sayesinde Windows 10 açılış hesabı şifresini sıfırlayabilirsiniz. Bir sorun olursa konu altına yorum yazarsanız yardımcı olabiliriz. İyi günler dileriz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın