Windows 10 Creators Update Güncellemesini Yüklerken Dikkat Edin!

Windows 10 Creators Update güncellemesi ile gelen yeni özelliklerin yanı sıra negatif yönleri de baş göstermeye başladı. Nisan ayından bu yana yüklenen Creators Update güncellemesi bazı sorunlara yol açmış durumda.

Creators Update güncellemesinin geri bildirimleri Microsoft’un canını biraz sıkmış durumda. Çünkü yola açtığı sorun oldukça önemli. Güncelleme oyunlarda kasma ve donma sorunu yaşatabiliyor. Ki bu bilgi Microsoft tarafından doğrulandı. Yani geri bildirimlere cevapsız kalmayarak bu sorunun varlığını kabul etmiş durumda. XBox ile hayatımıza giren Microsoft’un mühendislerinden Paul Aatron, Microsoft formunda açılmış olan bir başlıkta gelecek olan yeni güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Oyunların
, 3D çizim yapmayı sağlayan yazılımların ve diğer sistemsel yazılımların performanslı çalışmasını sağlamak amacı ile sunulan bu güncellemenin, böylesine önemli bir konuda sorun yaratması gerçekten dikkat çekici bir durum. Creators Update güncellemesi muhtemelen Eylül ayının sonunda tüm kullanıcılara dağıtılmış olur. Hal böyle iken bu sorunun devam etmesi ve çözüme ulaştırılmaması kullanıcıları tedirgin edecektir. Eğer bu güncellemeyi yükledi iseniz ve oyunlarınızda donma sorunu yaşıyorsanız ve sorunun çözümünü bulamadı iseniz muhtemelen sorun Windows 10’dan kaynaklanıyor olabilir.

Umuyoruz ki Microsoft’un mühendisleri bu sorunu en kısa zamanda ortadan kaldırırlar.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın