Windows 10, Creators Update Güncellemesi ile Paint’e Veda Edecek

Sonbahara doğru çıkacak olan Creators Update güncellemesi ile bir çok eski donanıma ve yazılıma destek kesilecek. Güncelleme hakkında her geçen gün yeni bilgiler açıklayan Microsoft bu sefer de Creators Update güncellemesi ile desteği kesilecek programları açıkladı. Ve bu programların içinde de yıllardır Windows’un içinde olan Paint programı da bulunuyor.

Paint’e Veda (1985-2017)

Microsoft’un son açıkladığı resmi güncelleme bilgilerine göre Paint, “aktif geliştirilme sürecinde değil” ve “gelecek sürümlerde yer almama ihtimali olan” programlar arasında kendine yer buldu. Paint desteği hemen kesilmeyecek lakin yavaş yavaş bu destek tamamen kesilmiş olacak.

Microsoft Paint, uzun zamandır Windows kullanıcılarının elinin atlıda idi. Paint öyle çok kullanılmasa da zor zamanlarda iyi bir iş çıkarabiliyordu. Tam 32 yıldır Windows sistemlerinde yer alan Paint artık yeni gelecek sürümlerde kendine yer bulamayacak.

Paint 3D Yazılımı

Geçtiğimiz Kasım ayında Microsoft Paint 3D‘yi kullanıcılarına tanımıştı. Program ile çok rahat bir şekilde 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizimler yapabileceğinizi ileri süren Microsoft Paint yerine Paint 3D’yi getirmeyi planlıyor.

Windows’un bir Selçuk Şahin’i veya bir Sabri Sarıoğlu’su olan Paint’e her şey için teşekkür ederiz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın