[Çözüm] UEFI Modunda Windows 10 Kurulumu İçin Önyüklenebilir (Bootable) USB Flash Sürücü Hazırlama

Bu yazımızda, UEFI modunda Windows 10 32 Bit ve Windows 10 64 Bit kurulumunun yapılabilmesi için gerekli olan, önyüklenebilir (Bootable) USB Flash sürücüyü (bellek) nasıl hazırlayacağınızı anlattık. Aşağıdaki adımları eksiksiz takip ettiğiniz taktirde herhangi bir sorunla karşılaşmadan (eğer sisteminiz uygunsa), UEFI modunda Windows 10 kurulumu yapabileceğiniz önyüklenebilir USB Flash sürücünüzü (bellek) oluşturabileceksiniz.

Gereksinimler

 • 4 GB ya da daha yüksek depolama alanına sahip USB Flash sürücü (bellek)
 • Windows 10 32 Bit ya da Windows 10 64 Bit kurulum dosyası
İşlem sırasında USB Flash sürücüyü biçimlendireceğimiz için, sürücü içindeki dosyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

UEFI Modunda, Önyüklenebilir (Bootable) Windows 10 Kurulum Sürücüsü Oluşturma

 1. USB Flash sürücünüzü bilgisayara bağlayın.
 2. Komut Penceresini (CMD) “Yönetici Olarak” çalıştırın. Aşağıdaki resimde bu işlemi Windows 8’de nasıl yapacağınızı görebilirsiniz.
  Windows 8'de Komut Satırını yönetici olarak çalıştırma

  Windows 8’de Komut Satırını yönetici olarak çalıştırma

 3. Komut Satırına (CMD) “diskpart” yazıp (Tırnaklar olmadan! Bundan sonraki tüm komutlarda da tırnaklar olmadan yazmalısınız.) Enter’a basın. Bu işlem Windows’unuzda dahili olarak bulunan “diskpart.exe” uygulamasını çalıştıracaktır. Aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşmış olmalısınız.
  Diskpart uygulamasının komut satırındaki görünümü

  Diskpart uygulamasının komut satırındaki görünümü

 4. list disk” yazıp Enter’a basın. Bu komut sisteminizde bulunan diskleri listelemeye yarar. Burada ihtiyacımız olan, USB Flash sürücümüzün numarasını bulmak. Listelenen disklerden hangisinin USB sürücünüz olduğunu bilmiyorsanız “Size” başlığı altındaki boyutlara bakabilirsiniz. Misal, 16 GB’lık bir USB sürücü için 14.6 GB gibi bir boyut yazacaktır. Aşağıdaki resimde disk numarasının yazdığı alanı kırmızı dikdörtgen içine aldım. Siz de USB sürücünüzün bulunduğu sıradaki numarayı bir yere not alın. Bir sonraki adımda ihtiyacımız olacak.
  Diskpart > List Disk komutu ile sisteme bağlı diskleri listeleme

  Diskpart > List Disk komutu ile sisteme bağlı diskleri listeleme

 5. select disk 1” yazıp Enter’a basın. Burada “1” yerine kendi disk numaranızı yazmalısınız. Şu an bilgisayarımda bir USB Flash disk olmadığı için örnek olması amacıyla 1. disk’i seçtim. Aslında böyle bir disk yok 🙂 Siz bu adımı uyguladığınızda aşağıdaki gibi bir mesaj almalısınız.
  Diskpart > Select Disk komutu ile disk seçme

  Diskpart uygulamasının Select Disk komutu

 6. clean” yazıp Enter’a basın. Bu adımın resmini sizinle paylaşamıyorum. Malûm, olmayan bir diski temizleyemem 🙂 Ama burada herhangi bir sorun yaşamazsınız.
 7. create partition primary” yazıp Enter’a basın. Bu komut ile diskimiz üzerinde birincil bölüm oluşturuyoruz.
 8. Format quick fs=fat32” yazıp Enter’a basın. Bu komut ile de diskimizi fat32 dosya sistemiyle hızlı biçimlendiriyoruz.
 9. active” yazıp tekrar Enter’a basın. Bu komut ile diskimizi aktifleştiriyoruz.
 10. exit” yazıp Enter’a basarak Diskpart uygulamasından çıkıyoruz.
 11. Windows DVD’si ya da Windows10.iso dosyası içindeki tüm dosyaları kopyalayıp oluşturduğumuz USB Flash sürücünün içine girerek yapıştırın. Bunu normal kopyalama – yapıştırma işlemiyle yapabilirsiniz.
 12. UEFI modunda Windows 10 kurulumu yapabileceğinizönyüklenebilir (bootable) USB Flash sürücünüz (bellek) artık hazır.

USB Flash Sürücü ile Windows 10 Kurulumu

Oluşturduğunuz önyüklenebilir (bootable) Windows kurulum medyası ile Windows 10 kurulumunu nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde, adım adım anlatan resimli bir “Windows 10 kurulum rehberi” hazırladık. Aşağıda paylaştığım bağlantıdan bu rehberimize ulaşabilir ve adımları birebir uygulayarak sorunsuz bir şekilde Windows 10’a terfi edebilirsiniz.

USB Flash Sürücü ile Temiz Windows 10 Kurulum Rehberi

BİLGİLENDİRME! Gerek USB kurulum sürücüsü oluşturma sırasında gerekse bu sürücü ile Windows 10 kurulumu sırasında bir sorunla karşılaşırsanız ya da takıldığınız bir nokta olursa yorumlarınız ile bizimle iletişim kurabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bir aksilik ya da çok büyük bir yoğunluk olmadığı taktirde yorumu yazdığınız gün içinde yorumunuza cevap vereceğiz.
Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

96 yorum

 1. Merhaba,
  Doğrudan .iso uzantılı dosyayı mı yoksa içindekileri mi USB Belleğe kopyalayacağız? Ayrıca format atma anlatımını ne zaman paylaşırsınız?
  Yardımlarınız için teşekkürler.

 2. Pingback: Temiz Windows 10 Kurulumu (USB ya da DVD ile Windows 10 Format Atma) - Windows 10 GEN.TR

 3. Tüm işlemleri yaptım ama şimdi bilgisayara girince USB bellek görünmüyor. Başka Usb portlara taktım onlarda da görmedi. İşletim sistemim Win7 Ultimate 64bit

  • İşlemleri yaptınız, dosyaları kopyaladınız ve USB Belleğiniz görünmüyor mu? Yaptığınız işlemlerin buna sebebiyet verme olasılığı bulunmuyor. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak BIOS’da USB belleğinizin görünüp görünmediğine bakabilir misiniz?

 4. benim işletim sistemim x32 bit ben normal kurulum sırasından x64 biti seçtim bir sorunla karşılaşırmıyım haftalardır uğraşıyorum kesin bir çözüm bulamadım şimdiden teşekkür ederim

 5. Serhat Genç Tarih:

  Tüm dediklerinizi yaptım kodları yazdım hepsi successful fakat usbyi bilgisayarıma tıkladığımda göremiyorum , fakat aygıt yöneticisinde gözüküyor nasıl düzeltebilirim ?

  • Klavyenizden “Windows” + “R” tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın ve penceredeki metin kutusuna “diskmgmt.msc” yazarak Enter‘a basın. Bu komut Disk Yönetimi penceresini açacaktır. Burada USB belleğinizi görüyor musunuz?

  • YusufTOSUN Tarih:

   Ben görüyorum disk yöneticide ama ismi yok sadece 7.87 gb felan var isim yok

  • Boyutuna göre hangisinin USB bellek olduğunu netleştirebiliyorsanız işleminize devam edebilirsiniz. İsim görünmüyor genelde.

 6. Semih Tarih:

  Ben hepsini yaptım ama usb bellek görünmüyor dediginiz diskmgmt.mscde diskim görünüyor ne yapmam lazım yardım edin lütfen

 7. bütün adımları sırasıyla uyguladım,boot menüsünde de usb belleğimi ve hdd mi görüyorum usb belleği seçip başlatmaya çalıştığımda bilgisayar açılmıyor ne yapmam gerekir? yardımcı olursanız sevinirim.

  • Açılmıyor derken, hiç mi başlamıyor? Yoksa windows logosu falan gelip öyle duruyor mu? USB belliği çıkarın ve öyle deneyin. Daha sonra boot menüsünden tekrar hdd yaparsınız.

  • Merhaba Onur. Bu sorunu çözmek için bilgisayar açılışında F2 ile BIOS ayarlarına girin. Setup Utility ekranına girin ve oradan Fast Boot (Hızlı Başlatma) modunu pasifleştirip (disabled) F10 ile ayarları kaydedin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

  • Bu hata, işletim sisteminizin hasarlı ya da bozuk olmasından kaynaklanmaktadır. İşletim sisteminizi kurarken bir sorun mu oluştu? Yarıda kalma, kapanıp açılma gibi? Yoksa zaten çalışan bir işletim sisteminizi açmaya çalışırken mi bu hatayı aldınız? Yaşadığınız sorun ile ilgili daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

 8. mehmet Tarih:

  Use the other installation disc that says 64-bit. When you insert it, Windows Setup will restart automatically.

  64-bit diyor diğer yükleme diskini kullanın. Bunu taktığınızda, Windows Kurulumu otomatik olarak yeniden başlar.

  • Kullanıcı hesap türünüzü değiştirin. Kullanıcı hesapları bölümüne girin daha sonra Kullanıcı hesap türü seçeneğine tıklayın ve orada Yönetici yazan kutucuğu işaretleyin.

 9. Ahmet Bey sitenizi inceledim ama istediğim konuya ulaşamadım. Bir sorun hakkında size danışmak istiyorum. Microsoft support ta konu ile ilgili çözüm aradım ama bulamadım bu konudaki bilginize güveniyorum. Windows 10 kullanıcısıyım. Benim sorunum yönetici izinlerini yanlışlıkla kaldırmam ve c sürücüsüne ulaşamamam. Herhangi bir program dahi kuramamaktayım. Birçok sitedeki çözümleri okudum denedim olmadı. C sürücüsüne girememem dışında bilgisayarla ilgili hiç bir kararı veremiyorum. Format dahi atamıyorum. Bilgisayarı kullanabiliyorum ama herhangi bir değişiklik yapamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim…

  • İlk olarak Arama kısmına Çalıştır yazın ve çıkan kutucuğa “control userpasswords2” yazın. Daha sonra gelen ekranda Gelişmiş seçeneğine tıklayın. Gelişmiş kullanıcı yönetimi başlığı içindeki yine Gelişmiş seçeneğine tıklayın. Ve oradan Kullanıclar’a tıklayın. Daha sonra Admistrator yazan yere çift tıklayın ve Hesap devre dışı yazan kutucuğun işaretini kaldırın. Son olarak da Uygula ve Tamam’a tıklayın. Bilgisayarı yeniden başlatın ve Administrator hesabına girin. Daha sonra yine Çalıştır’ı açın ve kutucuğa “control userpasswords2” yazın. Sonra da Kullanıcı adınıza çift tıklayın, gelen ekranda Grup üyeliği seçeneğine tıklayın ve Administratör/Yönetici seçin seçeneğini seçin. Daha sonra yine Uygula ve Tamam seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra bilgisayarını yeniden başlatın.

   2. yöntem

   Bu linteki yazılımı indirin ve çalışıtırın. Kurulum dizinini ” C:\Windows\System32 ” bu şekilde yapın.

   Daha sonra bir not defteri açın ve aşağıdaki yazılanları kayıt edin :

   @echo off

   subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=administrators=f
   subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=administrators=f
   subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=administrators=f
   subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administrators=f

   subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=system=f
   subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=system=f
   subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=system=f
   subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=system=f

   @Echo =========================
   @Echo Finished.
   @Echo =========================
   @pause

   Bu kodu yapıştırdıktan sonra farklı kayıt et ile “reset.cmd” olarak kayıt edin. Daha sonra izinleri sıfırlamak için kayıt ettiğiniz bu dosyaya çift tıklayın.

 10. Behçet Tarih:

  iyi günler arkadaş windows 10 işletim sistemine windows 7 yüklememi istedi, win 7 kurulu DVD ve USB kullanırken BİOS ta DVd veya USB den başlat komutu bulunmuyor fakat win 7 kurulu olmayan normal bir usb takarken BİOS USB yi tanıyor, çözülebilir bir sorun mudur?

 11. mehmet Tarih:

  ISO dosyasını indirirken Windows 10 Home SL ve 10 Home versiyonlarından hangisini kullanmalıyız?
  Uptade sonrası Windows 10 Home SL lisansına sahibim. Windows 10 Home ISO indirsen sorum olur mu?

  • Home ile Home SL arasında pek bir fark yok. Sadece Home SL’de hangi dilde kurduysanız o dilde devam edebiliyorsunuz. Yani Windows 10 home sl lisansı ile Windows 10 home’u etkinleştirebilirsiniz. Windows 10 Home ISO dosyasını indirip kurulumu yapabilirsiniz.

 12. Merhaba Ahmet bey, konuyla ilgili sorularım var: Öncelikle temiz kurulum yapmadan önce otomatik yükseltme yapmamız şart mıdır? Bir artısı eksisi var mı? İkincisi, şekillendireceğimiz belleğin boş bir bellek olması mı gerekiyor, yani harici bir har diski şekillendirsem içindeki bilgilere bir şey olur mu?

  • Merhaba, Temiz kurulum için yükseltme şart değil. Ama direkt temiz kurulum yapamazsınız. Bunun için biz bir konu hazırladık ve okumanızı tavsiye ediyoruz.
   Yükseltme Kurulumu Yapmadan Doğrudan Temiz Kurulum ile Windows 10’a Terfi Etme başlı altındaki konuyu incelerseniz Yükseltme yapmadan Temiz kurulumu nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

   Direkt temiz kurulum yaparsanız etkinleştirme sorunu yaşayabilirsiniz. Fakat ilk önce yükseltme kurulumu daha sonra da temiz kurulum yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız.

   Yükseltme kurulumu yapmadan Windows 10’a Temiz kurulum ile geçiş yapabilirsiniz. Ama bunun için verdiğim konu linkdeki adımları takip etmeniz gerekiyor.

   Temiz kurulum her vakit iyidir. Yükseltme işleminde bazen sorunlar çıkabiliyor. Dosyalarınızı yedekledikten sonra temiz kurulum yapabilirsiniz.

   Şekilledireceğiniz USB bellek boş olmasa da olur. Çünkü biçimlendirdiğiniz vakit zaten komple için boşalacaktır. Harici bir harddiski şekillendirirseniz içindeki bilgiler kaybolacaktır.

 13. Merhaba geçen sefer usb ye iso dosyasını yazdırdım ve linux kurdum. ama usb kullanılamaz hale geldi. bu işlemleri yaptığımda usb win10 kurduktan sonra eski haline geri dönermi ?? Ve eski usb mi geri getirme yolu varmı??
  (ALLAHTAN BOZULAN USB 4 GB LİK DANDİK BİR USB İDİ :D)

  • Bilgisayarım bölümünden USB cihazına sağ tıklayın ve biçimlendir deyin. Daha sonra Hızlı biçimlendir seçeneği ile biçimlendirin.

 14. merhaba ahmet bey
  ben usb bellegimi dediginiz yollarla yapmak yerine direk olarak format seçeneğine tıkladım format attım.Ve iso dosyasını usb ye kurdum.bir sorunla karsılasırmıyım ? (İşletim sistemim win10)

  • Eğer bu halde format atabilirseniz sorun olmaz. Ama muhtemelen atamayacaksınız. Yine de siz deneyin ve geri dönüş yaparak bizi bilgilendirirseniz yardımcı olmaya devam ederiz.

 15. Hocam merhaba ben bu işlemi yapmadan direk win10 64 bit dosyalarını attım flash belleğe. Bu işlemi yaptıktan sonra içindekilerin silinme gibi bir durumu var mı ?

  • Windows iso dosyasını çıkartıp usb’yi konumuzda ki gibi biçimlendirmeden atmanız bir fayda sağlamayacaktır. Yani format sırasında bir işinize yaramaz. Eğer biçimlnedirmediyseniz de içindekiler silinmez.

 16. Abdullah Tarih:

  Merhaba ben şöyle bir sorunla karşılaşıyorum hedef dosya çok büyük dio dosya boyutu 4.92gb USB bellek ise 16 GB dediklerimiz yaptım fakat hedef dosya çok büyük dior

 17. İşlemi yapmadan önce biçimlendirmedim . Ama yükledikten sonra biçimledirmeyi denediğimde biçimlendirilemedi hatası aldım ve düzelmedi.

  • İlk olarak konumuzda bahsedildiği gibi USB belleğinizi biçimlendirmeniz gerekiyor. Daha sonra ISO dosyasını USB belleğe düzgün bir şekilde yazdırmalısınız. Konumuzda bu sırasıyla anlatılmaktadır.

 18. USB yi takinca
  Unable to mount 8,0 GB Filesystem
  Error mounting: mount: no medium found on /dev/sdb1

  hatasini aliyorum

  • İlk olarak Bilgisayarım klasörüne sağ tıklayıp Aygıt yöneticisini açın. Daha sonra disk yöneticisine geçin ve flashı çıkarıp takın daha sonra da disk yöneticisi ekranına tıklayıp F5 yapın ve usb bellek göründüğü zaman usb belleğin harfini değiştirin ve değiştirdikten sonra yine sağ tıklayıp biçimlendirin. Veya bu işlem işe yaramaz ise usb bellek’e sağ tıklayıp yeni birim oluşturun deyin. Bu şekilde kullanıma hazır olacaktır.

 19. merhaba benim anakartım bios UEFI desteklemiyor bende rufusla UEFI şeklinde değilde standart şekilde usb iso dosyasını yüklemesini yaptım ama usb den yüklemek istediğimde yükleyemiyorum boot olmuyor

  • Biosunuzu güncellemeyi deyin. Bazen USB seçeneği ile format atmak sıkıntı olabiliyor. UEFI modunda dahi böyle bir sıkıntı olabiliyor.

 20. misafir Tarih:

  4 GB dan daha büyük dosyayı FAT32 dosya sistemli USB Belleğe aktarma işi nasıl olacak ki direk kopyala yapıştır yazmışsınız.

  • Öncelikle geç dönüş yaptığım için özür dilerim. Bu işlemi bizzat uyguladım ve ben de kurulum USB’mi bu şekilde oluşturdum. Makaleyi de bizzat ben yazdım. Yani kopyala – yapıştır söz konusu değil. Emek verilerek oluşturulmuş ücretsiz bir makale için durumu tam anlamadan, görüşlerinizin gerçekliğinden emin olmadan yargılama yapmanın ve böyle bir ithamda bulunmanın hoş olmadığı kanaatindeyim. Fat32’nin dosya boyutu sınırlamasını ben de en az sizin kadar biliyorum. Fakat makale’de belirtilen “4 GB ve üstü usb belleğe ihtiyacınız olacak” cümlesini yanlış anlamışsınız. Burada kastedilen; “ihtiyaç olacak depolama alanı“. Türkiye piyasasında 3.5 GB bellek bulmanın pek mümkün olmadığını (üretilip üretilmediğinden de emin değilim) bildiğim ve 2 GB bellek miktarının da yeterli olmadığının farkında olduğum için böyle bir cümle kurdum. Windows 10 kurulum dosyalarının toplam boyutu aşağı yukarı 3 GB – 3.5 GB arasında. Yani kopyalanması gereken dosyaların boyutu 4 GB’ı geçmiyor. Keşke siz de benim gibi denedikten sonra yorumunuzu yazmış olsaydınız.

 21. murat ak Tarih:

  merhaba.bilgisayara iso dosyası indirmek yerine direk usb bellege indirme seçeneği ile indirdim.

  bu usb ile windows 10 kurabilirmiyim ? başka bir işlem yapmam gerekiyor mu?

 22. Muharrem KOLCUOĞLU Tarih:

  Sistemim win10 pro. Benim Bios “EFİ” olarak görünüyor, UEFİ modunda hazırlığı yapsam daha sonra EFİ biosa yükleme yapılırmı?

 23. Murat Keser Tarih:

  USB’si gözükmeyen arkadaşlar exit komutunu uygulamadan önce ‘Assign’ tırnaksız komutu uygulayın yoksa diskiniz , disk bölümünde gözükmez. Bios’a falan girmenize gerek yoktur. Yazar arkadaş o kısmı atlamış sanırım.

 24. İRFAN Tarih:

  Merhaba;
  Bilgisayarıma Rufus ya da Windows 7 USB DVD Download Tool ile Windows 10 bootable usb hazırlayıp win 10 pro 32 bit kurdum.Fakat sonra 64 bit kurmaya karar verdim.Yine 64 bit pro sürümü indirip bootable usb hazırladım fakat kurulum yapmak için herhangi bir tuşa basın dedikten sonra pencere resmi geliyor ve burada kalıyor.Niçin 32 bit sorunsuz kuruluyorda 64 bit kurulmuyor? Anakartım Gigabyte p35 dq6.UEFI desteği yok.

  Teşekkürler.

  • İşlemciniz 64 bit mimariyi destekliyor mu? Anakart ile birlikte işlemci de bu konuda önemli bir kıstas. 64 Bit desteği bulunmayan işlemci kullanıyorsanız Windows 10 64 Bit kurulumu yapamazsınız.

  • Harici bir ekran kartı kullanıyorsanız; Bios’a girin daha sonra Chipset seçeneğine tıklayın ve onboard gpu yazan yeri devre dışı bırakın. Bu sorununuzu çözebilir.

 25. Gerek DVD ile gerekse USB bellek ile farklı iki bilgisayara da kurulum gerçekleştirmeye uğraşıyorum. Her iki yöntemde de sonuç değişmiyor ve açılış WİN 10 ekranı logosu dakikalarca karşımda duruyor. Kesinlikle kurulum aşamasına geçemiyorum. Bootable DVD ve USB hazırlama aşamalarını harfi harfine uyguladım ancak yine aynı sonucu alıyorum. Ekranda uzun süre duran bir mavi windows 10 logosu. Nasıl ilerleme kaydedebilirim?

 26. İyi günler. Bi sorum olacaktı Windows 10 yuklemistim bigisayara. Başarılı bisekilde çalışıyordu.
  Dün sıfırlama yapıyordum. Hata verdi ve kapandı açılışta bilgisayarın markası (exper) yazıyo sonra kapanıp açılıyor , gene aynısı oluyor hep aynı ekrani tekrar ediyo. Acaba nasıl açarım teşekkürler şimdiden

 27. Son güncellemelerle install.wim dosyasının boyutu 4 GB ı geçti.
  Bu durumda Windows 10 dosyalarını hazırlanmış FAT32 formatlı USB belleğe atarken
  “dosya boyutu çok büyük” gibi bir hata mesajı veriyor.

  Önceleri rufus!la da bu bellekleri hazırlayabiliyordum ama artık olmuyor.
  formatı otomatik olarak NTFS e döndürüyor.

  Bu konuda bir açıklama yapabilir misiniz.

 28. Merhaba benim sorunum farklı…
  Ben bitdefender kurmuştum bilgisayarıma. Sonra yanlışlıkla anti-theft özelliğiyle bilagisayarıma wipe attım ve bilgisayarım yeniden başlatmaya geçti. “Harddisk wipe is in progress.” yazdı ben de bi süre bekledikten sonra güç düğmesinden kapattım. Sonra tekrar açmaya çalıştığımda “Otomatik onarım” bilgisayarı onarmaya çalıştı. Fakat en sonunda “Otomatik onarım bilgisayarınızı onaramadı.” ve devamında “Bilgisayarınızı onarmak üzere başka seçenekleri denemek için “Gelişmiş seçenekler” düğmesine, bilgisayarınızı kapatmak için “Bilgisayarı kapat” düğmesine basın. Günlük dosyası: C:\Windows\System32\Logfiles\Srt\SrtTrial.txt ” yazısı çıktı. “Gelişmiş seçenekler” den her şeyi denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Yani format usbleri oluşturup denedim fakat kabul etmiyor. Ne yapabiliri acaba?

 29. leptobu bir hafta oldu alalı .yön avm den aldım acer 2511 marka abi. win 10 u begenmedim kurcalarken bios dan felan ayarını kaçırdım biraz anlayan biriyim ama olmuyor. win 10 cd si de cıkmadı kutusunda. 0x0000f hatası alıyorum windows açılmıyor asla ne yaptıysam. yardımcı olursanız sevinirim .garantiiye göndermek de istemiyorum bu yüzden bir yolu vardır bunun .win 10 cd si alsam formatlasam mı bir fikir verirmisiniz lütfen

 30. Merhabalar,
  Usb den format atmak istedigimde bilgisayar usb yi taktiktan sonra bilgisayar mavi ekranda kaliyor neden acaba ?

  • Bozuk bir usb portu olabilir. Bunu kontrol edin. Aygıt yöneticisini açın. Ve insan arabirim aygıtları seçeneğini açın. Burada USB giriş aygıtı yazan usb giriş yerlerinizdir. Bunları sırası ile devre dışı bırakın hangisinin sorunlu olduğunu öğrenebilirsiniz.

 31. Kurulum dosyaları hazirlanıyor %50 de takıldı kaldı.

  Yeni download edebiliceğim windows 10 dosyası nerden indirebilirim sıfırdan yükleme yapmak için.

  • Hayır, buna gerek yok. Hatta herhangi bir diski silmeden ya da biçimlendirmeden de kurulum yapabilirsiniz. Eğer temiz kurulum yapmak istiyorsanız sadece kurulum yapacağınız sürücüyü (Genellikle C: sürücüsü olur) biçimlendirmeniz yeterli.

 32. Nurettin Ozcelik Tarih:

  Ben select disk1 komutunu uyguladıktan sonra DISK, PARTITION,VOLUME ve DISK isimleri çıkıyor alt alta. Clean komutunu uygulamaya çalışınca disk seçmelisiniz diyor. Ne yapmam lazım?

 33. Emre Bayraktar Tarih:

  pc em windows 7 den windows 10 a yükseltmiştim şimdi format atmak istiyorum bunun için yazdığınız yöntemle bir format usb sı oluşturabılırmıyım yada istegımı nasıl gercekleştirebılırım.

  • Emre Bayraktar Tarih:

   ilginiz için teşekkür ederim ancak bir kaç sorum daha olacak , ücretsiz windows 10 29 temmuza kadarmış peki bu tarihten sonra da ücretsiz yükleyebilitrmiyiz ürün anahtarı olmadan ve pcem 32 bit de bir dahakı kurulumu 64 bitt yapabilirmiyim çünkü daha önce 64 bitteydi umarım anlayabilmişsinizdir tekrar teşekkür ederim.

  • Ücretsiz bir şekilde yükseltme imkanı bitecektir 29 Temmuzdan sonra. Eğer Microsoft ek bir süre vermez ise 29 Temmuzdan sonra ücretsiz yükseltme olmayacaktır. 64 bit de kurabilirsiniz.

 34. Bu flash diski oluşturduktan sonra eski ahline yani içine veri yükleme falan yapablirmiyiz yoksa flah bellek artık kullanılmazmı

  • Kurulumu tamamladıktan sonra tekrar biçimlendirerek ya da içindekilerin tamamını el ile silerek istediğiniz gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu işlem, flash belleğinize herhangi bir zarar vermez. İçiniz rahat olabilir.

 35. Akkaya Yazılım Tarih:

  Sade ve açıklayıcı bir makale hazırlamışsınız. Anlattıklarınıza göre hazırladığımız usb sürücü ile sorunsuzca windows 10 32 bit kurduk. Paylaşımınız ve yardımınız için çok teşekkürler.

 36. yiğti aksoy Tarih:

  usb belleğimi hazırladım dosyaları içine kopyala yapıştır dediğimde lütfen kingston(g) içine bir disk yerleştirin diye bi hata alıyorum o hatanınarkasında kopyalanıyor diyo ama haraket etmyio

Yorum Yazın