Telefonunuzdaki Web Bağlantılarını Windows 10 Yüklü Bilgisayarınıza Taşıyın

Windows 10 önizleme sürümünde, android tabanlı akıllı telefonunuzdan gezindiğiniz internet bağlantısını kolaylıkla Windows 10 yüklü bilgisayarınıza aktarabileceksiniz.

Microsoft, Windows Phone sistemine verdiği desteği yavaş yavaş azaltıyor. Bununla beraber Android ve iOS işletim sistemlerine desteği ve işbirliği girişimi gün geçtikçe artıyor. Yeni önizleme sürümünde bu işbirliğin ne kadar ilerlediğini görebiliriz. Yeni çıkan önizleme sürümü dikkatleri üzerine toplarken en çok ilgi gören özelliği cihazlar arasında web gezinme işlevi oldu.

Windows 10 güncellemesini edindikten sonra Ayarlar panelinde yer alan Telefon bölümü aracılığı ile Android cihazınızı Windows 10 bilgisayarınız ile eşleştirerek web sayfalarını açabileceğiniz doğrudan bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Bunu yapabilmek için Android cihazınıza Windows Apps uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu özellikle çok yakında iOS cihazlar içinde gelecektir.

Android Telefondan Windows 10 yüklü Bilgisayara Web Bağlantısı Gönderme

Bütün işlemleri yaptıktan sonra akıllı telefonunuzdan göndermek istediğiniz bağlantıyı bilgisayarınıza anında gönderebileceksiniz. Gezindiğiniz sitede iken ekranda yer alan Paylaş kısmından Continue on PC seçeneğine dokunarak bağlantıyı bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Gelen bu yenilik o kadar büyük bir yenilik olmasa da gelecek günlerde daha işlevsel bir hale gelecektir.

Windows 10’a gelen yenilik bununla sınır kalmıyor. Yeni gelen bir diğer özellik sayesinde Microsoft’un asistanı Cortana‘da herhangi bir tarayıcı açmadan web araba işlemini gerçekleştirerek sonuçları size sunacak. Cortana’nın sonuçlarını listelediği bölüm daha çok genişletilecek. Bununla da kalmayarak Cortana’ya sesli komut vererek bilgisayarı kapatabilir, yeniden başlatabilir, uyku moduna alabilir ve kilitleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın