Program Yüklerken “Yayımcı Doğrulanamıyor” Hatası Çözümü

Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 de program yüklemeye çalıştığınızda “Bu yazılımı çalıştırmak için bu yayımcının engelini kaldırmanız gerekir.” hatası alıyorsanız çözümü için doğru adrestesiniz.

Program kurulumu sırasında program yayımcısının güvenli olmadığını sisteminiz otomatik olarak listesine eklediği için böyle bir hata ile karşılaşıyorsunuz. Bu hatanın çözümü oldukça basit. Grup ilkesi yöneticisi uygulamasını kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Yayımcı Doğrulanamadı Hata Mesajı

Program Yüklerken “Yayımcı Doğrulanamıyor” Hatası Nasıl Çözülür?

  • İlk olarak arama bölümüne Çalıştır yazın ve çıkan sonuca tıklayın. Daha sonra kutucuğa gpedit.msc yazın ve enter’a basın.
  • Daha sonra gelen ekrandan Kullanıcı yapılandırması > Yönetim şablonları > Windows bileşenleri > Ek yöneticisi yolunu takip edin.
  • Daha sonra gelen ekranın sağında yer alan Düşük riskli dosya türü ekleme listesi seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra Etkin satırını işaretleyin ve alt tarafta yer alan alana yüklemek istediğiniz yazılımın .exe uzantısını yazın.
  • Uygula ve Tamam dedikten sonra Grup ilkesi yöneticisi uygulamasını kapatın.
Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın