Prisma İndir – Android için Fotoğraf Filtreleme Uygulaması

Mobil uygulamalarda yerini aldığı günden bu yana adını sıklıkla duyurmayı başarmış Prisma, Android kullanıcılarına tam anlamıyla sunuldu. Yani artık bu uygulamanın beta davetiyesini beklemenize gerek yok. Bu günden itibaren Google Play üzerinden bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Sizler için “Prisma nedir?“, “Prisma nasıl indirilir?” ve “Prisma nasıl kullanılır?” sorularının cevabını verdik. Bu soruların cevabını konumuzda detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Prisma nedir?

Prisma uygulaması ile fotoğraflarınızı yağlı boya ile çizilmiş gibi yapabilirsiniz.

Prisma uygulaması ile fotoğraflarınızı yağlı boya ile çizilmiş gibi yapabilirsiniz.

Prisma, fotoğraflarınızı yapay zekay ile filtreleyebileceğiniz son günlerin popüler uygulamasıdır. Bu uygulama fotoğraflarınızı basit bir şekilde yağlı boyayla yapılmış tablolara veya sanat çalışmalarına dönüştürmeye çalışıyor. Bu kategoride bir sürü uygulama olmasına karşın Prisma, fotoğraflarınızın gerçek insanlar tarafından çizilmiş gibi görünmesini sağlayabiliyor. Bunu sağlamak için yapay zekasından yararlanıyor. Ve inanılmaz derecede başarı elde edebiliyor.

Prisma nasıl indirilir?

Google Play Üzerinden Prisma Uygulamasını İndirme

Google Play Üzerinden Prisma Uygulamasını İndirme

Prisma uygulamasını indirmek için Google Play’e giriş yaparak Prisma diye arattığınızda bir sürü uygulama çıkıyor. Bu yüzden size Google Play indirme bağlantısını paylaşacağım.

Prisma İndir (Google Play Store)

Prisma nasıl kullanılır?

Android'de Prisma Uygulaması Nasıl Kullanılır

Android’de Prisma Uygulaması Nasıl Kullanılır

Işık ve filtre gibi bilindik efektler yerine sanatsal dokunuşları ile dikkat çeken Prisma uygulaması fotoğraflar üzerinde eşsiz dokunuşlar yapmaya imkan tanıyor. Ve bunun sonucunda etkileyici görseller meydana geliyor. Üstelik bu uygulamayı kullanmak ve oluşturduğunuz fotoğrafları Instagram, Facebook ve Messenger üzerinden paylaşmak oldukça basittir. Aşağıdaki adımları takip ederek dilediğiniz fotoğraf üzerinde istediğiniz efekti verebilirsiniz.

 • İlk olarak verdiğimiz indirme bağlantılarında Prsima uygulamasını indirin.
 • Daha sonra uygulamayı çalıştırın. Uygulamanın “Ayarlar” simgesine dokunun. Bu ekranda bir kaç ayarı değiştirmeniz gerekiyor. “Save orginal photos” yazan kısmın anahtarını açın. “Add watermark” yazan kısmın anahtarını kapatın. Değişiklikler bu kadardır.
  Prisma Ayarlar Ekranı

  Prisma Ayarlar Ekranı

 • Daha sonra uygulamaya bir fotoğraf ekleyin.
  Prisma Uygulamasına Fotoğraf Ekleme

  Prisma Uygulamasına Fotoğraf Ekleme

 • Aşağıda efektler meydana gelecektir. Bu efektlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Ekranda parmağınızı sağa doğru kaydırdığınızda efektin yüzdesi artacak, sola doğru kaydırdığınızda ise azalacaktır.
  Prisma Uygulamasında Fotoğrafa Efekt Ekleme

  Prisma Uygulamasında Fotoğrafa Efekt Ekleme

 • Düzenlediğiniz görseli paylaşmak için paylaş simgesine dokunun. İstediğiniz sosyal medya hesabınızı seçerek hızlı bir şekilde payalaşabilirsiniz.
  Prisma Uygulamasında Oluşturduğunuz Görselleri Paylaşma

  Prisma Uygulamasında Oluşturduğunuz Görselleri Paylaşma

Prisma Android için Sistem Gereksinimleri ve Uygulama Bilgileri

 • Üretici: Prisma labs, inc.
 • Boyut: 7 MB
 • Lisans: Ücretsiz
 • Dil desteği: İngilizce
 • İşletim sistemi: Android
 • Minumum sistem gereksinimi: Android 4.1 ve üzeri

Kaynaklar

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın