Pokemon GO, Stardust nedir? Stardust Nereden Bulunur?

Stardust isim anlamına bakacak olursak eğer, yıldız tozu anlamına gelmektedir. Peki Stardust nedir? Stardust ne işe yarar? Stardust nerden bulunur? sorusuna bu makalemde net bir cevap alabileceksiniz. Pokemon GO, hakkında bilmediğiniz veya öğrenmek istediğiniz her soruyu yanıtlamak için burada olacağız.

Pokemon GO'da Stardust Nesnesinin ekran görüntüsü.

Pokemon GO’da Stardust Nesnesinin ekran görüntüsü.

Yakalayacağınız Stardust nesnesi yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibidir. Dilerseniz ilk olarak ne olduğuna ve ne işe yaradığına bir bakalım.

Stardust Nedir ve Ne İşe Yarar?

Stardust Kazanarak Pokemonunuzu Güçlendirin

Stardust Kazanarak Pokemonunuzu Güçlendirin

Stardust eşyası pokemonun CP ve HP seviyesini arttırmanıza yarayacak oyunda ilerlerken toplayabileceğiniz nesnelerden bir tanesidir. Bu eşyayı kazanabilmenizin pek çok farklı yolları bulunuyor. Bu başlık altında Stardust ile ilgili merak edilen bütün bilgileri öğrenebilirsiniz.

İlk olarak CP ve HP‘nin ne anlama geldiğine bir göz atalım:

CP: Combat Power anlamına gelmektedir. Yani kısacası Saldırı Gücü diyebiliriz.

HP: Hit Power anlamına gelir. Bunuda diğer oyunlardan bildiğiniz gibi Pokemon’un Can Gücü diyebiliriz.

Stardust Nerden Bulunur? Stardust Kazanmanın Yolları

Pokemon GO Stardust Kazanma Yolları

Pokemon GO Stardust Kazanma Yolları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Stardust oyun içinde ilerledikçe karşımıza çıkacak nesnelerden biridir. Ve bu nesne diğer nesnelere oranla en önemli nesne diyebiliriz. Çünkü Pokemon karakterimizi güçlendirmeye yarıyor. Yani eğer iyi bir Pokemon eğitmeni olmak istiyorsanız olabildiğince ilerleyerek bu nesneleri toplamanızı öneririz.

Stardust Kazanmanın 1. Yolu

Stardust toplamanın en iyi yolu Pokemon yakalamaya devam etmektir. Yakaladığınız her bir Pokemon için 100 Stardust ve 3 Candy kazanırsınız. Ancak şuradaki yazımızda bahsettiğimiz gibi Candy eşyalarından farklı olarak profesöre transfer ettiğiniz Pokemon’lar için Stardust almazsınız ama 1 Candy alabilirsiniz.

Stardust Kazanmanın 2. Yolu

Yukarıda anlattığımız yolun dışında bir başka yol daha bulunuyor. Oyunda herhangi GYM’i ele geçirirseniz ve her gün orada kalmaya devam ederseniz kazanacağınız ödüller bulunmaktadır. Bunlar her 21 saatte bir verilen bir miktar Coin ve ayrıca Stardust nesneleridir. Bu nesneleri orayı savunmanız karşılığında verilen Defender Bonus ile elde edeceksiniz.

Kısacası daha fazla Stardust kazanmanın anahtarı Pokemon’unuzu elinizdeki Stardust’lar ile güçlendirip onu bir GYM’i uzun bir süre tutacak kadar iyi hale getirmektir.

Stardust Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Pokemon GO'da Stardust'ın kullanım zamanı.

Pokemon GO’da Stardust’ın kullanım zamanı.

Stardust kullanımı oyunun en kritik hamlelerinden biridir. Özellikle biriktirmeye yönelik bir strateji üzerinde durmanızı öneririz. En sevdiğiniz ve en güçlü olabileceğini düşündüğünüz Pokemon karakterinde kullanırsanız sizin için en iyisi olur. Güçsüz Pokemon karakterlerinde kullanmanızı önermeyiz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. İyi oyunlar dileriz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Uzun yıllardır bilgisayarlarla iç içeyim. Sizler gibi bende Windows'la ilgili sorunlar yaşadım. Bu tecrübelerimi sizinle paylaşmak için buradayım..

Yorum Yazın