Pokemon Go Tehlike Altında!

Geçtiğimiz günlerde Poodlecorp tarafından saldıraya uğrayan Pokemon Go yine saldırı altında olabilir.

Biliyorsunuz ki Pokemon GO çıktığın günden itibaren popüler hale gelen arttırılmış gerçeklik oyunudur. Ve geçenlerde bu kadar kısa sürede popüler bir oyun haline gelmesi ile birlikte Pokemon Go sunucularını devre dışı bırakma tehditiyle ortaya bir grup çıkmıştı. Bu grubun üyüleri oyunun sunucularına saldırmayı planladılar. Zaten zayıf olan bu sunuculara karşı seri DDoS saldırıları gerçekleştirmeyi planladılar.

Üstelik sadece bu planla yetinmeyecek gibi göründüklerini Twitter hesabından belli ettiler. Grubun 2. planı, 1 Ağustos‘da Pokemon Go sunucularının 20 saatin üzerinde bir süre “basitçe bütün gün” devre dışı bırakmayı planladığını açıklamış bulunuyor.

Pokemon GO server hatası alabilirsiniz.

Pokemon GO server hatası alabilirsiniz.

Eğer böyle bir saldırı olursa yukarıdaki resimdeki gibi hata ile karşılaşır ve oyunu oynayamazsınız.

Grubun üyüleri bu konu ile ilgili neden saldırdıkları hakkında “popüler olması” ve “kimsenin kendilerini durduramayacak” olması olarak açıklama yaptılar. Ve devam ederek şöyle dediler; “Bunu yapıyoruz çünkü yapabiliyoruz, kimse bizi durduramaz ve kaosa sebep olmayı seviyoruz.

Umarım böyle bir durum gerçekleşmez. Peki siz bu durum için neler düşünüyorsunuz? Gerçekten 1 Ağustos’da sunucular bu grup tarafından saldıraya uğrayacak mı?

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın