Otomatik Windows 10 Güncellemeleri Artık Olmayacak!

Sonunda Microsoft‘tan beklenen haber geldi! Çoğu kullanıcının canını yakan ve gereksiz yere kota tüketen otomatik güncellemelere artık son!

Biliyorsunuz ki, Microsoft Windows 10 yükseltmeler dahi olmak üzere yükselttikten sonra da yapılan güncelleştirmelerde izin almadan otomatik olarak güncellemeyi indirerek kullanıcıları sıkıntıya sokuyordu. Windows kullanıcıları ile bu durumdan muzdarip olduklarını sıklıkla dile getiriyordu. Microsoft ise bu soruna el atarak artık otomatik güncellemelere son verdi. Bundan böyle güncellemeleri kullanıcılar kendi isteği ile indirip yükleme yapabilecek.

Bu durum sayesinde kullanıcılar kota tasarrufu yapabilecek ve sık olarak bant genişliğinin düşmesi sorununa da engel olabilecekler.

Geçtiğimiz aylarda otomatik Windows 10 yükseltmesine el atarak bu sorunu ortadan kaldıran Microsoft yeni adımı ile de gelen yeni sürümlerin otomatik olarak yüklenmesini engelledi. Kullanıcıların izni olmaksızın artık güncellemeler otomatik olarak indirilemeyecek.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın