Minecraft İndir Türkçe – Windows 32 Bit ve 64 Bit (10, 8.1, 8, 7, Vista ve XP) Uyumlu

Minecraft, daha öncesinde benzeri bulunmayan ve yepyeni bir soluk yaratıp dünya çapında popüler hale gelen ve küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 3 boyutlu strateji oyunudur.

Minecraft 1.9.2 Türkçe İndir

Minecraft‘ın son sürümü olan 1.9.2 sürümünü indirmek için aşağıdaki indirme butonunu kullanabilirsiniz.
Minecraft 1.9.2 Türkçe İndir

Minecraft Nedir?

Minecraft oyununda devasa bir oyun dünyası kapsamında madencilik yaptığınız, kendi yapılarınızı inşa ettiğiniz ve hayatta kalma mücadelesi verdiğiniz bir oyundur. İçinde barındırdığı ekstra oyun modları ile de oyunculara birçok yenilik ve farklı oynanış tarzları sunuyor.

Güneşin doğuşu ile birlikte canlanan oyun dünyasında amacınız farklı materyaller toplayıp, topladığınız materyaller ile yeni araçlar yapmak ve kendi yapılarınızı inşa etmektir. Oyunda ki modlara göre kimi zaman etrafınızdaki hayvanları kontrol ederek evcilleştireceksiniz, kimi zamanda zindanlarda yaratıklardan kaçacağınız ve hayatta kalmaya çalışacağınız Minecraft, sizleri yepyeni bir dünyaya sürükleyecek.

Minecrat Nasıl Oynanır?

Minecraft oynamaya hayatta kalma modu (survival mode) ile başladıysanız, ilk amacınız çevrenizde bulacağınız ağaçları yumruklayarak odun toplamanız gerekiyor. Daha sonra topladığınız odunları işlenebilir tahtalara dönüştürerek kendi malzemelerinizi hazırlayabileceğiniz üretim tezgahınızı (crafting table) inşa etmeniz gerekiyor. Daha sonra oluşturacağınız kazma ile madencilik yaparak yeni üretim malzemelerine sahip olacak ve oyunun ilerleyen bölümlerinde ateş yakabilecek, yeni araçlar yapabilecek ve kendinizi düşmanlarınızdan korumak için silahlara sahip olabileceksiniz.

Minecraft’ın dünyasında geçen 1 gün bizim dünyamızda 10-20 civarı bir zamana tekabul ediyor. Bu yüzden eğer geceyi güvenli bir şekilde geçirmek ve hayatta kalmak istiyorsanız her şeyi olabildiğince hızlı yaparak evinizi olabildiğince çabuk şekilde oluşturmanız gerekiyor. 4 duvarı olması sizin için yeterli olacaktır.

Oyundaki ilk günde hayatta kaldıktan sonra ilerleyen günler için evinizi geliştirmeye, kendinizi gece ortaya çıkan tehlikelerden korumaya, yeni mobilyalar oluşturmaya, kendinize yatak hazırlamak için koyunlar bularak yünlerinden yararlanmaya, silahlar ve araçlar için malzeme toplamaya, eşyalarınızı güvende tutmak için kasalar hazırlamaya ve karnınızı doyurmak için yiyecek toplamaya başlamanız gerekiyor. Minecraft oyun dünyasında sonraki günlerde neler yapacağınızsa tamamen sizin hayal gücünüze bırakılmıştır. Zaten oyuynun asıl keyif veren yeri de bu aşamalardan sonra olan bölümdür.

Minecraft oyununda her oyuncu kendi dünyasını kendi şekillendirmesi gerekiyor. Özel bir amacınız veya bir göreviniz olmak zorunda değil. Yani görevlerinizi ve kendi hedeflerinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Oyuna yeniden her başlayışınızda yeni bir dünyada, yeni bir coğrafyada yer alacak ve hedeflerinizi oyuna başladığınız yerin koşullarına göre yön vereceksiniz. Minecraft oyununun cezbedici noktalarından bir tanesi de şüphesiz ki oyuncularına sunmuş olduğu bu esnekliktir. Ayrıca resmi olmayan oyun modları ile arkadaşlarınızla savaşabilir, yarışabilir veya aklınıza gelmeyecek daha birçok şeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Nihayetinde 3 boyutlu blokları bir araya getirerek kendi dünyanızı oluşturmak için çabaladığınız Minecraft, sizlere inanılmaz bir oyun deneyimi sunuyor. Yeni bir şeyler oluşturmak, keşfetmek ve hayatta kalmak Minecraft evreninde gerçeğe dönüşmüş bir olay. Denemenizi tavsiye ediyorum.

Minecraft Nasıl Türkçeleştirilir?

Minecraft, dil seçenekleri bakımından da oldukça iyi bir oyundur. Bunların içinde Türkçe dili de vardır. Türkçe olarak oynamak isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları izleyebilir:

 • İlk olarak Minecraft oyununa giriş yapın.
 • Daha sonra ‘Options’ seçeneğine tıklayın.
  Minecraft Türkçeleştirme Adım 1

  Minecraft Türkçeleştirme Adım 1

 • Karşınıza gelecek olan ekranın sol alt tarafında bulunan ‘Language’ seçeneğine tıklayın.
  Minecraft Türkçeleştirme Adım 2

  Minecraft Türkçeleştirme Adım 2

 • Daha sonra el ata kadar inin ve en aşağıda Türkçe(Türkiye) şeklindeki yazıya çift tıklayın ve tamam seçeneğine tıklayın.
  Minecraft Türkçeleştirme Adım 3

  Minecraft Türkçeleştirme Adım 3

 • Oyunu artık türkçe olarak oynayabilirsiniz.

Minecraft Tanıtım Videosu

Minecarft hakkında daha iyi bilgi edinmeniz için tanıtım videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Minecraft Oynamak Ücretli midir?

Minecraft ücretli bir oyundur. Bu yüzden oyunun kurulumunu yaptıktan sonra resmi sunucular üzerinde oynayabilmeniz için oyunu satın almış olmanız ve kendinize ait kullanıcı hesabınızla Minecraft evrenine giriş yapmanız gerekiyor. Minecraft’ı resmi sitesi üzerinden satın alabilir ve kullanıcı kaydınızı bu siteden yapabilirsiniz.

Minecraft Oyununun Artı Yönleri

 • Yepyeni bir dünya ve özgür oynanış biçimi,
 • Kendine özel grafikler,
 • Sonsuz crafting.

Minecraft: Story Mode Nedir?

Minecraft: Story Mode Oyna

Minecraft: Story Mode Oyna

Kendi tarzı ile bir çok popüler kültürü ekrana yansıtan Telltale Games, rekorlar kıran oyun Minecraft’ın geliştiricileri Mojang ile sizi eşsiz bir dünyaya davet eden yeni bir mod çıkardı.

Minecraft: Story Mode, tanıdığınız karakterleri ünlü ses sanatçılarıyla birleştirmiş bir moddur. Oyun içerisine karşınıza çıkan her karakterin ünlü animasyon filmlerinden hatırlayacağınız seslendirmelerine şahit olabileceksiniz. Telltale bu konuda hassas davranmış olması gerek ki en iyi ekibi toplamış. Seslendirmeler gerçekten muazzam.

Konusu ise evrende gerçekleşen bir kaosun sonucunda kahramanlarımız toplanarak klasik “kötülüğü yenmek” üzerine yola çıkıyorlar. Fakat bu yolda karşımıza çıkacak olan engeller tüm Minecraft severleri hem şaşırtacak, hem de yüzünü güldürecek.

Minecraft: Story Mode ücretli olacak.

Minecraft: Story Mode Sistem Gereksinimleri

 • Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve 8.1, Windows 10
 • Intel Core 2 Duo 2GHz veya daha üzeri
 • 3GB RAM veya daha üzeri
 • ATI veya NVIDIA 512MB RAM’li ekran kartı
 • 3 GB boş alan

Minecraft: Story Mode Satın Al

İlgi Çekici Minecraft Tasarımları

Minecraft oyununu tanıttık, birde Minecraft oyununda yapılan ilgi çekici tasarımları sizlerle paylaşalım dedik. Bu tasarımlar oyun hakkında sizler için daha iyi fikir üretmenizde yardımcı olabilir. Çevrenizdeki küpleri kullanarak, atom tasarımından Samanyolu haritasına kadar her şeyi yapabileceğiniz bu tasarımlar ile görebilirsiniz.

Minecraft oyuncuları bugüne kadar yaptıklarıyla bizleri hep şaşırtmıştır. Hayal etmek bile zorlandığımız bu tasarımları sadece bloklar kullanarak oyuna aktarmayı başarmışlar. İşte bu çalışmalar:

Minecraft Oyununda Çalışan Laptop

Minecraft Oyununda Çalışan Laptop

Minecraft Oyununda Çalışan Laptop

Reddit kullanıcısı olan MrCryFish, Minecraft oyununa çalışan bir dizüstü bilgisayar eklemeyi hedefliyor. Hali hazırda indirmeye açık olan bu girişimle birlikte, bir bilgisayarda yapabileceğiniz çoğu işlemi oyunda da yapabiliyorsunuz.

Minecraft’ın Uzaydan Görünüşü

Minecraft'ın Uzaydan Görünüşü

Minecraft’ın Uzaydan Görünüşü

Konumuzun başında Minecraft’ın bir sınırı olmadığını belirtmiştik. Bunun en iyi örneklerinden bir tanesi ise Minecraft dünyasının uzaydan görünmesidir. Sheirtzler18 kullancısı tarafından yapılan mod ile birlikte Minecraft dünyasından havalanıp, onun yörüngesinde bütün haritayı izleyebileceksiniz.

LEGO Görünümünde Minecraft Köyü

LEGO Görünümünde Minecraft Köyü

LEGO Görünümünde Minecraft Köyü

Bu mod ile birlikte Lego şeklinde Minecraft köyü oluşturabileceksiniz. LEGO markasının yayınladığı yeni bir setinde Minecraft köyü inşa etmenize yardımcı oluyor. Bu set çok yakın bir zamanda satışa sunulacak.

Minecraft Sarmaşık Tüneli

Minecraft Sarmaşık Tüneli

Minecraft Sarmaşık Tüneli

Sosyal meydada en çok paylaşılan fotoğraflardan bir tanesi Ukrayna’nın Rivnenska bölgesinde bulunan bir demiryoludur. Çevresi tamamen ağaçlarla çevrilmiş olan bu demiryolu, turistlerin de en uğrak noktalarından bir tanesidir. Bahsettiğimiz bu tren yolu Minecraft oyununa da aktarılmış durumda.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

23 yorum

  • Ana ekrandaki “Edit Profile” butonuna basın.

   Daha sonra Edit Profile menüsünde yer alan “Allow use of old “Alpha” Minecraft versions (from 2010)” adlı yazının yanındaki kutucuğu aktif hale getirin. Ve çıkan uyarıya YES diyerek devam edin.

   Yukarıdaki işlemden sonra “Use version” bölümündeki kısımdan “old_alpha a1.2.6″yı seçin ve “Save Profile” butonuyla profil ayarlarını kayıt edin.

   Artık tam sürümü ücretsiz olarak oynayabileceksiniz.

  • çağrı Tarih:

   ya bu deneme mi yoksa gerçekmi gerçek olduguna inanmamda daha dogrusu çünkü gerçekleri ücretli oluyor

 1. Bad video card drivers!
  ———————–

  Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
  This can usually be fixed by updating the video card drivers.

  Bu hatayı alıyorum. Windows 7’den Windows 10 geçtikten sonra oldu. (Temiz kurulum).
  Ekran kartı güncelleme yaptığımda güncel diyor.
  Birde BİOS’a giriş yapamıyorum. “Yeniden başlat+Shift” yaptığımda UEFI vs. seçenği yok.

  • Ekran kartını aygıt yöneticisinden kaldırın. Daha sonra uyumlu olanı üretici sitesinden indirip el ile yükleyin. Bilgisayarınızın veya anakartın modelini verebilir misiniz?

 2. Minecrafta çoklu oyuncu oynayamıyorum oyuna girer girmez oyun donuyor ve timed out hatası veriyor aniden 2 sn olmadan bazen oyuna girdikten 2 dk sonra veriyor ne yapmam gerekiyor ?

  • Hamachi programını yeniden indirip kurunuz. Sürüm eski olduğu için bu hatayı veriyor olabilir. Windows Güvenlik Duvarını devre dışı bırakın. Ve Uygulama izin ver kısmındaki Java ilgili bütün kutucukları işaretleyin.

 3. Error: Could not find or load main class net.minecraft.client.main.Main
  Bu hata minecraftta en son sürüm yüklenirken geldi ne yapmalıyım ?

 4. Minecraftta multiplayerda servere girdikten 3 4 sn sonra oyun donuyor ve Time out hatası veriyor ve servere giremiyorum ne yapmam gerekiyor ? Hatta 4 5 defa yaptım oyunu açıp kapadım yönetici olarakta girdim.

 5. Hamachi kullanmıyorum ben çoklı serverlerde oynuyorum 100veya 500 arası kişilerde oynuyorum ne yapmalıyım

  • İki kişilik oynayabilmeniz için 2 adet bilgisayarın aynı ağda olması gerekiyor.

   Daha sonra taşınabilir Wifi’yi aktif hale getirin. Daha sonra diğer cihazlardan da bağlanın ve oyuna giriş yapın.

   Bağlanan cihaz oyuna girdikten sonra dünya seçimini yapması gerekiyor. Diğer cihazda da Join Game seçeneğine girin. Ve oradan oyunu kuran oyuncunun ip’si üzerine tıklayın.

   Daha sonra oyunu 2 kişilik oynayabilirsiniz.

 6. abi yükleyince demosu çıkıyor hep javada kurulu oysa neden tüm sürümünü oynayamıyorum para ödeyememde

  • Minecraft ücretli bir oyundur. Sitemizde yayınlanan sürüm de ücretsiz oynayabileceğiniz demo sürümüdür. Eğer tam sürüm oynamak istiyorsanız oyunu satın almalısınız.

Yorum Yazın