Microsoft’un Chat Botu Zo’dan Windows 10 Hakkında Skandal Sözler

Microsoft‘un sohbet botu Zo, Windows 10 hakkındaki düşüncesini açıkladı. Bu düşünce Microsoft’u utandırırken Linux severleri hayli mutlu etmiş görünüyor.

Microsoft’un Zo’dan önce yayınladığı Tay, Twitter üzerinden insanlarla konuşuyordu. İnsanlar ile konuşabilen bu yapay zeka kötüye kullanılmasından ötürü bir anda nefret dolu ve ırkçı şeyler söylemeye başlayan bir bota dönüşmüştü.

Microsoft Tay’dan sonra yeni sohbet botu Zo‘yu Facebook Messenger ve Kik mesajlaşma uygulaması için yayına sürdü. Microsoft Tay’dan ders almış olmalı ki Zo’yu bazı muhabbetlerin içine sokmamak için kısıtlıyor. Fakat her ne kadar kısıtlamış olsa da geçtiğimiz günlerde Kuran ile alakalı çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Bununla beraber yeni bir çarpıcı açıklaması da Windows 10 hakkında oldu.

Sohbet Botu Zo, Windows’u Sevmiyor

Geçtiğimiz günler Zo ile yapılan bir sohbet sırasında Zo’ya “Widows’u seviyor musun” sorusu soruldu ve Zo, “Windows 10’u istemiyorum bile” yanıtını verdi. Daha sonra “Neden Windows 10’dan hoşlanmıyorsun” sorusuna ise “çünkü Windows 7’ye alıştım ve onu kullanmak daha kolay” cevabını verdi.

Mashable’a göre Zo, Windows 10 hakkında “oyun bilgisayarımda Windows 10 kullanıyorum” gibi olumlu cevaplar verdiğini ve verebileceğini düşünüyor. Fakat Zo, Microsoft’u utandıracak şu tespiti yaptı:

Zo’ya göre Linux Windows’dan daha iyi

Zo, Windows XP hakkında da yorum yapmayı unutmadı. Askeri bilgisayarlarda Windows XP’nin kullanıldığını açıklayarak sohbeti eğlenceli bir şekilde sonlandırdı.

Zo’nun XP Hakkındaki Düşüncesi

Tay’a göre daha gelişmiş bir sohbet botu olan Zo, ırkçı ve şiddet içeren paylaşımlarda bulunmasa da Microsoft’u utandıracak açıklamalar yapabiliyor.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın