Microsoft’dan Windows 10’da Hata Bulanlara Para Ödülü!

Microsoft, Windows 10’da hata bulanlara 250.000$ ödül verecek!

Microsoft, Windows 8.1‘den bu yana hata bulan kullanıcıları ödüllendirmeye devam ediyor. Windows 8.1 işletim sisteminde hata bulan kullanıcılara 100.000$ ve üzerinde para ödülü veriyordu. Aynı geleneği Windows 10 üzerinde de devam ettiriyor. Üstelik para ödülü artık eskisine oranla çok daha yüksek.

Microsoft, “Güvenlik açıklarına ödül” adını verdiği programını genişletmek adına Windows Ödül Programı uygulamasını başlatıyor. Windows 8.1’e ait güvenlik hataları için 100.000$ ve üzerinde ödeme yapan Microsoft, Windows 10 ve Windows Server‘daki Hyper-V hataları için çok daha büyük paralar ödeyecek.

Windows 10’da Hata Bulana Para Ödülü

Microsoft, ödül konusunda Hyper’-V hatalarına daha çok önem veriyor. Bu yüzden ilk olarak ciddi Hyper-V hatalarına 250.000$ ödeyecek. Windows 10 önizleme ve Microsoft Edge’deki güvenlik açıklarına ise 15.000$ civarı para ödeyecek. Bil blog yazısına açıklama yapan Microsoft sözcüsü, “Güvenlik her zaman değişiyor ve her zaman farklı güvenlik açıklarına öncelik veriyoruz.” dedi. Bu cümlesinin üzerine “Açıkların değerli olduğuna inanıyoruz, bize güvenlik konusunda gelişmemiz için hizmet veriyorlar.” diye devam etti.

Windows Ödül Programı, süresiz olarak devam edecek. Microsoft uzun bir süre bu programı sonlandırmayacak diyebiliriz. Windows ile birlikte kullanıcıların kişisel bilgilerini tehlikeye sokan hataları bulanlar, ödüllendirmeye devam edilecekler. Microsoft gibi büyük firmalar sistemlerinde ki açıkları bulanları genelde ödüllendiriyor. Böylelikle siber saldırılarına karşı büyük önlemler alabiliyorlar.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın