Microsoft, Windows 10’da Chrome ve Firefox Kullananları Uyardı

Ağustos’un ilk haftasında gerçekleşecek olan Windows 10 yıldönümü güncellemesi öncesinde Microsoft Windows 10’da Chrome ve Firefox kullananları uyardı. Ve bununla birlikte Microsoft Edge‘in RAM ve batarya kullanımda oldukça cimri olduğunu dile getirdi.

Microsoft‘un resmi bloğunda yayınlanan Windows 10 ipuçları konusunda Windows 10 için tavsiye edilen tarayıcının Microsoft Edge olduğunun altı çizildi. Chrome ve Firefox tarayıcıların pervasız harek ettiği, pil ve RAM tüketiminin çok olduğunun üzerinde durulan makalede özellikle Edge tarayıcının yeni güncellemelerle son derece performanslı olduğu söylendi.

Microsoft edge diğer tarayıcılara göre daha az batarya tüketiyor.

Microsoft edge diğer tarayıcılara göre daha az batarya tüketiyor.

Windows 10 ipuçları başlığı altındaki konuda özellikle Edge’in Chrome tarayıcısı ile karşılaştırıldığında Edge’in %36 daha hızlı ve batarya dostu olması dikkat çekti. Microsoft zaten bu konuyu bir süredir gündeminde tutuyordur. Firefox, Chrome ve Opera gibi tarayıcılar arasında yaptığı testler sırasındaki alınan performans ölçümleri de bu kanısında haklı olduğunu gösteriyor.

Yani Windows 10’da kullanmanız için önerilen tarayıcının Microsoft Edge olduğunu bu yazı ile birlikte Microsoft dile getirmiş oldu.

Microsoft Edge Batarya Testi – Video

Aşağıdaki videoda Firefox, Opera, Chrome ve Edge arasında test yapılmıştır. Videoyu izleyerek sonucu görebilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın