Microsoft, Paint için Verdiği Karardan Vazgeçti

Geçtiğimiz günlerde Creators Update güncellemesi ile desteği kesilecek olan programları açıklayan Microsoft’dan geri adım geldi. Yeni karara göre Paint hayatına devam edecek.

Dün yazdığımız Paint’e Veda konusunda artık Microsoft’un Paint’e desteğini kestiğini açıklamıştık. Microsoft’un bu açıklamasından bu yana sosyal medya üzerinden Paint’e destek yağdı ve Microsoft’da bu sevgiye tepkisiz kalmadı.

Microsoft’un Windows Blog’unda yayınladığı yeni konusunda Paint’e desteğin devam edeceğini söyledi.

Microsoft Paint Yayın Hayatına Devam Edecek

Microsoft’un açıklamasında, “Eğer öğrendiğimiz bir şey varsa, 32 yıl sonra Paint’in çokça hayranı olduğudur. Eski güvenilir programımız için bu kadar sevgi görmek şaşırtıcı.” sözcükleri yer alıyor.

Microsoft Windows 10 Creators Update güncellemesi ile Paint ile devam etmeyecek ama Paint’i Windows Mağazadan ücretsiz indirmeye sunacak. Windows 10 Creators Update ile hayatımıza Paint 3D girecek. Ama dileyen Windows Mağazadan Paint’i indirip kullanabilecek.

Microsoft, Pain için gelen geri bildirimler için bütün kullanıcılara teşekkür ediyor.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın