Microsoft Office’in Yeni Arayüzü Görücüye Çıktı!

Microsoft, yeniliklerine devam ediyor. Windows 10 Creators Update ile Fluent Design‘a adım atan Microsfot aynı tasarım planını Office içinde kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft Office, Fluent Design tabanlı yepyeni arayüzü ile ilk görücüye çıktı.

Microsoft’un bu hafta içinde yayınladığı yeni mobil Office yazılımlarının önizleme sürümleri, eskiden uzak yepyeni bir görünüm ile karşımıza çıktı. Uygulamanın yeni yüzü, Microsoft’un yeni Fluent Design System çalışması ile kaplanmış bir halde.

Office’in Saydamlaştırılmış Yeni Fluent Design Arayüzü

Sonbahara doğru çıkacak olan Windows 10 Creators Update güncellemesi ile işletim sisteminde de beklenen Fluent Design, Windows ve Office’e çağa uygun yalın bir görünüm katmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız yazımızda Windows Başlat Menüsü Saydamlaştırma ile ilgili konudan bahsetmiştik. Microsoft saydamlığı sevmiş olmalı ki bu tasarım dili içinde saydamlık ve bulanıklık efektlerinden faydalanıyor. Microsoft Word, PowerPoint ve Excel mobil uygulamaları, arayüzün bazı kısımlarında bu efektleri barındırıyor.

Office Programının Yeni Arayüzü

Windows Insider programına dahil olan kullanıcıların görebildiği önizleme sürümün de ki bu değişiklikler, yenilenmiş olan arayüzün ilk görünümü niteliğinde. Yani daha çok yenilik ile karşılaşacağız. Office kullanıcıları için yenilik çalışmaları devam ediyor diyebiliriz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın