Microsoft Office 2016 Professional İndir – 32 Bit ve 64 Bit için Türkçe Ofis 2016 Programı

Bu yazımızda Windows 10, Windows 8.1 / 8 ve Windows 7 için geliştirilen Microsoft Office programının son sürümünü paylaştık.

Diğer internet sitelerinde paylaşılan güvensiz ve reklam virüsü içeren kurulum dosyaları yerine Microsoft tarafından sunulan güvenilir indirme bağlantılarını sizlere sunduk. Yazımızdaki indirme bağlantıları, Microsoft Office 2016 32 Bit ve Microsoft Office 2016 64 Bit olmak üzere 2 farklı biçimde sunulmuştur. Sisteminize uygun olanı seçerek indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Microsoft Office programının son sürümü olan Office 2016 Professional, vakit kazandıracak yeni özellikleri, yeni modern görünümü ve yerleşik birlikte çalışma araçları ile profesyonel görünen belgeler oluşturmanızı, sunmanızı, iletmenizi ve yayınlamanızı sağlayacak. Üstelik yaptığınız çalışmaları OneDrive‘a kayıt edip her yerde çalışmanıza ulaşabileceksiniz. Daha akıllıca çalışabileceğiniz Microsoft Ofis Profesyonel 2016 programında oldukça kullanışlı bir yapı sunulmuş.

OneDrive özelliği ile belgeleriniz her zaman, her yerde sizinle olabilecek. Office 2016’da oturum açarak ve kesintisiz entegrasyon ile yeni belgelerinize kolaylıkla erişmek için OneDrive yazılımını kullanabileceksiniz.

Microsoft Office Professional 2016 Sistem Gereksinimleri

 • Bellek alanı: 32 Bit için 1 GB RAM; 64 Bit için 2 GB RAM civarında olabilir.
 • Sabit Disk alanı gereksinimi: 3.0 GB kullanılabilir disk alanı gerekiyor.
 • Grafik gereksinimleri: Grafik donanım hızlandırması için DirectX 10 uyumlu grafik kartı gerekiyor.
 • Ekran çözünürlüğü: 1280 x 800 ekran çözünürlüğü ideal çözünürlüktür.
 • İşletim Sistemi gereksinimleri: Windows 7 veya üzeri, Windows Server 2008 R2, veya Windows Server 2012.
 • İşlemci gereksinimi: 1 Gigahertz (Ghz) veya daha hızlı SSE2‘li 32 Bit veya 64 Bit işlemci olabilir.

Microsoft Office Professional 2016 ile Birlikte Gelen Ofis Programları

Microsoft Ofis Profesyonel 2016 yazılımının içinde dahili olarak gelecek Ofis programları aşağıda listelenmiştir.

 • Microsoft Outlook,
 • Microsoft Word,
 • Microsoft Excel,
 • Microsoft PowerPoint,
 • Microsoft OneNote,
 • Microsoft Access,
 • Microsoft Publisher

Yukarıda listelenen ofis uygulamalarının hepsini sadece Ofis 2016 programı ile edinebilirsiniz. Bu uygulamalar hakkında kısa bilgiler verecek olursak;

Microsoft Outlook Nedir?

Microsoft Office Outlook İndir

Microsoft Office Outlook İndir

Microsoft Outlook 2016 uygulaması ile E-posta, takvim, kişileri ve görevleri kolaylıkla yönetmenizi sağlar. Push, e-posta gelen kutunuzu güncel tutar. Gruplar, diyalog görünümü ilgili mesajları gruplar. Takvimler ise planlama için yan yana görülme imkanı sunar.

Microsoft Word Nedir?

Microsoft Office Word İndir

Microsoft Office Word İndir

Microsoft Word 2016 uygulaması ile Word dosyalarınızda düzenleme, inceleme yapabilirsiniz. Paylaşım araçları ile profesyonel görünen belgeler oluşturmanızı ve paylaşım yapabilmenizi sağlar. Yeni tasarımdaki sekmeler ile özelliklere hızlı erişim yapabilirsiniz. Akıllı arama, Word içinde doğrudan internetten ilgili bağlam bilgilerini gösterir.

Microsoft Excel Nedir?

Microsoft Office Excel İndir

Microsoft Office Excel İndir

Microsoft Excel 2016 uygulamasınde en sık kullanılan klavye kısa yollarına ek olarak yeni kullanıcı ara yüzü ile verilerinizi yeni ve kullanımı kolay yollarla analiz edebilir ve görselleştirebilirsiniz. Analysis Toolpak, Dilimleyiciler ve Formül Oluşturucu gibi dengeleme özellikleri zaman kazandırır, böylece odak noktanızı kavramaya yöneltebilirsiniz.

Microsoft PowerPoint Nedir?

Microsoft Office Power Point İndir

Microsoft Office Power Point İndir

Microsoft PowerPoint 2016 uygulamasında yeni slayt geçişleri ve Gelişmiş Animasyonlar görev bölmesi ile fikirlerinizi oluşturabilir, işbirliği yaparak, fikirlerinizi etkili şekilde sunabilirsiniz. Slaytlarınız boyunca zincirlenen yorumlar sunumlarınıza geri bildirim eklemenize yardımcı olacaktır.

Microsoft OneNote Nedir?

Windows 10 için Microsoft Office OneNote indir

Windows 10 için Microsoft Office OneNote indir

Microsoft OneNote 2016 uygulaması, size ait dijital not defterinizdir. One Note ile notları, fikirleri, internet sayfalarını, fotoğrafları hatta sesleri ve videoları tek bir yerde toplayabilirsiniz. İster evinizde, ister ofisinizde hatta ister hareket halinde olun, diğerleriyle paylaşırken ve birlikte çalışırken hepsini yanınıza alabilirsiniz.

Microsoft Access Nedir?

Windows 10 için Microsoft Office Access indir

Windows 10 için Microsoft Office Access indir

Microsoft Access 2016 uygulaması ile işletmenizi çalıştırmanıza yardımcı olan tarayıcı tabanlı veri tabanı uygulamalarını hızlıca oluşturarak işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Veriniz otomatik olarak SQL veri tabanına kaydedilir ve böylece her zamankinden daha güvenli bir hale gelecektir. Verilerinizi saklayabileceğiniz güzel bir uygulamadır.

Microsoft Publisher Nedir?

Windows 10 için Microsoft Office Publisher indir

Windows 10 için Microsoft Office Publisher indir

Microsoft Publisher 2016 uygulaması ile geniş aralıklı profesyonel kalitede yayımları kolaylıkla oluşturabilir, kişiselleştirebilir ve paylaşabilirsiniz. Basit bir şekilde sürükleyip bırakarak resimleri kaydırarak veya çevrim içi albümlerinizden doğrudan resim ekleme işlemini yapabilirsiniz. Yayımlarınızı sıra dışı hale getirmek için özel etkiler kullanmanız Publisher uygulaması ile mümkün.

Microsoft Office Sürümleri

Microsoft Office programları, Office 365 ve Office 2016 olmak üzere 2 farklı sürüme sahiptir. Bu sürümler de kendi içinde alt sürümlere sahiptir. Bu sürümleri ve aralarındaki temel farkın özetini aşağıda listeledik. Daha detaylı bilgi almak için buradan Microsoft’un resmi sitesine gözatabilirsiniz.

BİLGİLENDİRME! Bu yazımızda indirmeye sunduğumuz Microsoft Office sürümü, Office 2016 Professional (Microsoft Ofis 2016 Profesyonel) sürümüdür. Bu sürüme ait bilgileri aşağıdaki listenin 5. sırasında bulabilirsiniz.
 1. Microsoft Office 365
  • PC, Mac + iPad, Android ya da Windows dahil 5 farklı tablette kullanılabilir.
  • 5 kullanıcıya kadar her kullanıcı için 1 TB bulut depolama alanı sunulur.
  • Her kullanıcıya aylık 60 dakika Skype araması sunulur.
  • Yeni güncelleştirmelere sürekli erişim imkânı vardır.
  • Word, Publisher, Excel, Access, Power Point, One Drive, One Note, Skype ve Outlook uygulamalarını kullanabilir.
 2. Microsoft Office 365 Bireysel
  • PC, Mac + iPad, Android ya da Windows dahil 1 tablette kullanılabilir.
  • 1 kullanıcı için 1 TB bulut depolama alanı sunulur.
  • 1 kullanıcıya aylık 60 dakika Skype araması sunulur.
  • Yeni güncelleştirmelere sürekli erişim imkânı vardır.
  • Word, Publisher, Excel, Access, Power Point, One Drive, One Note, Skype ve Outlook uygulamalarını kullanabilir.
 3. Microsoft Office 365 Üniversite
  • PC, MaciPad, Android ya da Windows dahil 2 farklı aygıtta kullanılabilir.
  • 1 kullanıcıya kadar her kullanıcı için 1 TB bulut depolama alanı sunulur.
  • Her kullanıcıya aylık 60 dakika Skype araması sunulur.
  • Yeni güncelleştirmelere sürekli erişim imkânı vardır.
  • Word, Publisher, Excel, Access, Power Point, One Drive, One Note, Skype ve Outlook uygulamalarını kullanabilir.
 4. Microsoft Office 2016 Ev ve Öğrenci (Home and Student)
  • PC için kullanılabilir.
  • One Drive ile dosyaları bulutta depolama imkânı.
  • Belgeleri çevrimiçi düzenleme, görüntüleme ve paylaşma imkânı.
  • Word, Excel, Power Point, One Note uygulamalarını kullanabilir.
 5. Microsoft Office 2016 Professional (Profesyonel)
  • PC için kullanılabilir.
  • One Drive ile dosyaları bulutta depolama imkânı.
  • Belgeleri çevrimiçi düzenleme, görüntüleme ve paylaşma imkânı.
  • Word, Excel, Power Point, AccessOne Note, Outlook ve Publisher uygulamalarını kullanabilir.
Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

66 yorum

 1. Ahmet Sancar Tarih:

  Buradan indirdiğim office 2016 programını kurarken hangilerinin kurulup hangilerinin kurulmayacağını seçebilirmiyim? Yani ben word, excel, powerpoint programlarını istiyorum ama diğerlerini istemiyorum. Boşuna yer kaplamasın. Sadece kullanacağım programların kurulmasını istiyorum. Bunu yapabilirmiyim?

  • Merhaba Ahmet. Tabii ki istemediğin uygulamasını yüklemeyebilirsin. Office 2016’yı yüklerken “Özelleştir” bölümüne tıkladıktan sonra “Yükleme Seçenekleri” sekmesinde beyaz kutulu olanlar uygulamaların hepsinin kurulacağı anlamına geliyor. Gri olanlar ise içindeki bazı uygulamaların seçilmediğinden kurulmadığını belirtir. İstediğiniz seçenği + seçeneğinden açıp üstüne sağ tıklayıp “Yükle” seçeneğini seçerseniz, artık yüklenecek uygulamalar arasına girecektir. Ve aynı şekilde yüklemek istemediğinizi de seçeli olan halini devre dışı bırakırsanız sorun olmayacaktır.

 2. KayaHan Tarih:

  Sadece Word 2016 ofis programını indiremiyormuyuz hepsini birden mi indirmemiz lazım. Ben sadece word programını istiyorum.

  • Buradan Office 2016 yükleyicisini indirdikten sonra hangi ofis programlarını kurmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Programların indirilme işlemi bu seçimden sonra başlıyor. Yani buradan yükleyiciyi indiriyorsunuz, yüklemek istediğiniz ofis programlarını seçtikten sonra da indirme işlemi başlıyor. Seçim sayfasına geldiğinizde sadece Microsoft Word 2016 seçeneğini seçerseniz sadece o indirilir ve yüklenir. Diğer programlar indirilmez.

  • Sitemizde ücretli yazılımların ürün anahtarlarını paylaşmıyoruz. Eğer ürün anahtarınız yok ise e-posta adresinizi girerek 1 ay boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süreniz bittikten sonra Office 2016 programını kullanmaya devam etmek isterseniz Microsoft Store‘a girerek satın alabilirsiniz.

 3. Excel 2013 Tarih:

  benim bir sorum var. şirkette excel proğramını kullanıyorum bu proğramı ofis 2016 içindeki excel ile güncellesem olurmu. yani excel 2016 proğramı ile bizim kullandığımız arasında fark varmıdır. çünkü şu an kayıtlı tablolarımız var ve içinde çeşitli fonksiyonlar kullandık. bunların bozulmaması lazım.

  excel 2013 kullanıyoruz.

  • Eğer güncelleme ile ilgili aklınıza takılan tek soru mevcut dosyalarınızın çalışıp çalışmayacağı ise, bu konuda bir tereddütünüz olmasın. Excel 2013 sürümünde oluşturduğunuz dosyalarınız Excel 2016 ile de sorunsuz çalışacaktır. Tablolarınızda kullandığınız Excel fonksiyonları da aynı şekilde.

  • Orjinal bir Lisans anahtarı satın alabilirsiniz. Veya bilgisayarınızın bios’a gömülü lisans anahtarını kullanarak etkinleştirebilirsiniz. Sorun için daha fazla detay verebilirsiniz, daha iyi yardımcı olabiliriz.

  • Kurulum oldukça basit aslında. Sisteminize uygun olan exe’yi indirin. Daha sonra çalıştırın ve çıkan uyarıya evet diyerek yüklenmesini bekleyin. Yüklendikten sonra sizden eğer Lisans anahtarı satın aldıysanız satın alırken girdiğiniz E-Postanızı girmenizi istiyor. Veya normal bir e-posta adresinizi girerek devam edebilirsiniz. Eğer normal e posta adresi girdiyseniz etkinleştirme isteyecektir. Ürün anahtarı gir seçeneğine tıklayın ve deneme sürümü için verilen NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG bu ürün anahtarını girin. İşleminiz bu kadardır.

   Microsoft Office 2016 Professional Kurulum Videosu : https://youtu.be/vekDsta5auY

  • Denem sürümü mevcut fakat aylık ve yıllık olmak üzere satın alınması gereken lisanslar var. Bu lisanslardan birini alarak kullanabilirsiniz.

 4. shadowsecret Tarih:

  Deneme sürümünü nasıl indiriyoruz.Yorumlara cevap yazdığınız için teşekkürler:)

  • Konumuzda ki indirme linki mevcuttur. Oradan indirip ve kurun. Daha sonra sizden etkinleştirme isteyecektir. Deneme sürümü ürün anahtarını girerek deneme sürümüne kavuşmuş olacaksınız.

 5. Merhaba,

  Öncelikle linkler ve açıklamalarınız için çok teşekkür ederim fakat anlayış göstermelisiniz ki herkes bu fiyatları ödeme lüksüne sahip değil özellikle öğrenci olan arkadaşlar için. Lakin, bu size saygı göstermediğimiz anlamına gelmez. Ben size madem bunu ücretsiz olarak sürekli bir şekilde kullanamıyorsak office uygulamasını yükledikten ve süreli olan ücretsiz kullanımından sonra bunu denetim’den kaldırarak tekrar yüklemek ve bu döngü içinde kullanmak gibi bir şansımız var mıdır?

  Teşekkürler, kolay gelsin

  • Öncelikle üslubunuz ve saygınız için teşekkür ederim. Office fiyatlarının yüksek olduğu konusunda ben de sizinle aynı fikirdeyim. Ne yazık ki Microsof’un fiyat politikası bu şekilde.

   Office 2016, internet üzerinden etkinleştiriliyor ve deneme süresi geçtiğinde aynı makine üzerine kurulup tekrar kullanılamıyor. Microsoft Office’in ücretsiz alternatifleri de mevcut. Libre Office veya Open Office gibi. Açıkçası ben de bilgisayarımda LibreOffice kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. Excel, Word ya da Power Point gibi Microsoft Office uygulamalarının tam alternatiflerini içinde barındırıyor. Siz de deneyebilirsiniz.

 6. teşekkürler Tarih:

  çok teşekkür ederim bilgisayarıma format atmayı sizden öğrendim çok yardımcı oldunuz.

  • Deneme sürümü ürün anaharı : NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG

   Yukarıda ki ürün anahatarını kullanarak deneme sürümünü elde edebilirsiniz.

 7. Merhaba. Ofis programlarını Öğretmenlere ve Öğrencilere ücretsiz olduğunu duymuştum fakat şimdi birkaç foruma baktım ve bunun sadece Üniversiteler için geçerli olduğunu bilgisi edindim. Tabi doğruluğu nedir bilmiyorum. Ben MEB’e bağlı bir okulda Öğretmenim benim ücretsiz ofis programı alma ihtimalim var mı varsa da nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim…

  • Merhaba, İster üniversite ister lise öğretmeni, hangi kademede olursanız olun, eğer okulunuz tarafından size sağlanan bir e-posta adresi mevcut ise ücretsiz bir Office 365 aboneliği başlatmak için önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır.

 8. Msozclk Tarih:

  Ahmet bey merhabalar, benim Office 2007 orijinal CD im var. Su anda yeni bir laptop aldım Windows 10 kurulumlu . Fakat arkadaş bana 2007 yı bu PC ye kuramcağmi söyledi . 2016 surumu olması gerekiyormus. Buda demekk oluyor ki CD çöpe gidecek. Aydınlatır mısınız .

  • Windows 10 işletim sisteminde Office 2016 Preview, Office 2013/Office 365, Office 2010 ve Office 2007 sürümleri çalışmaktadır.

  • Office 2016 uygulamasının tam sürümü ücretlidir. İsterseniz buradaki indirme bağlantılarını kullanarak 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

  • Microsoft Powerpoint ile oluşturduğunuz sunuları Libre Office ya da Open Office gibi ücretsiz açık kaynak ofis programlarının sunu araçları ile çalıştırabilir, görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

 9. Sena Nur Tarih:

  Merhaba Ben indirdim fakat gerekli dosyalar indiriliyor diyor ama uzun süre böyle kalıyor . Bende Sinir olup kapıyorum . Ben bunun deneme sürümünü kullandım ama yeniden inince uyarısını versin diye bekliyorum etkinleştirmek için ama dediğim gibi açılmıyor . Az önce açıldı .Birazdan tamamlayacağız diyor . Bir iki saat bekledim %37’de kaldı bende kapadım yine eskisi gibi oluyor . Yardım eder misiniz ? Ne zamandır uğraşıyorum . Yarına slayt yetiştirmem lazım online olanda kayıt edemiyorum :((

  • Kaldırmak için http://go.microsoft.com/?linkid=9815935 bunu indirin. Daha sonra o15CTRRemove dosyasına çift tıklayın. Microsoft Office’i Kaldırma sihirbazı başlayacaktır. Daha sonra İleri seçeneğine tıklayın. Ve bu düzeltmeyi uygula diyerek devam edin. Bu sayede office kalkacaktır. Daha sonra yeniden kurmayı deneyin.

  • Geliştirilme süreci ve bu sereçte harcanın emek veya benzeri unsurların karşılığını almak istediğini için olabilir. Sömürgeci olarak algılayabiliriz fakat böyle bir hizmet için bir sürü vakit ayırıp bir sürü para harcıyorlar. Haliyle karşılığını almak istiyorlar. Ama bir hotmail hesabınız varsa Offfice uygulamalarını online olarak ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

   Görüşünüz için Teşekkür ederiz.

 10. ben bunu yüklüyeğim fakat bilgisayarı yeni format attırdım acaba virus veya virus tarzı kötü şeyler girermi birde ayrıca office 2016 pro plus sitenize eklermisiniz onu ekliyin onu da yükleyeceğim

  • Merak etmeyin virüs bulaşmaz. Güvensiz yerlerden dosya indirmemenizi tavsiye ederiz. En yakın zaman bahsettiğini program sitemize eklenecektir.

  • Bahsettiğiniz bu durum önerilen bir şey değildir. Mesela 2010 yüklü ise bunu yüklediğinizde herhangi bir office uygulamasını çalıştırırken bir yavaşlık hissedebilirsiniz. Bunu düzeltmek için de eski sürümü devre dışı bırakabilirsiniz.

 11. MURAT CAN Tarih:

  MERHABA

  Ben bir windows 7 veya 8 format arma usb si hazırlamak istiyorum.

  ancak bu windowsun içerisine office 2016 türkçeyi ve istediği öteki programları gömmek istiyorum. dolayısıyla windows yüklenirken hepsi birden yüklenmiş olacak.

  bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum 🙂

  saygılarla.

 12. Ahmet Bey Merhaba, öncelikle desteğiniz ve yardımlarınız için sağolun.. bir yorumunuzda Libreoffice ve Openoffice kullandığınızı yazmışsınız. Yeni aldığım pc de win10 var ve ücretsiz word açamıyorum. benim tek ihtiyacım word. bunun içinde paket almak istemiyorum 🙂 rica etsem benim de sorularıma cvp verir misiniz?
  1-bu kullandığınız libre ve open office ‘i win10 için kullanabiliyor muyuz?
  2-her word u bu prog.la da açabilir miyiz?
  3-bu prog. da ki word ü office kullanıcıları açabilir mi?
  Çok teşekkürler 🙂

  • Merhaba Burcu, LibreOffice programı Microsoft Office yazılımının en çok kullanılan Word, Excel, Power Point, Access gibi araçlarına ücretsiz alternatifler sunmaktadır. Ki bu programın en kullanışlı yanı da Microsoft Office araçlarının formatlarını destekleyerek pek çok dokümanla kolayca çalışma olanağı sunması olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yazın