Microsoft Chrome için Yeni Bir Eklenti Yayınladı!

Microsoft’tan Chrome için sorun çözen bir eklenti yayınladı. Bu eklenti sayesinde Windows 10 kullananların işi oldukça kolaylaşacak.

Microsoft’un Windows 10 ile eş zamanlı olarak kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni bir özellik getirmişti. Bu özellik ile bir kez oturup açıp, kimlik bilgilerini Edge dahil tüm işletim sisteminizde kullanabiliyordunuz. Lakin Edge’in Chrome üzerinde etkisi olamadığı için bu işlevin pek bir faydası olmamıştı.

Microsoft, bu sorunu çözmek ve var olan işlevin faydasını arttırmak için Windows 10 Accounts adında yeni bir Chrome eklentisi sundu. Bu eklenti, Windows 10 kullanan kullanıcıların Active Directory‘de bir kez oturum açmasından sonra Google!ın tüm hizmetlerinde oturup açmasını sağlamaktadır. Bilgisayarınızda Active Directory’de oturup açtığınızda Chrome’da da açmış oluyorsunuz.

Windows 10 Accounts Chrome Eklentisi

Eklenti oldukça kapsamlı bir eklenti olduğu için desteklediği hizmetlerin içerisinde OneDrive, Office 365, Exchange Online ve bunların dışında birkaç hizmet bulunuyor. IT yöneticileri, istedikleri zaman Windows 10 Enterprise sürümünde yer alan güvenlik protokollerini kullanarak cihaz tabanlı ilkeleri yönetebilecekler. Eklenti için Windows 10 Creators Update’in yüklenmiş olması gerekiyor. Ayrıca şu an tüketicilere yönelik Microsoft hesaplarını desteklememektedir.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın