Microsoft 365, Windows 10 ve Office 365’i Birleştirdi

Microsoft, Windows 10 ile birlikte büyük adımlar attı. Her geçen gün geliştirerek devam ettiği Windows 10’a Office 365‘i entegre ederek tüm olanakları Microsfot 365 adı altında bir araya getiriyor.

Microsoft’un ev sahipliğini üstlendiği Inspire 2017 partner konferansında yapılan duyuruda iş dünyasını ve kurumsal müşterileri ilgilendirecek önemli bilgiler yer alıyor. Microsoft, Windows 10 ve Office 365 kullanıcılarını bir araya getiriyor. Yapacağı üyelik sayesinde kullanıcılar Windows 10 ve Office 365’i bir arada kullanabilecekler.

Microsoft 365 Enterprise

Microsoft 365 adını alacak olan bu yeni uygulama ile “Windows 10, Office 365 ve Enterprise Mobility + Security ürünlerini içeren akıllı ve güvenli bir çözüm” sunuyor. Microsoft bu yenilik ile iş dünyasına yönelik ürünlerin tasarım ve sunuma hazır hale getirilmesinde “temel bir yenilik” anlamına geldiğini vurguluyor. Microsoft 365, küçük şirketlere ve büyük kurumsal şirketlere hitap eden 2 katmandan oluşuyor. Microsoft 365 Enterprise, Secure Productive Enterprise planı üzerinde duruyor ve Office 365 Enterprise, Windows 10 Enterprise ve Enterprise Mobility + Security üçlüsünden oluşuyor.

Microsoft 365 Business

Microsoft 365 Business yapısı ise “300 kişiye kadar küçük ve orta boyutlu şirketler” esasını baz alınarak tasarlanmış ve Office 365 Business Premium üyeliğini içeriyor. Bu yapının içerisinde “Windows 10 ve Enterprise Mobility + Security içerisindeki güvenlik ve yönetim işlevleri” yer alıyor. Ağustos ayında çıkması beklenen Microsoft 365 Business’ın fiyatı, kullanıcı başına aylık 20 dolar olacak. Enterprise’ın fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 10 yıldır bilgisayar ve elektronik dünyasıyla iç içeyim. Bu süre zarfında donanım ve yazılım sektörlerinde hizmet verdim. Şu an özel bir şirkette oyun geliştirici olarak çalışıyorum.

Yorum Yazın